Ground Beef pastries or Čeburėkai su jautienaIt's not a traditional Lithuanian dish, but I don't know any Lithuanian who never tasted it or who hates it. I wasn't even planning to post a recipe on the blog, but as I recieved so many questions and comment on facebook after putting a photo in there, I changed my mind. Tradicionally, Lithuanians put ground pork, onion and egg filling, mushroom or sauteed cabbage filling are also common. In Turkey a similar dish is called 'çiğ börek', which means 'raw pastries', that is with raw meat filling.

What we need:

for the dough:

150ml warm water
2 glasses of flour, plus more for rolling and dusting the surface
1 packet of instant yeast ( 7gr)
2 tbsp of oil
a pinch of salt

for the filling:

200gr of ground beef
6 walnuts
1 onion
2 cloves of garlic
1 egg
salt and pepper
a handful of parsley and dill

Oil for frying

What we have to do:

1. Mix water with salt and yeast and let it stay for 15 min. Put your flour into a bowl and make a well in the middle, pour the yeast and water mix in the middle together with some oil. Mix it with a spoon and then start kneading with your hands. If necessary add some more flour, but the dough should be soft. Then cover with a clingfilm and leave it in a warm place for 30 min.
2. Put ground beef in a bowl, then add chopped onion, garlic, dill, parsley, and walnuts. Season with salt and pepper, then add the egg and mix it well.
3. Divide the dough into 6 pieces and roll each piece into a circle. Use a medium plate to cut out a circle. Spread some meat filling on one half of the circle and then cover with another half, so that you have a half-moon. Use a fork to press the sides. Finish all the other pastries.
4. Preheat some oil in a pan and fry each 'čeburekas' for about 4-5 minutes on each side. Meat should be done and the outside must be golden brown and crispy. Eat them warm. After a while the dough becomes soft but still very tasty. Enjoy!!!

Receptas Lietuviškai - Čeburėkai su jautiena

Tiesa sakant aš net neplanavau dėti šio recepto į blogą, nes maniau visi ir taip juos moka gaminti ir tai senas atsibodęs receptas. Oi kaip aš apsirikau! Poto kai įdėjau foto į facebooką, visi kad puolė komentuoti ir prisiminti Baltijos pajūryje valgytus čeburėkus... na žinote iš tos serijos 'karšti čeburekai, šaltas alus'. Man čeburekai asocijuojasi su kažkada valgytais čeburekais Vilniuje Kalvarijų gatvėje, kažkokioje mažoje geltonoje parduotuvėlėje ar užkandinėje, kuri taip ir vadinosi Čeburėkinė. Įdomu ar ji vis dar ten yra? Taip pat mes dažnai su mama gamindavome juos, ji minkydavo tešlą, o aš jau gamindavau ir virdavau. Namuose man visada būdavo skaniausi su grybų įdaru, ypač kai jau pravėsdavo ir ta tešla tapdavo minkšta. Taigi vedama visų šių prisiminimų sugalvojau aš juos namie pasigaminti, bet su visai kitokiu įdaru - jautienos ir graikiškų riešutų. Beja, Turkai taip pat gamina beveik tokį patį dalyką ir vadina jį 'çiğ börek', kuris reiškia žalias/nekeptas borekas, t.y. su nekeptu įdaru.

Reikia:

tešlai:
150ml šilto vandens
2 st miltų ( aš maišiau baltus su nesijotais miltais, beto dar reikės miltų kočiojimui)
1 pakelio sausų mielių (7gr)
2 v.š. aliejaus
žiupsnelio druskos

Įdarui:
200gr maltos jautienos ( tradiciškai naudojama lyg ir kiauliena)
6 graikiški riešutai
2 skiltelės česnako
1 kiaušinio
druskos ir pipirų
saujelės petražolių ir krapų

Aliejaus kepimui

Gaminam:

1. Mieles sumaišome su druska ir vandeniu. Paliekame 15 min. Miltus supilame į dubenį ir padarome duobelę viduryje, supilame mieles su vandeniu ir dar įpilame aliejaus. Su šaukštu ar šakute maišome kol viskas susijungia ir tada jau minkome rankomis, kol tešla gaunasi minkšta. Gali tekti pridėti dar papildomai miltų, bet nedaug. ( mat aš maišiau su nesijotais, tai paprastai, jie suteikia kietumo, todėl mažiau man jų reikėjo). Uždengiame tešlą maistine plėvele ir paliekame 30min.
2. Sumaišome įdarą. Į dubenį dedame maltą mėsą, smulkintus riešutus, svogūną, česnaką, petražoles ir krapus, dedame druską ir pipirus, išmaišome ir įdedame kiaušinį ir vėl išmaišome.
3. Tešlą padaliname į 6 gabalėlius ir kiekvieną iškočiojame į apskritimą. Aš naudojau nedidelę lėkštę, pagal kurią išpjoviau apskritimą. Ant puses apskritimo dedame įdarą, kita puse uždengiame. Nedėkite labai jau daug to įdaro, nes paprasčiausia nespės jis iškepti, o tešla jau bus iškepusi. Čeburekų kraštus apspaudžiame šakute.
4. Įkaitiname aliejų didelėje keptuvėje ir apkepame čeburėkus ant abiejų pusių apie 4-5 min. Ugnis neturėtų būti labai aukšta, kad mėsa spėtų iškepti. Skanaus!

l


Comments

 1. Valgyciau ir su nelabai iskepusia mesa :) man skaniausia dalis yra kaip tik krastai, idara galiu kaciukam atiduot :))

  ReplyDelete
 2. Va čeburėkai ir atkeliavo iš to regiono, kur Turkija dabar yra... nors aš visada galvojau, kad labiau iš Rytų, o pasirodo - iš pietryčių :)

  beje, aš irgi pamenu, tas Čeburėkines Vilniuje - patys čeburėkai vadinosi Tarybiniais. Tokie dideli, apskrudę ir tiesiog gardūs. mano mėgstamiausias buvo su sūrio įdaru ;)
  deja, man atrodo, dingo visos tos stebuklingos vietos Vilniuj, kur galima būtų jų vėl paragauti.. :/

  ReplyDelete
 3. Va čeburėkai ir atkeliavo iš to regiono, kur Turkija dabar yra... nors aš visada galvojau, kad labiau iš Rytų, o pasirodo - iš pietryčių :)

  beje, aš irgi pamenu, tas Čeburėkines Vilniuje - patys čeburėkai vadinosi Tarybiniais. Tokie dideli, apskrudę ir tiesiog gardūs. mano mėgstamiausias buvo su sūrio įdaru ;)
  deja, man atrodo, dingo visos tos stebuklingos vietos Vilniuj, kur galima būtų jų vėl paragauti.. :/

  ReplyDelete
 4. Čeburekai. ne čeburĖkai. dažnas daro klaidas. plius padegę.

  ReplyDelete
 5. Ačiū už pastabas.

  O dėl pridegimo, tai aš nepretenduoju tapti metų virėja ar kepėja, todėl man tai ne bėda. :D

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts