Artichoke with beef / Artišokai su jautienaArtichoke was a mystery vegetable up until I moved to Turkey. I've seen so many delicous-looking dishes but wasn't trying to make anything myself. Last year I tried to make stuffed artichokes, i.e. I stuffed the hearts of it, leaved were removed. The taste was strange and I couldn't understand why it's so popular and why every magazine and website or TV programme is talking about it. Then one time I bought the whole artichoke to steam it and to stuff the leaves. I even watched Martha Stewart do it. Unfortunately I hated it as the leaves turned out to be inedible. It was a kind of waste. I still don't understand how can they stuff those leaves as they are just for holding the stuffing not for chewing or eating them in any possible way. Anyway, this year I bought one Turkish magazine 'Sofra' and there again were several recipes, some great photos how to prepare, cut, soak and so on. So there I was again in a Sunday market buying artichokes. It was a good deal, so I got seven for 10 lyras. Of course I decided to buy only the hearts or however that soft part is called. And precisely followed SOFRA recipe, except the fact that I used beef instead of lamb. And here we go - the dish was great and very delicous. Plus it was so easy to make! So no more stuffed artichokes. Thank you! I love the stews.

Artichoke stew with beef


(adapted from magazine SOFRA, June 2012, p.25)

( serves 4)

What we need:


4 artichokes ( leaved removed, only the hearts)

2 tbsp butter
5 small onions ( if you use tiny ones, use more, recipes goes for 20)
300gr beef ( cut in small pieces)
5 cloves of garlic
15 cherry tomatoes
1 tsp red pepper paste
1 glass of water
some dill
salt and pepper

What we have to do:


1. If you buy full artichokes, you'll have to remove the leaves, the 'fury' central part of it and put the soft heart into water with some lemon as it oxidises very quickly.
2. Melt the butter in a pot and add the beef, the onions and garlic. Fry until it turns brownish. Pour 1 glass of water and let it simmer for 10-15 minutes.
3. Cut the artichokes into smaller pieces and put into a stew together with salt and pepper, red pepper paste. Stir it and cook for 10 more minutes.
4. Finally add the tomatoes and cook for 5 min. Sprinkle some dill and serve. It goes well with rice pilav. Enjoy!


Artišokų troškinys su jautiena

Artišokas man daugelį metų buvo kažkokia neaiški daržovė, kai atvažiavau gyventi į Turkiją, pradėjau juos matyti visur- parduotuvėse, turguose, visi žurnalai, tv programos vis rodo juos ir visi kalba, kaip skanu. Na pagauta įkvėpimo aš nusipirkau. Sugalvojau įdaryti juos, na kaip italai tai daro, netgi Marta Stewart laida žiurėjau, kaip ji ten aikčiodama juos gamino, nes juk jos darže tokie gražūs jie užaugo. Taigi kartą nusipirkau jau išdarinėtus ( galvoju, kam tas vargas), tik tą minkštą dalį, jau kartu su citrina pagardintu vandeniu. Gaminau labai gražiai atrodančius įdarytus artišokus. Na padariau, pavalgiau, o ar patiko, negaliu pasakyti. Nei šiaip nei taip. Jokio skonio. Nusivyliau. Na bet vistiek persekiojo mane tie artišokai, tai nusipirkau kartą visą, sakau įdarysiu ir garuose virsiu, paskui kepsiu, kad būtų trašku, ir tada aikčiosiu kaip skanu. Va tada visia nepavyko, nes mano nuomone tie lapai visai nevalgomi. Taip nukarpiau tuos aštrius galus, ir ten viską kaip Marta padariau, bet man gavosi nesamonė arba aš jų nemokų valgyti ir nesuprantu esmės. Ką padarysi. Bet štai nauji metai, birželis ir vėl artišokų sezonas, nusipirkau žurnalą SOFRA ( turkiškas) ir ten vėl daugybė receptų, nuotraukų, kaip paruošti, išdarinėti, kaip mirkyti ir pan. Taigi ką aš darau, ogi einu į turgų ir perku artišokus. Gavau 7 už 10 lyrų. Na ar gali būti pigiau, kai prieš savaitę 1 kainavo 2,5 lyros. Tik šį kartą sekiau žurnalo instrukcija. Išskyrus tai, kad naudojau jautieną, o ne avieną ir svogūnus didesnius naudojau, ne tuos mažiukus visai. Bet šiaip gavosi skanus troškinys. Taigi daugiau jokių įdarytų artišokų, ačiū, man patinka troškiniai.

Artišokų troškinys us jautiena


( receptas pagal žurnalą SOFRA, birželis, 2012, p.25)

4 asmenims

Reikia:


4 artišokų ( jau be lapų, be tos gauruotos vidurinės dalies, tik ta minkšta šerdis)
2 v.š. sviesto
5 nedidelių svogūnų ( recepte rašo 20 mažų svoguniukų)
5 skiltelių česnako
300gr jautienos gabaliukų
1 a.š. paprikų pastos
15 višninių pomidorų
krapų
1 st vandens
druskos ir pipirų

Gaminam:


1. Jei jūs pirkote artišokus dar neišdarinėtus, tai reiks nuimti lapus, išpjauti tą gauruotą vidurį i greitai pamerkti į vandenį su citrinos sultimis, nes jis greitai oksiduojasi ir pakeičia spalvą.
2. Puode įkaitiname sviestą ir sudedame jautienos gabaliukus su svogūnais ir česnaku.  Kepame kol truputį paruduoja, tada užpilame 1 stikline vandens ir troškiname apie 10 -15 minučių.
3. Artišokus supjaustome gabaliukais ir kartu su paprikų pasta sudedame į toškinį. Vėl patroškiname apie10 min. Pagardiname druska ir pipirais.
4. Pabaigoje sudedame pomidorus ir patroškiname apie 5 minutes. Apiberiame krapais ir skanaujame kartu su ryžių pilav. Skanaus!
 
Posted by Picasa

Comments

Popular Posts