My University Days Dinner / Mano Universiteto laiku vakariene

My university dinners were all about potatoes, chicken and beetroot. That's what I made one evening last week after being taken down my memory lane.

What we need:

for roasted potatoes:

2 big potatoes
salt and pepper
a good pınch of rosemary and thyme
2 cloves of garlic
olive oil
dill


for chicken cutlets:

2 chicken breasts
3 tbsp of flour
salt and pepper
oil for frying

for beetroot salad:

2 boiled beetroots
1 red onion
dill
salt and pepper
1 tbsp white vinegar or lemon juice
salt and pepper
olive oil

What we have to do:

1. Peel your potatoes and slice them. Put some baking paper onto a baking dish and layer your potatoes. Sprinkle with salt, pepper, rosemary and thyme. Put some garlic and drizzle with some olive oil. Preheat your oven ( 180C) and bake for about 40 min.
2. Cut each chicken breast in half so you have two cutlets out of one breast half. Season with salt and pepper. Pour the flour onto a plate and cover the cutlets with flour. Preheat a pan with some oil and fry for 3-4 min on each side until golden brown and then leave it to rest.
3. Great the boiled beetroot and put it into a bowl. Season with some salt and pepper, add sliced onion and pour over vinegar and olive oil. Mix it and let it marinate for 10 min. Finally sprinkle with some dill.
4. When potatoes are baked, sprinkle with some fresh dill and serve it hot with the chicken cutlets and beetroot salad.

So what did you used to have for your university time dinners?

------------------------------------------
Receptas Lietuviškai - Mano universiteto laikų vakarienė - Orkaitėje keptos bulvės, vištienos kepsneliai ir burokėlių salotos


Universiteto laikais vakarienės būdavo paprastos, dažniausiai tai burokėlių salotos, keptos bulvės ir vištiena. Čia vieną dieną aš prisiminiau universiteto laikus ir Saulėtekio bendrabučio baisiąją virtuvę ir sugalvojau vakarienei pasigaminti studentiškų laikų vakarienę. Na gal studentiškas maistas mane privers pagaliau imti ir pradėti tinkamai mokintis turkų kalbą, nes pastebiu, kad dažniausiai mano bendravimas su turkais būna, jie man kalba turkiškai, o aš atsakau angliškai. Ir vien iš gryno tingumo mokintis...

Reikia:

keptom bulvėm:

2 didelių bulvių
druskos
pipirų
2 skiltelių česnako
džiovinto rozmarino ir čiobrelio
aliejaus
krapų

vištienos kepsneliams:

2 vištienos krūtinėlių
druskos
pipirų
aliejaus kepimui
3 v.š. miltų

burokėlių salotoms:

2 virtų burokėlių
druskos
pipirų
1 raudonojo svogūno
krapų
aliejaus
1 v.š. acto arba citrinos sulčių

Gaminam:

1. Bulves nulupame ir nuplauname, supjaustome griežinėliais. Kepimo indą ar skardą ištiesiame kepiimo popieriumi ir sudedame bulves, apiberiame druska, pipirais, čiobreliu ir rozmarinu. Apšlakstome aliejumi ir įdedame keleta česnako skiltelių. Dedame į įkaitintą orkaitę (180C) 40min.
2. Vištienos krūtinėles perpjauname išstižai, taigi turime 4 kepsnelius. Apiberiame juos druska ir pipirais, apvoliojame miltuose ir dedame į keptuvę su aliejumi. Kepame apie 3-4 min ant abiejų pusių, kol gražiai apkepa ir vidus jau būna iškepęs.
3. Burokėlius sutarkuojame, sudedame į dubenėlį kartu su smulkintais svogūnais, apiberiame druska ir pipirais. Užpilame aliejumi ir actu. Išmaišome ir leidžiame pasimarinuoti apie 10min. Prieš pateikiant užberiame šiek tiek krapų.
4. Iškeptas bulves apiberiame krapais ir pateikiame karštas kartu su vištienos kepsneliais ir salotom. Skanaus!

O ką Jūs valgydavote universiteto laikais?

Posted by Picasa

Comments

Popular Posts