Spinach pie/borek - Špinatų pyragas/borekas

In Turkey people do love their boreks and really can make amazing things just with some flour and some cheese or spinach. I've always wanted to try this type of borek but I do believe I still don't have good rolling skills as making paper thin pastry is really a challange. That is why I decided to make my own version of borek inspired by Turkish tradition.

What we need:

pastry:

1 egg
150ml warm milk
1 tsp salt
1 tsp instant yeast
4 glasses of flour ( 1 glass - 250ml)
4 tbsp of olive oil

filling:

2 glasses of frozen spinach or a bog handful of fresh spinach
1 onion
salt
pepper
oregano
100gr feta
olive oil
1 egg
2 tbsp yogurt

1 egg for brushing and sesame seeds

What we have to do:

1. Take a bowl and pour in the milk, olive oil, add the egg, salt and yeast. Mix it all together. Then start adding flour, glass by glass. Knead the dough until combined and then leave it to rest until you make a filling.
2. Peel and chop the onion. Preheat some oil in a pan and add the onion, fry until soft. Add some salt, oregano and then add your spinach. When spinach is cooked, let it cool. In a seperate bowl mix yogurt, 2 tbsp of oil and 1 egg.
3. Divide the dough into 4 pieces. Take one piece and roll out as thinly as you can. It should be a bit thinner than ravioli dough. When you have a round or oval shape, brush the dough with egg and yogurt mix and then sprinkle with some spinach and some feta cheese. Start from one side and roll the dough with the filling into a tube and make a circle. Brush a round baking sheet with olive oil and add the first shaped borek in the middle. Then roll the other three pieces of dough, add the filling and again put each around to make a cake shaped borek.
4. Preheat the oven 190C. Brush the borek with beaten egg and sprinkle with some sesame seeds. Put into the oven and bake until golden brown on the outside and soft inside. Let it cool a bit and serve still warm with some yogurt and salad on the side. Enjoy!!!
---------------------------------------------
Receptas Lietuviškai - Špinatų pyragas/borekas


Aš visada stebiuosi, kaip turkės sugeba iš beveik nieko pagaminti tikrai įdomius patiekalus. Tradiciškai reikia iškočioti labai plonai tešlą, bet aš nusprendžiau pasidaryti savo variantą ir tikrai nepersistengiau kočiodama. Jei jau gaminate koldūnus ar ravioli, tai panašaus storumo ir užteks tos tešlos, jei mokate, tai galite dar ir ploniau. Neišsigąskite, kad dėjau mieles, bet man atrodo, kad butent jos suteikia pyragui minkštą vidų ir traškią išorę. Tikrai skanu ir nereikia mandrių ingridientų. Jei negalite gauti špinatų, tai naudokite tik fetą ar varškę su česnaku ir petražolėm.

Reikia:

tešlai:
1 kiaušinio
150ml šilto pieno
1 a.š. druskos
1 a.š. sausų mielių
4 stiklinių miltų ( 1 stiklinė - 250ml)
4 v.š. alyvuogių aliejaus

Įdarui:

1 svogūno
2 stiklinių šaldytų špinatų arba didelės saujos šviežių
druskos ir pipirų
raudonėlio
alyvuogių aliejaus
100gr fetos sūrio
alyvuogių aliejaus
1 kiaušinio
2 v.š. jogurto

aptepimui 1 kiaušinio ir sezamo sėklų

1. Pirmiausia paruošiame tešlą. Pieną, druską, aliejų, mieles ir kiaušinį išmaišome ir pradedame dėti miltus. Išminkome tešlą, kol gaunasi minkšta graži tešla. Paliekam ją pailsėti kol pasigaminame įdarą.
2. Nulupame ir susmulkiname svogūną, apkepiname su trupučiu aliejaus, tada pagardiname druska, pipirais, raudonėliu ir sudedame špinatus. Apkepiname ir leidžiame atvėsti. Atskirame dubenėlyje sumaišome kiaušinį, jogurtą ir apie 2 v.š. aliejaus.
3. Tešlą padaliname į 4 dalis ir imame vieną gabalėlį bei kočiojame kaip imanoma ploniau. Tada aptepame kiaušinio ir jogurto mišiniu, apiberiame špinatais ir feta. Susukame tešlą į ritinėlį ir tada susukame ritinėlį į apskritimą. Dedame į apvalų aliejumi išteptą indo vidurį. Iškočiojame kitus tris tešlos gabalėlius, apdedame įdaru ir susukame, tada apsukame pirmąjį pyrago ritinį. Gauname apvalų ritinį. Jį aptepame kiaušiniu ir apiberiame sezamo sėklomis.
4. Įkaitname orkaitę iki 190C ir dedame pyragą. Kepame 40-50 min kol viršus būna rusvas, o vidus minkštas ir iškepęs. Valgome dar šiltą su jogurtu ir salotomis. Skanaus!
Posted by Picasa

Comments

  1. eina sau kaip super cia viskas atrodo, bet kaip nesudetinga :)
    o keliem cia zmonem sociau pavalgyt iseitu? galvoju kokia proga padaryt, ale reiktu kokius draugus pakviest, nes viena paskui savaite valgysiu :)

    ReplyDelete
  2. Oi tikrai daug gaunasi, tikrai 6-7 žmonės pavalgytų. Ir šiaip jis man skaniausiais tą pačią dieną, nes kitą jau sausokas buvo, bet su jogurtu visi valgė.

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts