Chickpea and feta patties / Avinžirnių ir fetos sūrio kepsneliai


If you've ever eaten falafel in Egypt or any other part of the world, these patties can be called their relatives. So if you serve it with humus and some pickles,  or pickled red cabbage, onion, it should definitely turn into a real thing. This time I made my chickpea patties with feta cheese, but you can also use cottage cheese or haloumi.

What we need:

 

1. glass of chickpeas or 500gr can of boiled chickpeas
1 clove of garlic
100gr of feta
1 egg
salt
some chile
olive oil

What we have to do:

1. If  you decide to use dried chickpeas, the night before pour over them some boiling water and leave it to soak during the night. Boil them the next day.
2. Put boiled chickpeas and feta into a blender and blend it. Transfer everything into a bowl. Add grated garlic, chile, salt and an egg. Mix it all.
3. Make 10 patties or if you want you can make big 6.
4. Preheat the pan with some olive oil and fry them on each side until golden brown.
5. Serve it warn with your favourite salad, hummus or tzaziki, bread. Or any way you like! Enjoy!

Receptas Lietuviškai - Avinžirnių ir fetos sūrio kepsneliai


Jei kada valgėte falafel kur nors Egipte ar šiaip arabiškoje pasaulio pusėje, tai šie kepsneliai gali būti pavadinami falafel giminaičiais, na tolimi, bet vistiek. O jei pateiksite su humusu ir marinuotom daržovėm, pvz. agurkėliu, ar marinuotais raudonaisiais kopūstais, ar svogūnais, tai tikrai bus taip kaip ir turėtų būti. Šį kartą pagardinau avinžirnius fetos sūriu, nors tikrai puikiai tiktų lietuviška varškė, tik gal skonis būtų švelnesnis. Juk fantazijai ribų nėra.

Reikia:


1 st avinžirnių ( nevirtų, arba apie 500ml skardinės jau virtų)
1 skiltelės česnako
100gr fetos sūrio
 1 kiaušinio
druskos ir čili pipirų
 alyvuogių aliejaus

Gaminam:


1. Avinžirnius iš vakaro užpilti verdančiu vandeniu ir palikti nakčiai. Ryte išvirti.
2. Į smulkintuvą sudėti atvėsusius avinžirnius, ir fetą. Viską susmulkinti. Perdėti į dubenį. Įtarkuoti česnaką, pagardinti druska ir čili pipiru, į maišyti kiaušinį.
3. Suformuoti paplotėlius. Gaunasi 10, nors priklausys nuo dydžio.
4. Įkaitinti keptuvę su nedideliu kiekiu aliejaus ir apkepinti ant nedidelės ugnies kol abi pusės apskrus.
5. Pateikti šiltus su salotom ir mėgstamu padažu. Puikiai tiks su humusu ar graikiškaja tzaziki ( jogurto, agurkų ir česnako padažas). Skanaus!
 
Posted by Picasa

Comments

  1. Avinžirnius atradau sąlyginai neseniai, pradėjusi rašyti tinklaraštį. Ir nuo to laiko paprastų žirnių nebeperku, man jie labai skanūs :) Falafelių nesu ragavusi, bet vis ketinu. Tavieji atrodo puikiai, norėčiau paraguti, ypač su tzatziki :0)

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts