Chocolate cake for Mr.C - Šokoladinis tortas ponui C.Today is my hubby's birthday.Thirty and plus... anyway, who's counting the age after 18? And this is a special cake for a person who can make my eyes smile!!!

Happy Birthday, my dear Mr. C!! Love you loads!!!


What we need:

For 1 cake ( makes 2 layers, I just doubled and made 2 cakes, which I cut in half and that‘s how I have 4 layers):

150 gr bitter chocolate
1 tbsp instant coffee
150gr butter
250 gr sugar
3 eggs
1 tbsp baking powder
150gr flour
1 tsp vanilla
5tbsp sour milk or yogurt
2 tbsp crushed pistachios
Brandy or rum, optional

For the frosting:

400gr chocolate
2 tbsp cacao
200gr cream
200gr butter
200gr sugar powder
1 tbsp vanilla

What we have to do:
1. To make the cake, put chocolate, instant coffee and butter into a bowl and place it into a microwave to melt.
2. Mix all your dry ingredients ( flour, sugar, cacao, baking powder, vanilla, nuts).
3. Add the eggs and sour milk into your dry ingredients and mix it well with a spoon.
4. Pour in your melted chocolate with butter and stir into the dough.
5. Pour the dough into a buttered baking tray and bake in a preheated the oven (175C) and bake for 50 min. Then let it cool and then cut into half. Make another cake if you want a big cake.
6. Make the frosting by melting chocolate in a microwave. Bring the cream to boil and then mix into the chocolate together with cacao. Leave it to cool. Mix soft butter with sugar powder for 3 minutes and then add melted chocolate with cream, add vanilla. Mix it well. If it's too thin, put it into a fridge for 15 min.
7. Pour some sweetened coffee on each cake layer and spread some chocolate frosting. You can also add some cherry jam in one of the layers. Spread some frosting on the top and on the sides and with a small spoon make some waves or decorate the way you want. You can eat the cake in 2 hours. If you decide to eat it later, just put into a fridge, but take it out at least 1 hour before serving as the frosting can be a bit hard at first. Enjoy!!!


-------------------------------
Receptas Lietuviškai -Mr. C tortas arba ypatingas tortas svarbiausiam žmogui mano gyvenime


Mano gyvenime yra du svarbiausi žmonės, tai mano vyras ir mano mama. Šiandien mano vyro gimtadienis, na 30 su trupučiu kaip jis sako... Bet ar kas daugiau skaičiuoja metus poto, kai sueina 18? Štai ir tortas tai ypatingai dienai ir tam svarbiam žmogui, kuris sugeba net mano akis priversti šypsotis. O mama, tau tortą kepsiu pavasarį, juk visas jubiliejus musų abiejų laukia... Šis tortas yra tikrai labai šokoladinis ir labai sodraus skonio, beto gana brangokas, nes geras šokoladas kaip žinia, kainuoja gerai. Bet kartą į metus tikrai verta.

Reikia:
Vienam biskvitui reikia ( aš kepiau du, tada juos perpjoviau per pus ir gavau 4 sluoknius):
150gr šokolado
150 gr sviesto
1 v.š. tirpios kavos
250gr cukraus
150gr miltų
25 gr kakavos
1 a.š. kepimo miltelių
1 a.š. vanilės
3 kiaušinių
5 šaukštų kefyro
2 v.š. smulkintų pistacijų

Kremui:
400gr šokolado
2 v.š. kakavos
200ml riebios grietinėlės
200gr sviesto
150gr cukraus pudros
Vanilės
Jei norite, tai ir kelis romo lašelius, arba jo įpilkite į biskvitą.

Gaminam:
1. Šokoladą su sviestu ir kavos milteliais ištirpiname ant vandens garų vonelės arba mokrobangų krosnelėje.
2. Miltus, cukrų, kakavą, kepimo miltelius, vanilę, riešutus sumaišome, tada sudedame kiaušinius ir kefyrą. Išmaišome. Tada supilame tirpintą ir šiek tiek atvėsintą šokoladą ir sviestą. Išmaišome ir dedame į sviestu išteptą ir kepimo popieriumi ištiestą kepimo indą. Aš naudojau kvadratinę formą, nes man taip patogiau pjaustyti. Kepti apie 50 min 175C temperatūroje.
3. Iškepus biskvitą atvėsinti ir perpjauti per pusę.
4. Kremui taip pat ištirpiname šokoladą. Atskirai užviriname grietinėlę ir sumaišome su šokoladu. Leidžiame truputį atvėsti.
5. Minkštą sviestą gerai išplakame su cukraus pudrą. Geriausia pudrą prieš tai išsijoti. Plakame apie 3 min. Tada supilame šokoladą su grietinėle ir kakavą, bei viską sumaišome. Iš pat pradžių kremas atrodis skystokas, todel įdėkite į šaldytuvą 10-15 min, o tada jau pertepkite torto biskvitus.
6. Vieną sluoksnį aš dar aptepiau vyšnių uogiene. Pirmą ir trečią sluoksnius sudrėkinau saldinta kava. Tortą galite valgyti jau po 2 valandų. Jei valgysite vėliau, tai įdėkite į šaldytuvą, bet prieš valgant bent jau valandą palaikykite kambario temperatūroje, nes šokolado kremas bus gana kietas iš pat pradžių. Skanaus!!!

Comments

  1. Vaje, koks šokolaaaadinis! :) Gaila, kad pjūvio nėra, bet paskaičius receptą atrodo, kad tortas turėtų būti vertas nuodėmės :)

    ReplyDelete
  2. Pjuvı ıdesıu velıau, nes tık rytoj pjausım. ;)

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts