Languota prijuostė: Mano firminis patiekalas


Mano įrašai paskutiniu metu labai jau retėja, nes vis dėl to blogger uždraudimo Turkijoje ne iš visų kompiuterių galiu prisijungti prie savojo blogo. O dar ir naminiai kompiuteriai paskutines kelias savaites išgyvena pavasarinį valymą... Žodžiu visada atsiras priežasčių. Tačiau šį kartą rašyti privalau, nes šios savaitės pabaigoje aš pati jau skelbsiu temą, tai kolkas vis dar mojuodama Rimos prijuoste rašau jos pasiūlyta tema - Mano firminis patiekalas.

Esu visiškai tikra, kad kiekviena šeimininkė turi savo firminį patiekalą, bet va kita tema yra blogeriai, nes paprastai jie netaip ir dažnai gamina vis tuos pačius patiekalus, nes laikui bėgant tampa blogų įkaitais, mat reikia juk papildyti blogą ir juk kas kartą taip smagu sulaukti komentarų, o dar smagiau, kai koks vienas komentaras išsiridena į visą diskusiją.

Taigi aš Jolita, blogą rašau jau daugiau nei du metus ir tikrai esu nuo jo priklausoma, nes paprasčiausiai retai kada gaminu tuos pačius receptus, nebent tikrai tingiu sukti galvą. Ir tie receptai, kuriuos dažniau nei retai gaminu, nei jie mano firminiai nei ką. Paprasčiausiai keletas lengvų patiekalų.

Pirmiausia juk kiekviena vakarienė prasideda sriuba, ar ne? Pas mus tai tikrai. Ar yra svečių ar ne, mes beveik kas dieną valgome sriubą. Kai namuose vieši gražioji Ela, ji visada prašo mano žaliosios sriubos, t.y. trintos žirnelių sriubos. Tačiau aš jos dažnai neverdu, daug dažniau draugaujame su lęšiais, ar tai raudonaisiais, ar geltonaisiais, su kelios daržovėm į draugiją ir sriuba puikiau nei puiki! Ir būtinai su citrinos sulltimis...

Užkandžiams aš dažnai gaminu humusą ( na mano vyras užaugęs juk Hatay regijone netoli sienos su Sirija, todėl Vidurio Rytų virtuvė pas mus dažnas svečias), keptų paprikų salotos su česnaku ir citrinos sultimis ( vienas iš nuostabiausių atradimų Turkų virtuvėje) ir žinoma sezoninės salotos, ar tai tik paprasčiausios su agurkais ir pomidorais, ar su raudonuoju kopūstu, morkom ir kukurūzais. Skanu neišpasakytai.

Pagrindinis patiekalas, kurį galite tikėtis manop namuose yra apvirta ir orkaitejė baigta kepti višta su ryžių ir avinžirnių plovu.
Tiesiog baisiausiai nesunku ir dar baisiau skanu.... Beto visada visiems patinka.

Desertui aš kepu šokoladinį arba obuolių pyragus. Šokoladinį, nes jis visada įtinka visiems, o obuolių pyragą, kai noriu palepinti save. Abiem atvėjais skanu!

Taigi toks mano meniu kai namuose yra svečiai... Kadangi dažniausiai svečiuojasi Turkai, tai ir meniu toks turkiškas. Džiaugiuosi, kad man daugelis turkiškų patiekalų tikrai patinka, todėl kaskarta nesukdama galvos gaminu tą patį, o paprastom dienom gaminu kažka įdomesnio ar neišbandyto, arba tiesiog kažkur ragauto, bet savarankiškai negaminto.

Taigi prašom į svečius!

Comments

 1. Džiaugiuos, kad vis randi būdų, kaip perkopti per tuos barjerus, nežinia dėl ko statomus blogeriams.
  Tik jokiu būdu nedink!

  ReplyDelete
 2. mmmm, kokie skanumynai...noreciau to sokoladainio labai....

  ReplyDelete
 3. Jolita, perduodu tau Languotą prijuostę. Sėkmės:)

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts