Languota prijuoste: 'Melagis melavo' apžvalga


Kaip greitai tas laikas eina ir štai visos dvi savaites praėjo nuo mano temos paskelbimo 'Languotai prijuostei'. Kadangi balandžio pirmoji buvo ir melagių diena, tai todėl ir tema iš dalies ir buvo susijusi su melu. Taigi dalyviai turėjo pasipasakoti, kaip meluoja/nemeluoja savo namiškiams apie maisto sudėtį ar kaip gudrauja norėdamos paskatinti valgyti nemėgstamus ar neįprastus produktus ar patiekalus. Kitoje užduoties dalyje prašiau dalyvių išbandyti receptą, kuris būtų nuo kokio nors produkto pakuotės. Labai smagu, kad užduotis nepasirodė tokia jau nuobodi ar sunki bent jau keturiom ( neskaičiuojant manęs) maisto blogų rašytojoms.

Pirmiausia iššūkį priimė Vilma/Kitada ir pareiškė, kad jokių čia melavimų negali būti virtuvėje, nes jei ir labai norėsi, juk nepakeisi žmogaus skonio receptorių, labiau jau visai atbaidysi nuo tam tikrų patiekalų. Taip pat galite pasiskaityti apie jos nesėkmę išbandant kito žmogaus receptą. Išties sutinku, kad daug dalykų yra individualių, todėl tas pats patiekalas gali būti skanus vieniems, o kitiems - tiesiog košmaras.

Aušra iš 'Tarp vėjo gūsių' prisipažino, kad kartais tenka pameluoti, bet tik iš geros valios, tam, kad praplėstų valgytojų akiratį ar paneigtų keistus įsitikinimus. Beto, kartais paprasčiausia tiesiog neaiškinti, kad viduje, juk daug kas vertina patiekalą pagal skanu/neskanu kriterijus, o jau kas viduje tebūnie virėjo paslaptis. Taip pat pasiskaitykite ar išbandykite cinamoninių vaflių receptą nuo vaflinės dėžutėje buvusios instrukcijų knygutės.

Eglė iš 'Skruzdėliukai skveruose' prisipažįsta nemeluojanti virtuvėje, nes jos vyro skonio receptorius niekuo neapgausi, na nebent prieskoniais, juk čiobrelis nėra vienintelė žolelė jos prieskonių lobynuose. Marinuotų krevečių receptas nuo pakelio jau seniai yra mėgstamas patiekalas jų šeimoje, ko nepasakysi apie nepavykusį receptą su penkių grūdų koše ir bulvėmis.

Isolente iš Gyvenimas yra smulkmenos paskutinė dar spėjo pasidalinti savo (ne)melais virtuvėje. Ji teigia, kad yra pavyzdinga ir melams virtuvėje ne vieta, tačiau visų ingridientų sąrašo valgytojams taip pat nepateikinėja. O kur dar išbandytas vaisių kokosinėje karamelėje receptas. Skamba skaniai, ar ne?

Mano istorijos apie melavimus virtuvėje tai nebus, nes paprasčiausiai mano vyras yra tobulas valgytojas ir niekada nėra ko nors nevalgęs ar pasakęs, kad neskanu. O dėl svečių aš jau pakeičiau požiūrį ir man nėra svarbu prikimšti jų skrandžius, nes visi susibūrimai skirti bendravimui, o ne penkiems užkandžiams, karštam patiekalui, trim salotoms, ir dar pyragams ar tortams su kava, gausybei saldainių ir sausainių. Nesiekiu būti tobula šeimininkė, man toli iki jos, todėl nebandau įtikti visiems valgytojams, juk jei nepatinka, tai tiesiog nevalgykit.

Nors kartais pagalvoju, kaip toms mamoms, kurios turi mažus vaikus su visokiais norais/nenorais. Juk kiekviena atsakinga mama nori, kad jų vaikai augtų sveiki ir valgydami gautų visus svarbius vitaminus. O ar jūs matėte vaiką kramtantį morką ar brokolį su didžiausia šypsena ir nuoširdžiai sakantį, kad tai skanu. Juk ta morka būna paslėpta ar tai majonezo ar sūrio pataluose, brokolis lyg tarp kitko įmestas į sriubą. Va toms mamoms, kurios sugeba išlaviruoti tarp skanu ir sveika aš dedu didžiausią pliusą!

