Green lentil and walnut salad

This salad is an interpretation of Nigella Lawson's lentil salad. However, she uses only lentis, walnuts and scallions with sherry vinegar. I wanted it to be more colourful and added yellow pepper and instead of sherry vinegar I used simple olive oil and lemon dressing. A great salad or a side dish to any meat dish.

What we need:

1 glass of boiled green lentils
½ glass of chopped walnuts
1 yellow or red pepper
1 sprıng onion
salt and pepper
1 lemon juice
2 tbsp of olive oil

What we have to do:

1. Chop spring onion and yellow pepper.
2. In a bowl put lentils, walnuts, yellow pepper and spring onion, add salt and pepper.
3. Pour over some lemon juice and olive oil. Stir and serve! Enjoy!


*************************
Receptas Lietuviškai - Žaliųjų lęšių ir graikiškų riešutų salotos


Šios salotos yra Nigelos Lawson lęšių salotų interpretaciją. Va sekmadienį gartroliuodama su vyru po Stambulo Istiklal gatvę, pamačiau naują prekybos centrą. Tikrai neįprasta pamatyti senamiestyje, vienoje iš judriausių Stambulo gatvių nauja tokio dydžio prekybos centrą, kuris netgi pavadintas vienos iš didžiausios futbolo komandos savininko vardu. Tiesa sakant net neatsimenu koks pavadinimas, nes toks jau neiprastai ilgoka pavardė, o beto aš ir nesu didelė futbolo fane. Bet esmė tame, kad palipėjus į trečią aukštą, pamačiau knygyną "Virgin", kurį galima pavadinti moksliukų arba mokytojų rojumi. Išties knygų gausybė ir netik turkų kalba, bet ir anglų, vokiečių bei prancūzų, gal ir kitom yra, bet tiesiog pamačiusi angliškas knygas, aš jau kitur nežiurėjau. Šiuolaikiniai ir klasikiniai romanai, kulinarinės knygos nuo Lawson, J.Oliver, G.Ramsay iki kulinarinių enciklopedijų, o kur dar visokios prichologinės ar savęs pažinimo knygos, kaip auginti vaikus, kuo juos maitinti ( akcentuoju šias knygas, nes paprastai turkiškuose knygynuose 'parenting' knygų reikia su žiburiu ieškoti). Taigi iš 5 Nigelos knygų išsirinkau Nigella Express ir dabar bandausi. Jos receptai tikrai kitokie nei Oliver ar Gordon, todėl tikrai smagu pažinti ir moteriškąją Britiškos virtuvės pusę.
Originaliame recepte naudojami tik lęšiai, graikiški riesutai, svogūno laiškai ir 'sherry' actas. Na tokio TR aš dar nepastebėjau, tai ir naudojau citrinų sultis ir aliejų, bei pridėjau daugiau kramtymo ir spalvų su geltonąja paprika. Puikios salotos ar patiekalas prie mėsos.

Reikia:

1 st virtų žaliųjų lęšių
pusės stiklinės smulkintų graikiškų riešutų
1 geltonos ar raudonos paprikos
1 pluoštelio svogūno laiškų
druskos ir pipirų
1 citrinos sulčių
2 v.š. aliejaus

Gaminam:

1. Susmulkiname svogūno laiškus ir papriką.
2. Lęšius, graikiškus riešutus, papriką ir svogūnų laiškus dedame į dubenį, pagardiname druska ir pipirais.
3. Apšlakstome citrinos sultimis ir alyvuogių aliejumi, išmaišome ir skanaujame. Skanaus!

Posted by Picasa

Comments

  1. It looks so delicious and yummy, Now i am going to try this.

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts