Aubergine/eggplant and tomato curry

This dish is a perfect side dish or if served with some rice or spiced potatoes, it would make a great vegetarian dish. I do love food with many spices as it's the best way to control your salt intake. This dish is also a very delicious and easy way to enjoy the eggplant, plus it has only 80 kcal per serving!!!

What we need for 2 servings:

2 medium sized eggplants
2 tomatoes
3 tbsp vegetable oil
1/2 tsp cumin seeds
1/2 tsp fennel seeds
1/2 tsp crushed coriander seeds
1 cm fresh ginger, peeled and grated
2 cloves of garlic
1 green chilli
1 tsp of tomato paste
100ml water
a pinch of salt
fresh coriander or parsley

What we have to do:

1. Cut eggplant into 2 cm halfmoons. Pre-heat you wok or pan with oil and pour in the eggplant. Let it fry for about 5 min. Don't forget to stir. When they turn golden brown, remove from the pan.
2. Put the pan again on medium heat and add cumin, fennel and coriander seeds and fry for 30 seconds, then add grated ginger, chopped garlic and green chilli. Fry again for 30 min, then add fried eggplant, sliced tomato and tomato paste. Stir it well and then add water. Bring it to boil and then simmer for 15 min.
3. Finally season with a tiny pinch of salt and add your corriander or parsley. Enjoy!!!


-----------------------------------------
Receptas Lietuviškai - Baklažanų ir pomidorų karis


Tai išties gardus ir gana greitas būdas mėgautis baklažanais. Kadangi tai Indų virtuvės įkvėptas receptas, todėl reikės kelių prieskonių. Bet kaip būna su tais prieskoniais, nusiperki jų kartą kokius 50gr ir turi gana ilgam. Jie sau patenkinti sedi prieskonių stalčiuje ar lentynoje, o jūs laikas nuo laiko pasimėgaujate Indišku patiekalu. Beto, jei stengiatės reguliuoti druskos kiekį patiekaluose, tai prieskoniai tikrai padės išvengti prėsko skonio. Dar maža detalė, kuri gal paskatins išbandyti šį patiekalą - šio patiekalo viena porcija turi tik 80kcal. Recepte nurodomas kiekis dviem procijom. Beto, jei nemegstate labai aštraus maisto, tai dėkite tik puse žaliosios čili be sėklų.

Reikia:

2 vidutinio dydžio baklažanų
2 pomidorų
3 v.š. aliejaus
1/2 a.š. kumino sėklų
1/2 a.š. fennel sėklų ( kai prisiminsiu lietuvišką pavadinimą, tai parašysiu, na ant liežuvio galo kaip sakant)
1/2 a.š. smulkintų kalendros sėklų
1 žalios čili
1cm gabaliuko šviežio imbiero
2 skiltelių česnako
1 a.š. pomidorų pastos
100ml vandens
druskos
šviežių petražolių ar kalendros

Gaminam:

1. Baklažanus supjaustome pusmenuliais. Gilią keptuvę įkaitiname ir supilame aliejų, tada sudedame baklažanus ir kepiname pamaišydami apie 5 minutes kol apkepa. Tada išimame baklažanus į lėkštę, galite ant popierinio rankšluosčio.
2. Į tą pačią sausą keptuvę sudedame kumino, fennel ir kalendros sėklas ir pakepiname apie 30 sekundžių, tada sudedame tarkuotą imbierą, smulkintą čili ir česnakus. Vėl pakepiname apie 30 sekundžių, o tada jau sudedame atgal baklažanus, smulkintus pomidorus, pomidorų pastą ir vandenį. pamaišome ir sumažiname ugnį ir leidžiame pasitroškinti apie 15 min.
3. Pabaigoje pagardiname trupučiu druskos ir sudedame smulkintas petražoles ar kalendras. Skanaus!!! Beja, tai puikus priedas prie kokio kepsnio arba pateikus su ryžiais ar bulvėm, tai bus puikus vegetariškas patiekalas.

Posted by Picasa

Comments

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts