Tarka Dal - Yellow Lentil curry/ Geltonųjų lęšių karis

When it's snowing even in Istanbul, it's time for something spicy so with a newborn in my hands, I made this easy lentil curry which is a good way to warm up. The recipe is taken from BBC show 'Indian Food Made Easy' so I believe it's a bit adapted to European taste as it's not terribly spicy and pleasant to eat even for a Lithuanian.

What we need:

250gr yellow lentils
1 l water
3 tbsp vegetable oil
1 tbsp cumin seeds
1 onion
2-3 green chillies
2 cm piece ginger
3 garlic cloves
3 tomatoes
¾ tspground turmeric
¾ tspgaram masala
1½ tsp  ground coriander seeds
salt and black pepper
fresh corriander to serve ( I used parsley)
1 lemon

What we have to do:

1. Place the lentils and 900ml of the water into a pan, stir well and bring to the boil. Skim off any froth that forms on the surface of the water with a spoon. Cover the pan with a lid and reduce the heat to a simmer. Simmer, stirring regularly, for 35-40 minutes, or until the lentils are just tender, adding more water as necessary.
2. Heat the oil in a pan over a medium heat. Add the cumin seeds and fry for 20-30 seconds, or until fragrant.
3. Add the onion, chillies and ginger and fry for 4-5 minutes, or until golden-brown.
4.Blend the garlic and tomatoes to a purée in a food processor. Add the purée to the pan and stir well to combine.
5. Add the ground spices and 100ml of water to the pan and stir well to combine. Season, to taste, with salt and simmer over a medium heat for 15-20 minutes.
6. Add the cooked lentils to the sauce and stir well, adding more water as necessary to loosen the mixture. Bring the mixture to the boil and season, to taste, with salt and freshly ground black pepper. Stir in the chopped coriander and squeeze some lemon julce just before serving. Enjoy!

Receptas Lietuviškai - Tarka Dal - Geltonųjų Lęšių karis

Kai net Turkijoje sninga ir oras minusinis, tai norisi kažko su prieskoniais, kad vidus sušiltų, o dar kai gaminu su naujagimiu ant rankų, tai turi būti lengva, na kad tik sudedi ir pamaišai. Indijos virtuvės paprastai bijoma, nes ten daug prieskonių, kurių namie nėra, ir šiaip atrodo viskas per daug prieskoniuota, aštru ir sudėtinga. Tačiau prieskoniai Indų virtuvėje beveik visada tie patys ir kartą jų nusipirkus turėsit ilgam, o visą aštrumą visada reik pasireguliuoti pagal skonį. Pvz aš paprastai mažinu ciberžolės kiekį bei čili. Tiesiog man taip skaniau! Šis receptas paimtas iš BBC laidos Indian Food Made Easy, tai ten ne tik kad receptai palengvinti, bet manau ir šiek tiek skonis pritaikytas Europiečiams, nes kiek gaminau laidos patiekalų, tai visi buvo puikūs ir labai valgomi, tikrai ne tokie baisiai 'prieskoniuoti', kaip teko ragauti restorane. Žodžiu taip kaip man patinka. Šiame recepte vietoje geltonųjų lęšių galite naudoti džiovintus žirnius.

Reikia:

250 gr geltonųjų lęšių
1 l vandens
3 v.š. aliejaus
 1 svogūno
1 v.š. kumino sėklų
2 cm imbiero gumbelio
2 žalių čili
3 pomidorų
3 skiltelių česnako
¾a..š maltos ciberžolės
¾ a.š. garam masala prieskonių
1½ a.š. maltų kalendros sėklų
druskos ir pipirų pagal skonį
kalendros ( naudojau petražoles)
1 citrinos

Gaminam:

1. Lęšius nuplauti ir supilti į puodą su 900ml vandens. Užvirti ir virti 30-40 min ant mažos ugnies nugraibant susidariuses putas, jei reikia, tai dar įpilame vandens.
2. Tuo tarpu keptuvėje įkaitinkite aliejų ir sudėkite kumino sėklas. Pakepinkite 20-30 sekundžių, kol pasklis aromatas.
3. Į keptuvę sudėkite kvadratėliais smulkintą svogūną, juostelėm pjaustytą imbierą ir žalią čili pipirą ( jei norite aštriau, tai supjaustykite, aš dėjau raudoną čili) ir pakepinkite 4-5 min kol gražiai apskrus.
4. Į smulkintuvą sudėkite pomidorus ( supjasutytus į 4 dalis) ir česnakus.  Susmulkinkite ir supilkite į keptuvę bei išmaišykite. Įpilkite 100ml vandens.
5. Sudėkite visus maltus prieskonius, išmaišykite, patroškinkite 15-20 min. Pagardinkite druska bei pipirais pagal skonį.
6. Sudėkite išvirtus lęšius į padažą ir gerai išmaišykite. Jei norite skysčiau, tai įpilkite dar vandens, padardinkite dar kartą druska ir pipirais pagal skonį. Pabaigoje įmaišykite smulkintą kalendrą ( dėjau petražoles) ir išspaustas citrinos sultis. Valgykite šiltą. Skanaus!

Comments

 1. Hello again :)
  I wrote it on your facebook page. but now your blog can be displayed so I am mentioning it in your blog as well. I have Liebster Blog Award in my blog:
  http://topologistskitchen.blogspot.com/2012/02/liebster-blog-award.html

  All the best...
  Ayse

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts