Spinach pastries / Pyragėliai su špinatais


It's spring or summer, you can always get fresh spinach in a pazaar. If you buy a kilo of spinach you end up with a huge shopping bag full of spinach and that's perfectly enough for some salad and some pastries.  And it's picnic time all around.

Spinach pastries

( makes 10)

What we need:


For the dough
1 teaspoon dried yeast
450g flour
1 1/2 teaspoon fine salt
125 ml olive oil
175 ml room temperature, natural yoghurt
125 ml warm water

For the filling:

400gr spinach
1 onion
1 red pepper
1 clove of garlic
salt and pepper
oregano
olive oil

What we have to do:


1. To make the dough, put in the flour, salt, yeast in a bowl, make a well and add the oil and
youghurt. Mix it all together. Add the water a little at a time, as you may need
less or more depending on how much the flour absorbs. You are after a soft dough, but not very
sticky. Continue kneading for five minutes, until the dough is elastic and smooth.
2. Leave to rise in the bowl, with oiled clingfilm over the top, in a warm, draught free place, until it
has doubled in size, around two hours. Then punch down, knead gently to a ball and leave to rise again
for another 20-30 minutes.
3. To prepare the filling, peel the onion and garlic. Chop them into small pieces. Slice the pepper. Carefully wash the spinach leaves.
4. Pour some olive oil into a pan, then add your onion and garlic. Fry until soft for about 5 minutes, then add the pepper. Continue frying for 3-4 minutes. Then add the spinach. Season with salt and pepper, add some oreagano. Stir it well and cover with a lid. The spinach should be ready in 1-2 minutes. Cool it a bit.
5. Divide the dough into 10 pieces. Roll each piece into a round circle, add a tablespoon of the topping and fold  and pinch the sides to make a triangle.
Preheat the oven until 200C and bake the pastries for 35-40 minutes until the dough is golden brown. You can also sqeeze some lemon on the top before eating. Enjoy!


--------------------------
Receptas Lietuviškai
Ar tai pavasaris ar vasara, ar bet koks kitas metų laikas, visada turkiškame turguje galiu nusipirkti špinatų. Jei perku 1 kg, tai namo grįžtu su dideliu parduotuviniu maišu žaliųjų draugų ir to visiškai užtenka tiek salotoms, tiek pyragėliams. O juk dabar ir piknikų metas...

Pyragėliai su špinatais


( 10 pyragėlių)

Reikia:


Tešlai
1 a.š. sausų mielių
450g miltų
1 1/2 a.š. smulkios druskos
125 ml alyvuogių aliejaus
 175 ml naturalaus jogurto, kambario temperatūros
125 ml šilto vandens

Įdarui:

400gršpinatų
1svogūno
1 raudonosios paprikos
1 skiltelės česnako
druskos ir pipirų
raudonėlio
alyvuogių aliejaus

Gaminam:


1. Pagaminame tešlą. Mieles, miltus ir druską supilame į dubenį, padarome duobutę viduryje į kurią supilame aliejų ir jogurtą. Gerai išmaišome ir po truputį pilame vandenį. Jo gali prireikti ir mažiau, tai priklauso nuo miltų rūšies ir kiek jie prisigers vandens. Turi gauti minkštą tešlą, bet ji neturi lipti prie pirštų. Paminkome da apie 5 minutes kol tešla gaunasi elastinga ir minkšta.
2. Dubenį uždengiame maistine plėvele ir paliekame kilti apie 2 valandas šiltoje virtuvės dalyje. Vėliau ranka padaužome tešlą, paminkome ir suformuojame kamuolį ir vėl leidžiame pakilti apie 20-30 min.
3. Pasigaminame įdarą. Nulupame ir susmulkiname svogūną ir česnaką. Supjaustome papriką. Nuplauname špinatus.
4. Įkaitiname keptuvę su aliejumi ir sudedame svogūną ir česnaką. Pakepiname apie 5 minutes, kol suminkštėja, tada sudedame papriką, vėl pakepiname kelias minutes, tada sudedame špinatus, pagardiname druska ir pipirais, raudonėliu. Pamaišome ir uždengiame dangčiu. Špinatai bus paruošti po 1-2 minučių.
5. Padaliname tešlą į 10 dalių. Kiekvieną iškočiojame į apskritimą. Į vidrurį dedame įdaro ir suspaudžiame kraštus, kad suformuotume trikampį.
6. Įkaitiname orkaitę iki 200C ir kepame pyragėlius apie 30-40 min. Prieš valgant galite išspausti šiek tiek citrinos sulčių ant viršaus. Skanaus!
 
 
Posted by Picasa

Comments

  1. What a delicious way to eat one's spinach! These sound wonderful and I'll wager they are delicious. I hope you have a great day. Blessings...Mary

    ReplyDelete
  2. Labai gražūs man šitie. Spėju, greitu metu bus išbandyti

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts