Asian Style Chicken wings/ Rytietiško stiliaus Vištos sparneliai


Generally when it comes to chicken, I prefer chicken breast as it is lean, healthy and there are so many ways to prepare them. But when it comes to my guilty pleasures, I choose chicken wings. This time we enjoyed sticky Asian wings. Really delicious!

What we need:

500gr chicken wings
1 tbsp of honey
3 tbsp of soy sauce
1 tbsp of lemon juice or rice vinegar
1 chilli pepper
1 tbsp sesame seed oil or vegetable oil
salt and pepper
a small handful of spring onions

What we have to do:

1. Put soy sauce, honey, lemon juice, oil, chopped chilli, salt and pepper into a bowl and whisk well. Then add your chicken wings, mix them to coat with the marinate. Cover with a cling film and put in a fridge to marinate for 1 hour or overnight.
2. Pre-heat the oven until 175C. Place some baking paper on a baking tray and put all the chicken wings on it. Put the tray into the oven.
3. Leave the wings for 20 min then turn the wings upside down and continue roasting for 20 more minutes.
4. Remove from the oven, put the wing into a serving plate and sprinkle with some chopped spring onions and serve with salad or rice if you like.

***********************************
Receptas Lietuviškai - Rytietiško stiliaus Vištos sparneliai


Paprastai aš visada renkuosi vištos krūtinėles, nes jos man tikrai skanios, turi mažai riebalų, beto yra tiek būdų jas skaniai paruošti. Tačiau kartais norisi pasmaližiauti, o tam labiausiai tinka sparneliai, nes juos imi į rankas ir mėgaujiesi. Juos taip pat labai lengva pagaminti, beveik neimanoma jų perkepti, nes visada mėsa bus sultinga dėl odelėje esančių riebaliukų... Tik dėja, tai nėra jau taip sveika... bet kartą į metus visai galima...

Reikia:

500gr vištienos sparnelių ( Turkijoje paprastai parduodami sparneliai padalinti į dvi dalis, o tai visai gerai, nes sutaupo kepimo laiką)
1 v.š. medaus
3 v.š. sojos padažo
1 v.š. citrinos sulčių arba ryžių acto
1 v.š. sezamo sėklų aliejaus arba paprasto daržovių aliejaus
1 čili pipiro
druskos ir pipirų
svogūno laiškų

Gaminam:

1. Į dubenėlį supilame medų, sojos padažą, citrinos sultis, aliejų, smulkintą čilį, druką ir pipirus. Išmaišome ir sudedame vištienos sparnelius. Gerai išmaišome, tada uždengiame virtuvine plėvele ir dedame į šaldytuvą bent jau valandai arba nakčiai.
2. Įkaitiname orkaitę iki 175C. Kepimo skardą ištiesiame kepimo popieriumi. Jo tikrai reikia, nes nuo sojos ir medaus bus tikrai sunku išvalyti skardą, todėl taip pasilengviname gyvenimą. Tada sudedame sparnelius ir dedame į orkaitę.
3. Orkaitėje kepame apie 20min, tada apverčiame sparnelius, kad gražiai apskrustų, ir vėl kepame dar 20min. Išėmę iš orkaitės sudedame į lekštę ir apibarstome smulkintais svogūno laiškais.
4. Pateikiame su salotomis, ryžiais ar paprasčiausiai valgome ir niuniuojame mėgstamą dainą!
Comments

Popular Posts