Spaghetti with mushrooms and kale / Spageti su grybais ir kale žaluma

This recipe is an adaptation of one of Rachel Ray's 30-minute-meals.Original recipe asks to boil pasta in a mix of water and dry red wine. But I don't like wine in my savory dishes. Still it was very tasty and I'm definitely going to make it again.

What we need:

400gr of whole wheat spagheti
olive oil
4 medium portabello mushrooms, I used about 10 cremini mushrooms
4 cloves of garlic
1 bunch of kale
freshly grated nutmeg
cheese ( Rachel Ray suggests pecorino-romano cheese, I used Turkish Eski kasar cheese)
salt and pepper

What we have to do:

1. Bring a pot with salted water to boil and cook your pasta for 8 minutes. Then drain, leaving some cooking water for later use.
2. Meanwhile, in a pan add some olive oil and brown your sliced mushrooms for about 8-10 minutes. Then add grated garlic and fry for 1 minute. Stir all the time not to burn it.
3. Chop your kale and add into a pan together with some grated nutmeg. Let it whilt and cook for 10 min with a lid half on.
4. Toss your pasta with the kale and mushrooms and enough cooking water to combine, adjust the seasoning and top the pasta with cheese. Serve!
--------------------------------------------
Receptas Lietuviškai - Spageti su grybais ir kale žaluma


Kale yra angliškas žodis kopūstų giminaičiams. Net nežinau lietuviško žodžio tam gėriui. Jei pagooglintumėte, tai rastumėte tiek daug gerų žodžių apie šiuos žalius lapus. Jų būna įvairaus dydžio, spalvos, kaikurie lapai garbanoti, kaikurie tiesūs. Šiaip vieni jie gana beskoniai, bet kartu su šiek tiek česnaku ir muskato riešutu, skonis tikrai pasikeičia ir tikrai tikrai labai skanu. Jei galvojate kuo būtų galima kale pakeisti, tai siūlyčiau tamsesnius kopūstų lapus arba špinatus. Tik špinatai būtų labai jau minkšti ir reikėtų trumpiau kepinti. Skanu ir tiek, todėl tikrai verta išbandyti. Šis receptas yra iš Amerikoje populiarios televizijos laidų vėdėjos ir šiaip viso kito veikėjos Rachel Ray žurnalo rubrikos '30-minute-meals'. Originaliame recepte spageti virė vandenyje sumaišytame su sausu raudonu vynu, bet aš nemėgstu alkoholio nesaldžiuose patiekaluose, todėl ir nenaudojau. Bet tikrai skanus ir greitas patiekalas, kuri tikrai dar ne kartą išbandysiu.

Reikia:

400gr nesijotų miltų spageti
4 portabelo grybų arba daugiau mažesnių kitokių grybų
4 skiltelių česnako
1 sauja kale žalumynų
aliejaus
druskos ir pipirų
sūrio ( pecorino-romano)
šviežiai tarkuoto muskato riešuto

Gaminam:

1. Puodą vandens pasūdome ir užviriname, tada sudedame spageti ir verdame 8 minutes. Pupilame vandenį, tačiau paliekame puodelį vandens padažui.
2. Įkaitiname keptuvę su aliejumi ir sudedame nuvalytus ir supjaustytus grybus. Pakepiname kol paruduoja apie 10 min. Tada sudedame tarkuotą česnaką ir maišydami kepame 1 minutę.
3. Sudedame pjaustytą kale ir pamaišome kol sukepa. Įtarkuojame šiek tiek muskato riešuto, dedame druskos ir pipirų, tada uždengiame keptuvę ir pakepame apie 10 min.
4. Sudedame spageti į keptuvę ir pamaišome, supilame šiek tiek vandens nuo spageti ir pamaišome, kad susidarytų šiek tiek padažo. Užbarstome sūriu ir skanaujame!

Posted by Picasa

Comments

Popular Posts