Şakşuka / Šakšuka

Şakşuka is a Turkish appetizer or meze which has even its own song. Well, more like a joke than a song, but still most of Turkish know it. The dish itself can be prepared with different ingredients but the main ones are always the same, that is eggplant and tomato-garlic sauce. The next day the dish can be transferred into a casserole dish and baked in the oven with some eggs on top and you have a great breakfast or brunch dish.

What we need:

3 eggplants
2 potatoes
4 big tomatoes
2 cloves of garlic
1 onion
1 green pepper
salt
black pepper
a pinch of red pepper flakes
thyme
1 glass of olive oil
1 lemon juice
some parsley

What we have to do:

1. Peel some of the skin from the eggplants and cut them into cubes. Put the eggplants into a big bowl with salted cold water. Leave it for 1 hour.
2. Peel and cut your potatoes into cubes. Take a pot or a deep pan and pour in the olive oil. Preheat the oil and fry the potatoes until soft and golden brown, for about 10 min. Then drain them and spread on a paper kitchen towel.
3. Drain the eggplant and put them into the pan with hot oil. Fry until soft and light brown. Then again drain and spread on a paper kitchen towel.
4. Peel and chop the onion and tomatoes. Slice the green pepper. Add a little bit of oil into a pan and fry the onion until soft, then add green pepper and chopped tomatoes. Season with salt and pepper, thyme and red pepper flakes. Cook for 10 min until tomatoes are soft. Then add chopped garlic and cook for 2 more minutes. Remove from the heat and add lemon juice together with chopper parsley.
5. In a bog serving dish add the potatoes, eggplants and pour over with the tomato sauce, add some more parsley. You can also serve it with some yogurt on the top. It can be eaten cold or warm with any meat dish or just rice pilaf. Enjoy!ŠAKŠUKA

Šakšuka yra Turkiškas užkandis arba meze turintis netgi savo dainą. Žinoma ten labiau juokelis nei daina, bet faktas tas, kad dauguma pamatę šį patiekalą prisimena ir tą dainą. Negti atsimenu, kai vyro dukterėčia dar buvo visiška lelytė, tai išgirdus ką nors dainuojant 'šakšuka šaukšuka' iškarto pradėdavo judinti kojytes lyg šoktų. O šiaip pats patiekalas yra paprastas, nors kalorijų turi dėl aliejuje keptų daržovių, bet kartais tikrai verta pasigaminti. Beto tikrai nepatingėkite baklažaną išmirkyti sūdytame vandenyje apie valandą, nes prisigėręs aliejaus baklažanas praranda daug skonio. Šiaip šakšuka gali būti gaminamas įvairiai, tačiau pagrindiniai ingridientai visada išlieka tie patys - baklažanai ir pomidorų padažas su česnaku. Kitą dieną galima šakšuką sudėti į karščiui atsparų indą ir ant viršaus įmušti keletą kiaušinių bei iškepti orkaitėje. Gausis puikus pusryčių patiekalas.

Reikia:
3 baklažanų
2 buvių
4 didelių pomidorų
1 svogūno
2 skiltelių česnako
1 žalios paprikos
druskos
pipirų
1 st alyvuogių aliejaus
žiupsnelio džiovinto čiobrelio
aštrios paprikos miltelių
1 citrinos sulčių
nedidelės saujelės petražolių

Gaminam:
1. Baklažanus pusiau nulupame ( jei norite ir visai nulupate) ir supjaustome kvadratėliais. Sudedame į didelį dubenį su sūdytu vandeniu. Paliekame 1 valandai.
2. Bulves nulupame ir supjaustome kvadratėliais. Puode ar gilesnėje keptuvėje įkaitiname aliejų ir sudedame bulves. Kepame apie 10 min kol bus minkštos ir gražiai apkepusios. Išsemiame iš aliejaus ir sudedame ant popierinio virtuvinio rankšluosčio, kad aliejaus perteklius susigertu.
3. Baklažanus nusausiname ir taip pat iškepame ar išverdame aliejuje kol gražiai parus. Nusausiname ant popierinio rankšluosčio.
4. Svogūną ir pomidorus nulupame ir susmulkiname. Keptuvėje įkaitiname šiek tiek aliejaus ir apkepiname svpogūnus kol suminkštės, tada sudedame žaliąją smulkintą papriką ir pomidorus. Troškiname apie 10 min kol pomidorai suminkštės. Pagardiname druska, pipirais, čiobreliu ir paprika. Sudedame smulkintą česnaką ir patroškiname dar 2 minutes. Nukeliame nuo ugnies ir apšlakstome citrinos sultimis bei apiberiame smulkintom petražolėm.
5. Į didelį indą sudedame bulves, ant viršaus sudedame baklažanus ir apipilame padažu. Galima dar užpilti ir jogurto, bet aš mielai jo čia nepilu. Papuošiame petražolėm ir skanaujame tiek šiltą tiek šaltą su mėsos patiekalu ar tik su ryžiais. Skanaus!

Posted by Picasa

Comments

 1. Kaip skaniai skamba! Labai mėgstu tokio tipo maistą, šakšuka man tiksliai patiktų :) Tik dar sūrio įdėčiau, man čia labai norėtųs kokio panyro arba net fetos :)
  Beje, kam reikia nulupt baklažanus?

  ReplyDelete
 2. Na lupti tu baklazanu tikrai nebutina, bet butent nuo odeles yra tam tikras kartumas, todel as puse nulupu puse palieku, nes tiesiog taip man skaniau.

  ReplyDelete
 3. Pritariu, tikras skanumėlis :) Ir pavadinimas toks gerai nuteikiantis ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tikrai taip, pavadinimas tikrai juokingas mano lietuviškai ausei. :D

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts