Red Cabbage salad / Raudonojo kopūsto salotosŠiandien viename forume perskaičiau komentarą, kad va atostogavau Turkijoje 4-5 žvaigždučių viežbutyje ir ten nebuvo ką valgyti. Sakot nebuvo pusryčiams agurkų, pomidorų, virtų kiaušinių, kelių rušių sūrių, šviežių vaisių ir duonos? Pietums ar vakrienei nebuvo kelių rūšių salotų, daržovių ir mėsos troškinių, jei jau nenorite grilyje keptos mėsos ar žuvies? Tai ar tikrai buvote Turkijoje? Ir visgi galvoju, kad kokioje Lietuvos pakelės užeigoje valgėte duonos trupiniuose apvoliotą ir sename aliejuje iškeptą karbonadą su bulvytėm fri bei aisbergo salotom, vis nusivalydami burną karpyta servetėle, čiapsėjot kaip skanu... na tebunie tai pasiliksiu savo vakariniams apmastymams... 

Ir visgi džiaugiuosi, kad Lietuvoje vis daugėja žmonių vertinančių šviežius produktus ir turinčius subtilų skonį. Gal todėl vis dažniau į Lietuvą užsuka įdomūs projektai, kaip va tuoj Vilniuje aukščio baimės neturintys valgys 50metrų aukštyje. Aš neišdrįsčiau, nors mielai paragaučiau tų pagamintų patiekalų, tik saugiai sėdint, kad ir ant pievutės prie baltojo tilto Vilniuje. Nors dabar sėdėdama 11 daugiabučio aukšte 'daydream'inti apie dar aukščiau sėdinčią visokiom virvėm ar diržais prisegtą Beatą ir ragaujančią ten kaži ką. Na jai ten puikiai seksis, nes sakė net su parašiutu nepabūgo šokti. Tai apie kokią ten aukščio baimę kalbėjai?

O dabar apie kopūstų salotas. Va čia tai produktas lietuviškas, senas, gardus, laiko patikrintas, netgi dietos su juo kuriamos. Kartą įdėjus Kapuska receptą gavau komentaro, kad sugebėjau net kopūstą gražiai pateikti, bet greičiausiai nematė, kaip Eglė pateikia baltagūžių kopūstų salotas. Žaidimų aikštelė tikrai yra vienas iš nedaugelio Lietuviškų tinklaraščių, į kuriuos norisi vis sugrižti akis paganyti. Juk tikrai gražu. Todėl kas kartą ten įlindus pasižadu pradėti domėtis fotografija,  galų gale įsigyti protingą fotoaparatą. Na paskaityti paskaitau, bet va greit pamirštu. Vis bandau save guosti, kad va tarp trintų leliukiškų košių virimo, grindų plovimų, išmėtytų jos plasmasinių šaukštų ir žaslų, ir to paties leliuko maudymų po vadinamo valgymo, viskas taip lengvai išgaruoja. Na amžinai mano Maištingoji netaškys dubenėlio rankomis ir nemėtis visko ant žemės tik, tam kad su šypsena stebėtu, kaip aš tai keliu. O tada jau tikrai prisėsiu prie mokslų. Kol kas džiaugiuosi mažais jos pasiekimais ir su pavydu džiaugiuosi Lietuvių tinklaraštininkų gastrolėm tai į restoranų pristatymus, tai į peilių, tai į maisto studijas ir pan. Vistik gera gyventi Lietuvoje.
Grįžtant prie kopūstų salotų, tai Eglės aprašytos ir nufotografuotos kopūstų salotos ir yra tokios, kokias tikrai labai mėgstu ir Lietuvoje gyvendama dažnai gamindavau, tik gal vietoje vyno acto dėjau paprastą, ar pakeisdavom majonezu ( neseniai tokias pamačiau IKEA valgyklėlėje, tai net kvapas nunešė į vaikystę). Turkijoje salotoms visgi dažniau naudojamas raudonasis kopūstas. Dažnai jis marinuojamas. Dar dažnai prieš ruošiant salotas nuplikomas verdančiu vandeniu. Tačiau didžiausias atradimas buvo granatų sirupo/padažo naudojimas šioms salotoms. Todėl dabar visada jį naudoju, o jei dar pats granatų sezonas, tai ir jų sėklyčių pribarstau. O kaip jūs mėgstate kopūstą?

Raudonųjų kopūstų salotos


Reikia:


1/2 raudonojo kopūsto galvos
2 v.š. vynuogių acto
3 v.š. granatų sirupo
druskos ir pipirų

galima dar įdėti smulkintų petražolių, svogūnų ir kukurūzų

Gaminam:

1. Supjaustome kopūstą plonais šiaudeliais. Tai lengviausia padaryti dideliu aštriu peiliu arba mandalina. 
2. Sudedame pjaustytus kopūstus į dubenį, užpilame vynuogių actu, pagardiname druska ir pipirais. Ranka paminkome, kad kopūstai suminštėtų ir viskas gerai susimaišytų.
3. Pabaigoje supilame granatų sirupą ir išmaišome. Skanaus!
Recipe in English

Red Cabbage Salad


What we need:


1/2 head of red cabbage
2 tbsp grape vinegar
3 tbsp pomegranate syrup
salt and pepper

you can also add some chopped parsley, sweetcorn, or onion

What we have to do:


1. Chop the cabbage with a sharp big knife into thin stripes. Put it into a bowl.
2. Pour the grape vinegar, season with salt and pepper. Use your hands to crush and mix the salad.
3. Pour the pomagranate syrup, mix it all together and serve. Enjoy!

Posted by Picasa

Comments

  1. Oj dar nežinau kaip ten bus :) Įlipt įlipsiu, tik ar gyva išlipsiu, dar nežinau :).

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts