Turkish Manti / Turkiški manti arba virtinukai, koldūniukai

Manti is little dumpling traditionally made with beef or lamb filling. It can be boiled or baked in an oven and served with yogurt and butter fried red pepper flake sauce with a sprinkle of dried mint. It's a very comforting food as long as you have patience to make these tiny precious things. But they are really worth it. This time I made them with spinach and feta filling. Lovely!
What we need:
for the dough:

2 glasses of flour (1 glass - 250ml)
2 tbsp olive oil
1 egg
1/2 glass milk or water
a pinch of salt

for the filling:
a big handful of frozen spinach, you can also use fresh
100gr feta cheese
2 cloves of garlic
a pinch of nutmeg
a pinch of oregano
a pinch of black pepper
1 egg

What we have to do:
1. Pour the flour into a bow and make a well in the middle. Add the egg, salt, olive oil and pour in the milk. Use a spoon to combine the liquid and the flour, then use your hand to knead into a soft ball. Leave it for 20 min.
2. Make the fulling by sqeezing all the liquid from the spinach. Then put them into a bowl, add feta and spices. Use a fork to combine, then add the egg and mix it well.
3. Divide the dough into two pieces. Take one piece and roll out a thin sheet. Cut it into small squares. Put a little piece of filling onti each square and fold the corners and press the sides to make a dumpling. Look at the photo below.
4. Bring a big pot of water to boil, add a good pinch of salt and put your manti. When it starts boiling again, and manti starts floating on the top of the pot, they are ready. Drain the water and serve with yogurt. You can also fry some red pepper flakes in some butter and pour over the yogurt. Also sprinkle with some dried mint. Enjoy!

-----------------------------------------------
Receptas Lietuviškai - Turkiškieji Manti arba virtinukai ar koldūniukai
Manti - tai mažučiai kvadratėlio formos koldūnai ar virtinukai, tradiciškai su jautienos ar avienos faršo įdaru. Šiaip tikrai užtrunka juos pagaminti ir taip pat kaip būna su Lietuviškai virtiniais, jiems tikrai reikia nusiteikimo arba paprasčiausiai ištinka maisto gaminimo krizė, kai nežinai ko nori. Tai būtent gaminant pamedituoji ir ta krizė praeina. Nuotraukoje manau, kad gana aiškai parodžiau, kaip juos formuoti, todėl tikrai nebus sudėtinga. Tešlą dariau paprastą, tokią pačią kaip ir Lietuviškiems virtinukams, tik stengiausi iškočioti ploniau.
Reikia:

Tešlai:
2 stiklinės miltų
2 v.š. aliejaus
1 kiaušinio
1/2 stiklinės pieno arba vanden
sžiupsnelis druskos

Įdarui:gera sauja šaldytų špinatų
apie 100gr balto sūrio/ fetos
1 kiaušinis
žiupsnelio malto muskato riešuto
žiupsnelis raudonėlio
pipirų
2-3 skiltelių česnako

Gaminam:

1. Į dubenį supilame miltus, padarome duobelę ir įmušame kiaušinį, supilame aliejų, pieną ir druską. Pirmiausia su šaukštu maišome ir tada jau minkome su ranka kol gaunasi vientisas tešlos gabalas. Paliekame tešlą pailsėti kol pasigaminame įdarą.
2. Jei naudosite šaldytus špinatus, tai juos atšildykite ir gerai išspauskite vandenį, tada sumaišykite su sūriu, kiaušiniu, prieskoniais, česnaku. Jei naudosite šviežius špinatus, tada juos nuplaukite ir susmulkinus nuplikykite verdančiu vandeniu, šiek tiek atvėsinkite ir tada nusunkite vandeni ir tada maišykite su prieskoniais ir sūriu.
3.Tešlą padalinkite į du gabalėlius ir iškočiokite kaip įmanoma ploniau. Supjaustykite tešlą į kvadratėlius. Turkės pjaustytu į baisiai mažučius ,bet aš mėgstu jausti ką valgau, todėl dariau dvigubai ar trigubai didesnius. Į kiekvieną kvadratėlį dėkite įdaro mažiuką žirniuką ir užspauskite kvadratėlio kampus. Sudėkite ant miltais apibarstytos lėkštės arba ant kepimo popieriaus.
4. Užvirinkite puodą vandens, pasūdykite ir sudėkite manti. kai sudėjus vanduo vėl pradeda virti ir manti iškylą į puodo paviršių, galite juos išgraibyti. jei darysite su mėsos įdaru, tai žinoma teks ilgiau pavirti.

5. Manti tradiciškai pateikiami su jogurtu. Taip pat svieste apkepinta smulkinta džiovinta paprika, visa tai užpilama ant jogurto ir dar apiberiama džiovintomis mėtomis. Na mes sviesto nedėjom, nes kam tos papildomos kalorijos. bet jei norite ir galite, tai būtinai pagardinkite ir sviestu.

Comments

  1. Jolita, you make the Manti-making look so easy and I really want to make some as well! Thanks for the inspiration.

    ReplyDelete
  2. Have you tried manti with meat?

    ReplyDelete
  3. Yes, sure! I think they are the best with meat.

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts