Lentil and Chicken Stew / Lęšių ir Vištienos troškinys

This dish is something between a stew and soup. Stoup??? Anyway, it's a healthy and quick way to warm yourself on a day like today. Turkish winter seems to have come back to Istanbul again.

What we need:

2 chicken breasts
2 carrots
1 green or red pepper
1 potato
1 onion
3 cloves of garlic
1 glass of yellow lentils
a handful of spinach
2 l water
salt and pepper
thyme
1 tsp red pepper powder
1 bay leaf
parsley
1 lemon juice
olive oil
some cooked rice for serving ( optional)

What we have to do:

1. Cut chicken breasts into pieces, season with salt and pepper. Add some olive oil in a pot and brown the chicken. Then remove from the pot.
2. Peel and chop the onion, carrots and pepper. Put them into the same pot where you fried your chicken and fry for 3-4 min until onion is almost soft. Then add peeled and cut into cubes potatoes and lentils. Season with salt and pepper, thyme, bay leaf, red pepper powder, and add the grated garlic. Pour over the water and return the chicken to the pot. Bring it to boil and simmer for about 15 min.
3. Wash and tear the spinach into pieces and put them into the stew. Add some chopped parsley and when the spinach whilts, have a little taste and correct the seasoning if necessary. Squeeze 1 lemon juice and remove from the heat.
4. Serve with a tablespoon of cooked rice if you want. Enjoy!

------------------------------------------
Receptas Lietuviškai - Lęšių ir Vištienos troškinys


Greičiausiai žiema visgi ateina į Stambulą, nes jau antra diena temperatūra tik apie 8-6C, bet artimiausiomis dienomis praneša dar vėsesnį orą, o gal net ir sniegą kitą savaitę. Žinoma, nėra čia ko dejuoti, juk ne -20C, bet vistiek šalta. Todėl šiandien aš verdu troškinį, o gal visgi sriubą. Žodžiu kažką tarp šių dviejų dalykų. Viena tokia JAV laidų vedėja ir greito maisto gamintoja Rachel Ray pasakytų 'Stoup', tai išvertus būtų kažkas panašaus į 'trošksriubę', bet tikrai nei šioks nei toks pavadinimas, todėl aš pasiliksiu su troškinio pavadinimu. Gražiau skamba.

Reikia:

2 vištienos krūtinėlių
2 morkų
1 žalios arba raudonos paprikos
1 didelės bulvės
1 svogūno
3 skiltelių česnako
1 stiklinės geltonųjų lęšių
2 l vandens
druskos ir pipirų
čiobrelio
1 a.š. raudonosios paprikos miltelių
1 lauro lapo
petražolių
1 citrinos sulčių
alyvuogių aliejaus
šiek tiek virtų ryžių ( nebūtina)

Gaminam:

1. Vištieną supjaustome gabaliukais, pagardiname druska ir pipirais. Į puodą ipilame šiek tiek aliejaus ir 3-4 min apkepiname vištienos gabalėlius. Išimame juos iš puodo.
2. Nulupame ir supjaustome svogūnus, morkas, papriką. Sudedame juos į tą patį puodą ir pakepiname apie 4 min kol svogūnai bus beveik minkšti. Tada sudedame luptas ir kubeliais pjaustytas bulves, lęšius, pagardiname druska, pipirais, tarkuotu česnaku, čiobreliu, lauro lapu, paprikos milteliais. Taip pat sudedame vištienos gabalėlius ir užpilame vandeniu. Troškiname apie 15 min.
3. Kai daržovės išverda, tada sudedame nuplautus ir suplėšytus špinatus ir smulkintas petražoles. Kai špinatai apverda, tada supilame citrinos sultis ir nukeliame nuo ugnies. Jei reikia dar įdedame druskos ar pipirų. Čia jau teks paragauti.
4. Pateikiame kartu su virtais ryžiais arba tiesiog taip. Skanaus!


Posted by Picasa

Comments

  1. Atrodo graziai ir isivaizduoju, kad labai skanu. Megstu tokius patiekalus su lesiais.

    ReplyDelete
  2. How fun to discover your blog! I can't wait to check out all your recipes and the fusion of cultures here.

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts