Hamsi pilav / European/Turkish anchovy pilav/ Plovas su Turkiškais ančiuviais

Hamsi or European anchovy is a lovely small fish which is being enjoyed in so many ways in Turkey. This recipe comes from the Black Sea Region where hamsi is local delicacy. Though it might look a bit complicated, it isn't, as it doesn't have small bones, so it's easy to clean and all the other preparation is just basic. Serve it with some green salad and a squeeze of lemon.

What we need ( for 3-4 servings):

500gr anchovy
1 glass of rice
2 tbsp of dried black currants
3 tbsp of pine nuts
1 onion
2 tsp butter
olive oil
salt
pepper
dill
bay leaf
lemon

What we have to do:

1. Clean the fish.
2. Wash the rice. Peel and chop the onion. Pour some oil into a pot and add your onion and bay leaf. Fry for 4 min then add dried black currants and pine nuts. Fry for 2 more minutes, then add rice. Stir and fry for 2 min. Add 2 glasses of water and cook the rice for 8 min.
2. Meanwhile, take a baking dish and lay aliuminium foil and brush it with butter. Place 2/3 of hamsi on the sides and the bottom of the baking dish.
Sprinkle with some salt, pepper and dill. Then pour the rice into the dish and cover it with the rest of hamsi. Add some butter on the top and cover the pilaf with aliuminium foil.

3. Put the pilaf into the oven 180C and bake for 35-40min. Then remove aliuminium foil and serve with some slices of lemon and dill. Enjoy!!!

Receptas Lietuviškai - Plovas su Turkiškais ančiuviais
Hamsi arba Turkiškieji ančiuviai yra mažos skanios žuvytės. Jei jau kepsite jas aliejuje prieš tai tik apvolioje kukurūzų miltuose ( Hamsi tava), tai būkite tikri, kad visi laiptynes kaimynai žinos, ką šiandien valgote vakarienei, nes kvapas pasklis visur ir nebus taip paprasta jo atsikratyti. Todėl man tikrai patinka šis hamsi gaminimo būdas - plovas orkaitėje. Šis patiekalas kilęs iš Juodosios jūros regijono ir tikrai ten visi tiesiog dievina visus hamsi patiekalus. Aš netgi pernai turejau vieną mokinį kilusį iš Trabzon regijono, tai hamsi jam taip pat svarbi, kaip mums kokia silke! Jis vis kviete mus vakrienei valgyti hamsi, bet vis nesuradom laiko tam. Bet pvz mano vyras, kuris kilęs visai iš kitos pusės, hamsi pilaf pirmą kartą valgė tik vakar, kai pagaminau. Taigi ta Turkija tikrai kontrastų šalis. Bet šis patiekas tikrai skanus ir dabar tik gailiuosi, kad tiek ilgai laukiau, ir prisiruošiau pagaminti tik kai hamsi sezonas baiginėjasi.

Jei paklausite, kuo Lietuvoje galetumėte pakeisti hamsi, tai pabandykite mažytes strimeles arba kai ateis stintų metas, tai jos taip pat labai jau tiktų. Gal net ir skaniau būtų.

Reikia: (3-4 žmonėms)

500gr hamsi
1 st ryžių
2 v.š. džiovintų juodųjų serbentų
3 v.š. kedro riešutų
1 svogūno
2 a.š. sviesto
alyvuogių aliejaus
druskos
pipirų
krapų
lauro lapo
citrinos

Gaminam:

1. Žuvytes išvalome, išimame kaulus. ( Labai lengvai išsiima) Nuplauname ir nuvarviname vandenį.
2. Ryžius nuplauname, svogųną nulupame ir susmulkiname. Į puodą įpilame šiektiek aliejaus ir sudedame svogūną su lauro lapu. Pakepiname apie 4 minutes, tada sudedame kedro riešutus ir džiovintus juoduosius serbentus. Pakepiname apie minute ir sudedame nuplautus ryžius. Pamaišome ir pakepiname apie dvi minutes. Tada įpilame 2 st vandens ir verdame ryzius apie 8 min.
3. Į nedidelį kepimo indą įtiesiame aliuminio folijos ir ištepame sviestu. Tada išdęliojame aplink kraštus ir dugną žuvytes. Šiek tiek apiberiame druska ir pipirais, keletu krapų šakelių. Sudedame beveik išvirtus ryžius, kurie dar būna šiek tiek su vandeniu, tada uždengiame ryžius likusiomis žuvytėmis. Kitais sakant ryžiai turi būti apkloti iš visų pusių žuvimi. Tada dedame kelis gabalelius sviesto ar apšlakstome aliejumi ir uždengiame folija.
4. Dedame į orkaitę, 180C ir kepame apie 35-40min. Išėmus apdedame citrinos riekelėm ir vakarienė paruošta. Prieš valgant apšlakstyti citrinos sultimis ir valgyti kartu su salotom. Skanaus!
Posted by Picasa

Comments

 1. Atrodo įspūdingai.. Tik skonį gana sunku įsivaizduot :)

  ReplyDelete
 2. Taip, išties reikia žinoti šviečių ančiuvių skonį, bet labai skanu! Neveltui tai toks populiarus patiekalas Šiaurinėje Turkijos dalyje. Bet esu tikra, kad galima pasiskolinus įdėją, pasigaminti kažką panašaus Lietuvoje.

  ReplyDelete
 3. What an interesting -- and different dish. I wish I had seen this before cooking tonight as I was making something Turkish for my Culinary Tour Around the World. Next virtual 'stop' is Turkey. I did Imam Bayildi and will be posting it next week. Love this!

  ReplyDelete
 4. Merhaba Bulgaristan!
  Burada benim oluşturma görmek için bizi başarılı ve büyük haresa.Mozhete yapılan hamsi pilavı için tarifi için teşekkür etmek istiyorum-
  http://colourmagicp.blogspot.com/2011/02/blog-post_14.html
  Google çeviri, çevirmen, kullanımı ve eğer orada afedersiniz komik hatalar için .....
  En iyi kişisel hayatında çok başarılı ve yeni mutfak ilham dilekleri!
  Maria

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts