Maroccan style meatballs / Marokietiško stiliaus kotletukai

This simple recipe is for those who like to get some exotic flavours in no time. I used a mix of ground beef and lamb, if you want to have a more authentic version, go just for lamb.

What we need:

for meatballs:

500gr ground beef and lamb mix
1 onion
1 tsp of paprika powder
1/2 tsp ground ginger
1/2 tsp ground cumin
1/2 tsp ground coriander
a handful of chopped parsley
salt and black pepper
oil for frying
flatbread for serving

for carrot salad:

2 big carrots
a handful of parsley and mint
1 red chilli
olive oil
1 lemon juice
salt and black pepper

for onion relish:

1 big red onion
parsley
a pinch of sumac
1 lemon juice
olive oil
salt and pepper


What we have to do:

1. Mix the meat in a bowl together with spices and grated onion. Season it well and shape small meatballs. Then cover with clingfilm and let it sit for 30 min in a fridge.
2. Make carrot salad by grading carrots. Put them into a bowl, then add chopped chilli, parsley. Season with salt and pepper, add lemon juice and olive oil. Finally sprinkle with parsley and mint leaves.
3. Make onion relish by slicing the onion. Add salt and pepper. Mix it well and then add parsley together with lemon juice and olive oil. Mix it again and sprinkle with sumac.
4. Preheat the pan with some olive oil and put your meatballs and fry until they are done for about 3 min depending on the size of the meatballs. Serve with flatbread, salad and onion relish. You can also serve with couscous and yogurt. Enjoy!


-------------------------------------------
Receptas Lietuviškai - Marokietiško stiliaus kotletukai


Tai receptas tiems, kurie nori greitai pasigaminti paprastą patiekalą su šiek tiek egzotikos. Prieskoniai čia tikrai nėra labai mandri, na gal su kuminu būtų sunkoka. O gal jau galima gauti ir kokioje Lietuvos prieskonių parduotuvėje. Aš atsimenu kartą tokią aptikau Vilniaus CUP ir tikrai buvau nustebus gausa ir pasiūla. Šiaip tai daug kas maišo kuminą su kmynais, tai nors ir išvaizda tikrai panašūs prieskoniai, tačiau skonis kitoks, nes kmynai tikrai turi šiokį tokį aštrumą ar kaip ten tą specifinį skonį pavadinus. Kuminas nėra aštrus, bet suteikia patiekalui šiokio tokio dūmo skonio, tik labai svarbu nedėti per daug, nes tada tikrai sugadinsite patiekalą ir tai atgrasins jus nuo kumino ilgam. Suderinus su paprika, imbieru, kuminas tikrai atsiskleidžia visame gražume ir skanume. Verta išbandyti.

Reikia:

500gr jautienos ir avienos faršo ( jei norite autentiškesnio patiekalo, naudokite tik avieną, o šiaip puikiai tiks vien tik su jautiena)
1 svogūnas
1 šaukštelis paprikos miltelių
1 / 2 šaukštelis malto imbiero
1 / 2 šaukštelis malto kumino
1 / 2 šaukštelis maltos kalendros
smulkintų petražolių
druskos ir juodųjų pipirų
aliejaus kepimui

plokščios duonos arba lavašo

morkų salotomis:

2 didelių morkų
petražolių ir mėtų
1 maža raudona čili paprika
alyvuogių aliejaus
1 citrinos sultys
druskos ir juodųjų pipirų

svogūnų pagardui:

1 didelis raudonasis svogūnas
petražolės
žagrenių žiupsnelis
1 citrinos sultys
alyvuogių aliejaus
druskos ir pipirų

Gaminam:

1. Sumaišome faršą su prieskoniais, tarkuotu svogūnu ir smulkintomis petražolėmis. Išminkome. Suformuojame mažyčius kotletukus, sudedame juos ant lėkštės ir uždengiame maistine plėvele bei dedame į šaldytuvą.

2. Pasigaminame morkų salotas. Sutarkuojame morkas, sudedame į indą. Susmulkiname čili papriką, sudedame į dubenį su morkom. Pagardiname druska ir pipirais, apšlakstome citrinos sultimis, aliejumi ir išmaišome. Ant viršaus apdedame šviežios mėtos ir petražolių šakelėm.

3. Pasigaminame svogūnų pagardą. Supjaustome svogūną riekelėmis ir apiberiame druska ir pipirais, bei gerai išmaišome. Apipilame citrinos sultimis, aliejumi, sudedame smulkintas petražoles ir išmaišome. Galiausiai apibarstome žagreniu arba sumaku.

4. Įkaitiname keptuvę su aliejumi ir sudedame kotletukus. Kepame kol apskrus, bet vidus vis dar bus minkštas. Apie 3 min ant abiejų pusių, priklausomai nuo kotletų dydžio. Pateikiame karštus su salotom, duona ir pagardu. Taip pat galite pateikti su kuskusu bei jogurtu. Skanaus!


Posted by Picasa

Comments

  1. Yr kumino ir Vilniuj jau :) Man jis smirda kupranugariais, haha :)) Bet tu teisi - svarbu nepadaugint jo, o su kai kuriais kitais prieskoniais jis dera idealiai. Visad naudodama kalendrą beriu ir kumino.
    Ir kotletukus, nežinodama, kad jie marokietiškas šaknis turi, iš galvos visad baisiai panašiai gaminu :) Skanu.

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts