Chickpea patties / Avinžirnių kepsneliai

Chickpea patties or a kind of falafel is a perfect way to introduce more veggies into your meals. They can be served as burgers with all the toppers and sauces, or just with some light pickled onions and some salad on the side.

What we need:

2 glasses of boiled chickpeas
50gr of any white cheese, I used Turkish feta
3 tbsp fresh breadcrumbs
3 spring onions
1 red chile pepper
a handful of parsley
1 tsp paprika powder
2 cloves of garlic
1 egg
salt and pepper
olive oil

vegetable salad, pickled onions, bread or pita for serving

What we have to do:

1. Put your chickpeas into a bowl and use a fork to crush all of them into coarse crubles. Then add chopped spring onions, parsley, chile, breadcrumbs, crumbled cheese, paprika powder and egg, grated garlic. Use a spoon or your hand to mix everything together. If it seems a bit too dry, them add some olive oil. Make 8 patties.
2. Put a tiny bit of olive oil into a non-stick pan and fry the patties for 2 mınutes on each side until brown and heated through.
3. Serve with some pickled onions and salad. You can also add some yogurt. Enjoy!!!


-------------------------------------------
Receptas Lietuviškai: Avinžirnių kepsneliai


Šie kepsneliai yra falafelių giminaičiai. Jei kada buvote Egipte ar kitoje Vidurio Rytų šalyje, tai tikrai matėte ar ragavote falafelius. Tai tokie kamuoliukai iš avinžirnių. Paprastai avinžirniai būna tik išmirkyti, tada sumalti ir su visais prieskoniais ir priedais sumaišti, tada suformuoti maži kamuoliukai ir išvirti aliejuje. Taip pat kartais būna gaminami ir iš virtų avinžirnių. Šį kartą tikrai ne tikrieji falafeliai, todėl ir vadinu juos kepsneliais. Jei tingisi eiti į parduotuvę ir juos pirki ( Lietuvoje tikrai yra, nes pati mačiau ne kartą), tai galite naudoti pupeles ar net išbandyti džiovintus ir virtus žirnius.

Reikia:

2 stiklinių virtų avinžirnių
50gr baltojo sūrio, pvz fetos, aš naudojau Turkiškąją fetą pagamintą iš karvės pieno
3 v.š. šviežios duonos trupinėlių
3 šakelės svogūno laiškų
1 čili pipiras arba paprika
saujelė petražolių
1 a.š. paprikos miltelių
2 česnako skilteles
1 kiaušinis
druskos ir pipirų
alyvuogių aliejaus

Marinuotų svogūnų ir mėgstamų salotų, bei duonos ( svogūnus marinuoju paprasčiausiai supjausčius, pagardinus druska, pipirais, citrino sultimis ir aliejumi. Pastovi apie pusvalandį ir tada būna tikras skanumėlis, ypač raudonieji svogūnai)

Gaminam:

1. Virtus avinžirnius sudedame į dubenėlį ir su šakute sutriname, kol gaunasi avinžirnių maži gabalėliai. Tada sudedame trupintą sūrį, duonos trupinėlius, smulkintus svogūnų laiškus, smulkintą česnaką, čili, papriko smiltelius, kiaušinį, druskos ir pipirus. Su šaukštu ar ranka gerai išmaišome, įmušame kiaušinį ir vėl gerai išmaišome. Jei gaunasi perdaug sausa tešla ir nesiformuoja kepsneliai, tai įpilkite truputį aliejaus. Tada suformuojame kepsnelius.
2. Į keptuvę pilame aliejaus, tada apkepame kepsnelius po 2 minutes ant kiekvienos pusės kol gražiai apskrunda.
3. Pateikti su marinuotais svogūnais ir salotoms, ir jei norite naturaliu jogurtu. Skanaus!!!

Posted by Picasa

Comments

Popular Posts