O receptas šiai užduočiai paimtas nuo Dr. Oetker kakavos pakelio, kuris taip ir vadinasi šokoladinis pyragas. Prieš gamindama jau galvojau, kad net jei ir subliukš tas pyragas, tai vistiek juk viduje yra šokolado, tai gausis lyg ir brownie. Kitaip sakant, šokolado niekada nebūna per daug. Galutinis rezultatas nenuvylė, tačiau asmeniškai man patinka šiek tiek drėgnesni pyragai, tačiau šis receptas tikrai tiktų, jei sugalvotumėte pertepti pyragą kokiu tai gaiviu kremu. Beto, jis nėra labai saldus, todėl, jei mėgstate saldesnius kepinius, tai dėkite daugiau cukraus arba paprasčiausiai saldesnį kremą. Taigi recpetas išbandytas ir manau visai pavykęs.

Reikia:

80gr tamsaus šokolado
150gr margarino
80gr cukraus
1 pakelio vanilinio cukraus ( žinoma Dr. Oetker)
2 kiaušinių
2 kiaušinio trynių
2 kiaušinio baltymų
165gr miltų
1 a.š. kepimo miltelių
20gr kakavos ( vėl Dr. Oetker)
Pyrago glaistui:

1 pakelio Dr. Oetker šokoladinio glaisto arba 80gr tirpinto šokolado ir 1 a.š. sviesto

Gaminam:

1. Sviestą ir šokoladą ištirpiname karšto vandens vonelėje, tada truputį atvėsiname.
2. Kiaušinius ir 2 trynius sumaišome su vaniliniu cukrumi ir cukrumi. Su mikseriu plakame apie 2 minutes, tada sudedame miltus, kepimo miltelius ir tirpintą šokoladą su sviestu, bei kakavą. Viską išmaišome.
3. 2 kiaušinio baldymus išplakame iki baltų putų ir lėtai įmaišome į pyrago tešlą.
4. Orkaitę įkaitiname iki 160C ir kepimo formą ištepame sviestu. Supilame tešlą ( gavosi gana tiršta) ir dedame į orkaitę 40 min. ( Man užteko ir 30 min). Tada pyragą atvėsiname.
5. Šokoladą ištirpiname su sviestu ir užpilame ant pyrago, jei norite papuoškite riešutais. Skanaus!
Štai tiek šiam kartui, ačių dalyvavusioms ir kitoms dviem savaitėm prijuostę perduodu Villa Alps tiesiai į Švediją, oi tiksliau jau netgi į tolimąjį Sidnėjų Australijoje. Laukiame skanių iššūkių!!!

Comments

 1. negaliu neparašyt :)
  aš aš mačiau vaiką kuris morkas mėgsta labiausiai pasaulyje, brokolius išgraibo net iš svetimos lėkštės, bet šis vaikas nevalgo žirnelių visiškai ir jokių :)

  ReplyDelete
 2. Morkos ir brokolius cia pateikiau kaip pavyzdi, tiesiog labai daznai vaikai labiau nori aliejuje keptu bulvyciu is McDonaldo, nei svieziu morku salotu. Beto, juk kiekviena taisykle turi isimciu, o siuo atveju labai smagu girdeti, kad vaikas megsta darzoves.

  ReplyDelete
 3. aš ir iš kart pagalvojau, kad reik savo vaikiną pagirti už morkų ir brokolių valgymą :D jis mano šaunuolis brokolius vadina medžiais ir kemša pilna burna, o morkas tiesiog dievina tiek žalias tiek virtas (nu niekaip nesuprantu kaip jas galima valgyti :DDD) beje jam tinka visos daržovės, ko negaliu pasakyti apie jaunėlį :)

  labai šauniai sugulęs pasakojimas ;)

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts