Gimtadienio vakarienė arba tipiška vakarienė Turkiškame restoraneVakar buvo mano gimtadienis. Taigi pasiekiau tą ribą, kai moterys jau nenori skaičiuoti metų. Bet ir gerai, dabar man jau užtenka gėlių puokštės ir ramios vakarienės restorane. Nors kai pasižiūriu kaikurių Lietuvoje garsių moterų gimtadienius ar kitų progų šventimus, tai ne tik, kad gulbių banda yra atvijama, bet ir aktoriai užsimaukšlina milžiniškus perukus ir pūstas sukneles, kai temperatūra beveik 30C.Juk reikia pasirodyti. Gerai, kad esu visai negarsi ir neturiu jokio noro  ir poreikio puotoms ir pasirodymams, ilgoms suknelėms ir aukštakulniams. Gal visai nenormali esu?

Ką tik iš krosnies ištrauktas Turkiškas lavašas arba tiesiog duona
Taigi vakar vakare su vyu ir dukryte ( kuri elgėsi pavyzdingai) nuėjome į netoliese esantį restoranėlį. Paprastai iš ten mes užsisakome į namus, bet vakar neturėjau noro indų plauti ir dėti į indaplovę, tai vakarieniavome restorane. Šiaip tai paprasta, niekuo per daug neišsiskirianti ir gana nebrangi vieta vakarieniauti, maistas yra tipiškas daugeliui Turkiškų restoranėlių.
Duona pateikiama kartu su 'tulum' sūriu ir sviestu

Tik priėjus prie restorano pasitiko vadybininkas, kuris nuvedė prie staliuko, kaip kokiam aukštuomenės vakarėlyje pristūmė man kėdę. Kadangi mes jau ne kartą čia esame vakarienevę ir dar daugiau kartų esame užsisakę, tai tiksliai žinojome, ko mes norim. Vyras šį kartą rinkosi Urfa kebabą, o aš tradiciškai restoranuose - Iskender Kebabą.

Nuėjus padavėjui, greitai mums atnešė šviežios duonos/lavašo burbulą. Kadangi restorane yra krosnis, tai čia pat kepa tiek duoną, tiek lachmacun'us ar pides. Kartu su duona gavome lėkštę tulum sūrio ( sakė specialiai jų restoranui pristatomą iš Ercinan miesto) ir sviesto, Po kelių minučių atkeliavo aisbergo salotose ir petražolėse paslėpti çiğ köfte ( bulguro, pomidorų, paprikų pastos žali kotletukai, paprastai gana aštrūs, tradiciškai gaminami dar ir su mėsa, tačiau vis dažniau matau, kad mėsa nėra naudojama), bei açili ezme ( kapotų daržovių užtepas kartu su sumak prieskoniu ir granatų sirupu). Visa tai tikrai paprasta, bet be galo skanu. Na gal tos aisbergo salotos ir nuobodžiai atrodo, bet jų traškumas ir gaivumas labai tinka prie cig kofte aštrumo. Taigi tikrąją to žodžio prasme mėgavomės užkandžiais, kol atkeliavo pagrindinis patiekalas, nors jau buvome beveik sotūs. :D
Kol laukiame patieklų užkandžiaujame
 Aisbergo salotose paslėpti çiğ köfteNors ir keistai atrodo, bet skanu - çiğ köfte
Beveık kıevıename restorane kartu su kebabaıs pateikiama ir açili ezme
Urfa kebab


Urfa kebabas, kurį valgė mano vyras, yra paprastas maltos jautienos kebabas keptas ant griliaus, pateiktas su kepintom aštriom paprikom, pomidorais ir bulguro plovu. Man atkeliavo Iskender kebabas, tai Bursoje kildinamas kebabas, kurio mėsa pjaunama nuo donerio, pateikiama ant pjaustytos pidės, kartu su jogurtu, ir specialiu pomidorų padažu. Visada šalia pasiūlys tirpinto sviesto, kurio tikrai patarčiau neatsisakyti, nes mano nuomone būtent jis ir suteikia puikų skonį, ir kelis šimtus papildomų kalorijų. Bet juk ne kas dien valgom tokius patiekalus. Kad ir kaip skanu bebūtų, mane visada stebina kelių bulvyčių 'fri' pateikimas ant viršaus kartu su keptais aštriais pipiraias ir pomidoro riekelėm. Kažkoks nesusipratimas, kuris parodo Turkų meilę greitam, riebiam maistui. Tik kažkodėl manau, kad mažesniuose miesteliuose bulvyčių tikrai neteikia. Stambule reikia įtikti daugumai.
Iskender kebab

Kartu su kebabais užsisakėm tradiciškas Piemenų salotas ( Coban Salatasi), kurias sudaro pjaustyti pomidorai, agurkai, svogūnas, petražolės ir salotų lapai ( šį kartą vėl aisbergas).Turkijoje dažniausiai salotos būna visiškai be druskos ir pipirų, kurie visada būna pateikti atskirai, tai jei norite, patys galite pasigardinti. Žinoma valgant pagrindinį patiekalą vėl pasiūloma šviežios duonos, kuriai mano vyras negali atsispirti, o ir aš pradedu pripasti prie to. Atsimenu kartą svečiavosi viena draugė iš Lietuvos, ir aš net nusistebėjau, kodėl ji nevalgo duonos kartu su kebabu, tai ji man ir pasakė, kad aš juk lietuvė, visko nevalgau su duona. :D Išties juk Lietuvoje gyvendama taip pat nevalgiau kas kart tos duonos, nors ir dabar nevalgau, bet va su kebabu visada atsiplėšiu gabaliuką.


Çoban salatası
Po tokios puotos pilvui jau atsisakėme deserto, bet nusprendėme kitą kartą eiti tik jo paragauti. Jie siūlė knefę, ryžių pudingą ir sekerpare sausainius sirupe. Nors knefė ir labai gundė, bet skrandis jau šaukė STOP!
Paklausite ar  buvo brangu? Visai ne. Smagiausia, kad užkandžiai pateikiami nemokamai, o visa vakarienė ( tiesa be deserto) mums dviems kainavo apie 30 lyrų ( 1 lyra - 1,45 lito). Ar buvo sotu? Galima sakyti netgi per daug normaliai valgančiam žmogui, bet akys godžios, tai gaila palikti. :D
Taigi trumpa apžvalga eilinės vakarienės Turkiškame restorane. Žinoma kainos gali skirtis, bet patiekalai bus paprastai tokie patys. Nors kebabų pasirinkimas yra įvairus, tiek avienos, jautienos, tiek vištienos, taip pat tradiciškai keptų kepenėlių, šonkauliukų ir kitokių mėsos išpjovų. Kadangi viduje yra krosnis, tai taip pat galite užsisakyti pides ar lachmacunus. Taigi, jei kada užsuksite į vakarinį Stambulo pakaštį Beylikduzu rajoną, užsukite ir į Çağdaş restoranėlį. Maistas skanus, aptarnavimas taip pat malonus ir gana greitas, visada maloniai tiek pasitiks, tiek išlydės, o jei būsite pastovus klientas, tai dar ir savininkas ateis su jumis pasisveikinti. :D

Turkiški motyvai interjere
Posted by Picasa

Comments

Popular Posts