Cucumber pickles

I love pickles with most of mushroom, potato or meat dishes. The problem with pickles in Turkey, they are usually too sour and people tend to use the same brine for all the vegetables. My favourite type of pickles is sweet and sour with dill and garlic flavour. So I do my pickles myself!
What we need:
5kg of small cucumbers
a handful of fresh dill
10-12 cloves of garlic

for the brine:
3l water
½ glass of sugar
1/3 glass of salt
2,5 tbsp of lemon salt
1 tsp black pepper peppercorns
5-6 bay leaves
2 tsp corriander seeds

What we have to do:
1. Prepare 7-8 jars ( 700ml or 500ml or 1l) by washing and sterilising them.
2. Put 3 branches of dill into each jar together with 1-2 cloves of garlic. Put the cucumbers into the jars. Pour the jars with cucumbers with boiled plain water. Leave the jars until water cools down.
3. Pour out the water form the jars into a pot. You should have about 3l of water. Put the salt and sugar into that water together with peppercorns, bay leaves, and corriander seeds. Bring it to boil and add lemon salt. Pour the brine into each jar and close them with a lid. Turn each jar upside down and cover with some warm blanket. Leave it overnight or until it cools. Then put the jars into a dark cool place. You can eat them two days later or keep for 3-4 months. Enjoy!

Receptas Lietuviškai - Marinuoti agurkėliai

 Ruduo man asocijuojasi netik su obuolių pyragu, bet ir marinuotais agurkėliais, kurie puikiai tinka su grybų kotletais, bulvių koše, ar šiaip kokiu nors mėsos patiekalu. Kadangi rugpjūtį Turkijoje buvo Ramadano menuo, tai turguose marinavimui tinkami agurkais pradėta prekiauti tik rugsejį. Na aš žinoma nusipirkau ir užmarinavau 5 kilogramus mažyčių agurkų, tik kad jau labai skanūs jie gavosi, tai viską ir suvalgėmė per kelias saviates, todėl teko dar kartą pirkti ir vėl marinuoti. Tikrai lengvai pagaminami ir begali skanūs saldžiarūgščiai agurkėliai su krapais ir česnakais. 

Reikia:

5 kg mažų agurkų
saujelės krapų
10-12 skiltelių česnako

Marinatui:

3 l vandens
1/2 st cukraus
1/3 st druskos
2,5 v.š. citrinos rugšties
1 a.š. juodųjų pipirų grūdelių
1 a.š. kalendros grūdelių
5-6 lauro lapų

Gaminam:

1. Paruoškite 7-8 stiklainius ( 500ml / 700ml / 1l), išplaukite ir sterilizuokite.
2. Į kiekvieną stiklainį įdėkite po 3 šakeles krapų, 1-2 skilteles česnakų. Tada sudėkite agurkus. Užpilkite stiklainius ir agurkus verdančiu vandeniu. 3l verdančio vandens turėtų užtekti. Leiskite vandeniui atvėsti.
3. Nupilkite vandenį nuo agurkų į puodą ir sudėkite cukrų, druską, pipirus, lauro lapus, kalendros sėklas. Užvirinkite, tada sudėkite citrinos rūgštį. Užvirus užpilkite ant agurkų stiklainiuose ir sandariai uždarykite dangteliais. Apverskite stiklainius ir uždenkite šiltu užklotu. Palikite nakčiai atvėsti.
4. Atvėsus apversti ir sudėti į tamsią ir vėsi vietą. Valgyti galite jau po 2 dienų, o laikyti iki 3-4 menesių. Skanaus!
Posted by Picasa

Comments

Popular Posts