Summer dinner my Turkish style / Vasaros vakarienė mano Turkišku stiliumiIt's been boiling hot these days and I couldn't even think about frying, roasting or even too much boiling anything. So dinners have been very simple but still pleasing.
So the main dish was Turkish fine bulgur salad - kisir - a spring and summer classic as it's full of fresh herbs and it doesn't require long hours of cooking. The recipe differs from region to region, sometimes fine bulgur is used uncooked and kneaded for about 40-50 minutes. But I guess the most important ingredient is pomegranate vinegar or syrup which gives sweet and sour flavour. However, it can be substituted with lemon juice.

Another favourite summer meal is toasted bread with summer greens. I usually use spinach but you can use fresh beet greens as well. Onion can be substituted with leek or spring onion or just garlic. To add extra flavour and texture you can mix in some roasted peppers or tomatoes, or just add some crumbled salty cheese you like. 
 

 Spinach on the toast


What we need:4 slices of bread
300gr fresh spinach
1 onion
1 clove of garlic
salt and pepper
a pinch of grated nutmeg
olive oil

What we have to do:


1. Wash and chop the spinach. Peel and chop the onion and garlic.2. Preheat a pan with some olive oil and add your onion and garlic. Cook for 2-3 minutes, then add the spinach. Season with salt and pepper, add the nutmeg, stir it and cook for 2 minutes until the spinach is whilted.
3. Toast the bread in a toast or in the oven. Arrange the bread on a plate and add a tablespoon or two of the spinach. Serve and enjoy!


Receptas Lietuviškai - Vasaros vakarienė mano Turkišku stiliumi

Kısır


Paskutinės kelios dienos buvo ypatingai karštos. Na sakysit nieko nuostabaus, bet Stambulas kitaip nei kiti Turkijos miestai, čia ir lietūs lyja ir kartais griaudi, ir gali būti baisiai vėjuota. Nors vasaros, ypač liepa ir rugpjūtis, visada karštas. Taigi kai kelintą dieną norisi užsidaryti dušo kabinoje ir iš ten išeiti tik saulei nusileidus, apie ilgas virimo ir valgio gaminimo valandas negali būti nei kalbos. Nors kaimynės jaučiu verda ir kepa - na čia daugiabučių 'privalumas' - dažniausiai užuodi, ką kaimynai verda ( nepriminkite tik ančiuvių / hamsi sezono ir jų skleidžiamo kvapo kepant).

Taigi vakar vakarieniavome tikrai vasariškai - kisir - smulkaus bulguro salotos yra vienas iš pavasarinių ir vasarinių patiekalų, kai žalumynai atsiranda, tai pats geriausias metas gaminti šias salotas. Žinoma receptai gali skirtis ir nuo regijono, ar tai plykomas būtu bulguras, ar ne, ar naudojama pomidorų ar paprikų pasta ar jos pakeičiamos smulkintom daržovėm, bet vistiek čia skaniausias ingridientas yra granatų actas ar sirupas. Na nepaprastai skanus gaminys ir suteikia malonų saldžiai rūgštų skonį. Nors žinoma gali būti pakeistas citrinų sultimis.

Kitas mano mėgstamas vasariškas užkandis - skurdinta duona su žalumynais. Dažniausiai naudoju špinatus, bet jie puikiausiai gali būti pakeisti jaunais burokėlių lapais, tik gal citrinos tada įdėčiau. Beto galima daugybę variantų prisigalvoti. Norint kitokio skonio ar tekstūros visada galima įmaišyti keptą papriką ar pomidorą, pagardinti žolelėm. svogūną pakeisti poru ar naudoti tik česnaką, ar apiberti sūroku sūriu. Visada bus gardu ir paruošimas daug laiko tikrai neužtruks.

Skrebutis su špinatais


Reikia:


2 riekelių duonos
300gr špinatų
1 svogūno
1 skiltelės česnako
žiupsnelis tarkuoto muskato riešuto
alyvuogių aliejaus

Gaminam:


1. Špinatus nuplauname ir supjaustome. Svogūną ir česnaką nulupame ir susmulkiname.
2. Keptuvę įkaitiname su aliejumi ir sudedame svogūną ir česnaką. Pakepame 2-3 minutes.  Tada sudedame špinatus, pagardiname druska, pipirais, muskato riešutu. Pamaišome ir pakepame apie 2 minutes, kol špinatai tik sukrenta.
3. Duoną paskrudiname skrudintuve arba orkaitėje. Lėkštėje sudedame riekeles ir dedame po šaukštą ar du špinatų. Skanaus!

Posted by Picasa

Comments

  1. Mielai prisėsčiau prie tokio stalo. Skaniai labai atrodo

    ReplyDelete
  2. Aš irgi prisijungčiau! Greičiausiai net sąžinė negraužtų tiek vakarienei prisivalgius. Vien gėris :D

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts