Kibbeh on a tray / Kibbeh - arabiškas bulguro ir mėsos apkepas


Kibbeh arabiškuose kraštuose paprastai vadinami kotletai, viskas, kame naudojama malta mėsa. Kadangi tuose kraštuose bulguras valgomas beveik su viskuo ir visaip, tai nenuostabu, kad ir du mėgstamiausi arabų kraštų ingridientai yra naudojami kartu. Jau kartą esu gaminusi  kibbeh ant iešmelių. Šį kartą kepiau orkaitėje. Iš esmės tai labai panašu į Hatay populiarius icli kofte, tuose kraštuose ir orkaitėje keptas variantas gaminamas. Šį kartą pagardinau prieskoniais, kurie labiau atskleistų arabiškų kraštų skonį, nes Turkijoje tiek prieskonių tikrai nededa, bet patikėkite, gal atrodo ir daug, bet tie prieskoniai čia labai dera.

Orkaitėje keptas Kibbeh

 ( 5-6 porcijos)

Reikia:


Įdarui:

300gr avienos ir jautienos faršo ( gali būti tik aviena ar tik jautiena)
1/4 st alyvuogių aliejaus
2 dideli svogūnai
4 skiltelės česnako
2 nedidelės paprikos
1/2 a.š. cinamono
1/2 a.š. kvepiančiųjų pipirų
1/2 a.š. juodųjų pipirų
1/2 a.š. kumino
20gr kedro riešutų
druskos

tešlai:

1 1/2 st smulkaus bulguro
300gr jautienos ir avienos faršo ( gali būti tik aviena ar tik jautiena)
2 didelių svogūnų
4 v.š. alyvuogių aliejaus
druskos ir pipirų
mairūno arba raudonėlio

Gaminam:


1. Pasiruošiame įdarą. Keptuvėjė įkaitiname aliejų ir sudedame smulkiai pjaustytą svogūną ir česnaką. Pakepiname tik kokias 2-3 minutes ir sudedame mėsos faršą. Pakepinus dar kokias 5 minutes sudedame smulkiai pjaustytas paprikas, prieskonius, kedro riešutus, pagardiname druska. Išmaišome ir dar pakepiname apie 10 min.
2. Pasiruošiame tešlą. Bulgurą supilame į dubenį ir užpilame verdančiu vandeniu tik, kad apsemtų. Uždengiame dangčiu ir paliekame 10 min. Tada sutarkuojame svogūną ir kartu su faršu dedame į bulgurą, taip pat supilame aliejų, pagardiname druska ir pipirais, mairūnu. Tada pradedame rankomis minkyti. Reikėtų minkyti apie 5 minutes, kol tešla gausis vientisa ir lipni. Mėsos gabaliukai turi būti nematomi, nes susimaišo su bulguru.
3. Įkaitiname orkaitę iki 180C. Kepimo indą ( 30cm skersmens) ištepame aliejumi. Tešlą padaliname į dvi dalis. Vien dalį plonai išklojame indo dugne. Tada sudedame apkeptą faršą su prieskoniais, ant viršaus vėl dedame tešlą. Išlyginame viršų. Patarčiau rankas pasitepti ar vandeniu ar aliejumi, nes tešla bus gana lipni. Viršų ištepame aliejumi. Dedame į orkaitę ir kepame apie 30 min. Išimame ir valgome šiltą kartu su salotom bei jogurtu pagardintu mėtomis. Skanaus!

-----------------------------
In Arabic countries Kibbeh is called anything with minced meat. So no surprise that bulgur and meat is used in one dish as these are two favourite arabic ingredients. A very similar dish can be found in Turkey, Hatay region, just they wouldn't use so many spices. But I was looking for more Arabic flavour  and the spices went so well together. A lovely dish!

Baked Kibbeh


( 5-6 servings)

What we need:


filling:
300gr minced lamb and beef
1/4 glass olive oil
2 big onions
4 cloves of garlic
2 medium peppers
1/2 tsp cinammon
1/2 tsp allspice
1/2 tsp black pepper
1/2 tsp cumin
20gr pine nuts
salt

dough:

1 1/2 glass fine bulgur
300gr minced lamb and beef
2 big onions
4 tbsp olive oil
salt and pepper
majoram or oregano


What we have to do:


1. Prepare the filling. Preheat the oil in a pan and add chopped onion and garlic. Fry them for 2-3 min, then add the minced meat, small pieces of peppers, spices and pine nuts. Fry for 10 more minutes. Season with salt and pepper.
2. Prepare the dough. Pour bulgur in a bowl and pour some boiling water over it. It should cover the bulgur. Cover the bowl with a lid and leave it for 10 min. Then grate the onions and add them into bulgur together with the minced meat, olive oil, salt and pepper, majoram. Mix the dough very well for 5 min.
3. Preheat the oven 180C. Brush the baking dish with oil. It should be quite big. Divide the dough in half. Put the first half in the bottom and spread it out. You should wet your hands with water to make it easier as the dough gets sticky. Then spread the filling and cover with the remaining piece of dough. Brush the top with olive oil and bake it in the oven for 30 min. Serve with salad and minted yogurt. Enjoy!
Nothing is easy to the unwilling - Nikki Giovanni

Comments

 1. To bad I can''t read it, but I love your pictures!

  ReplyDelete
 2. Ar nesigauna jis sausokas? Va dabar kaip tik ketinu gaminti.....

  ReplyDelete
  Replies
  1. tikrai nesigauna sausa, nes mėsa, aliejus ir kepintos daržovės daug riebumo suteikia.

   Delete
  2. Taip, tikrai buvo ne sausa ir laaaabai skanu:) Tik mano patiekalas buvo isvaizda I kugeli panasus (ir siek tiek birejo) :) Per maza forma buvo. Darysiu dar butinai butinai, tik reikes jau didesnes formos pasieskoti, kad gautusi kaip tavo nuotraukose!

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts