Cabbage buns / Bandelės su kopūstais

The school year has just started and when I go back my memory lane, I remember my school and the buns they were selling in the canteen. We used to run to buy them almost every break. They were usually braided buns with some powdered sugar on the top and usually still very warm and fresh. 
These buns with cabbage are not from my school memories, they are just from Lithuania. I tried them once somewhere and fell  in love with them. Well they were with bacon and sourcrout, but still the same cabbage and a lovely bun.

Cabbage buns


( makes 10)

What we need:


15 gr active yeast
3 glasses of flour
1 glass of warm milk
3 tbsp oil
1 tsp salt
a good pinch of sugar

1 egg for brushing and soem seeds ( I used caraway, sunflower and mustard seeds)

for the filling:

500gr fresh cabbage
1 onion
1 tsp carraway seeds
1 tsp chopped dill
1 bay leaf
oil
salt and pepper

What we have to do:


Prepare the dough by mixing 2 glasses of flour, salt and sugar, yeast and warm milk. Cover with a clingfilm and let it activate for 30 min. Then add the oil and the rest of the flour. Knead it for 10 minutes and then put in a big bowl and cover with a clingfilm again for 1 hour. 

Prepare the filling. Peel the onion and chop into small pieces. Cut the cabbage into pieces. Preheat a pan with some oil and add the onion, let it fry a bit and then add the cabbage together with carraway seeds, bay leaf, salt and pepper. Continue frying for 15 more minutes. Don't forget to stir it time from time. 
At the end add the dill and remove the bay leaf.

Divide the dough into 10 pieces and shape the buns. Add the filling and brush them with beaten egg. Sprinkle with some seeds. Arrange them on baking paper. 
Preheat the oven until 180C and bake the bun for 30 minutes. Then let them cool a bit and enjoy!!!Man mokyklos valgykla ir šiaip pertraukos visada asocijuojasi su bandelėm. Bent jau mano mokykloje, tai mes kiekvieną pertrauką lėkdavom jų pirkti. Žinoma paprastai jos būdavo minkštutės, dar šiltos, kartais gausiai apibarstytos cukraus pudra. Dažniausiai tokios pynutės. Taigi pasitikome naujus mokslo metus ir greičiausiai vėl mokyklose dirbančios moterys minko bandelėms tešlą ir kaitina pečiukus. 
Šios bandelės ne iš mano mokyklos, net nežinau iš kur. Tiesiog iš Lietuvos. Mano mama tokių nekepdavo, na kartais tik su grybais ir spirgučiais, bet dažniausiai saldžias su varške ir razinom, ar aguonom. Bet aš kažkada kažkur paragavusi bandeles su kopūstais, jas pamilau. Tada, tiesa, buvo dar ir šoninės ir lyg tai rauginti kopūstai. Bet šios bandelės taip pat labai puikios, pirmą kartą jos buvo suvalgytos per parą. O likusias vyras į darbą pusryčiams susidėjo. Taigi buvo tikrai skanu!

Bandelės su kopūstais


( 10 bandelių)

Reikia:


tešlai:
15gr šviežių mielių
3 st miltų
1 st šilto pieno
3 v.š. aliejaus
1 a.š. druskos
žiupsnelio cukraus

1 kiaušinio aptepimui
įvairių sėklų apibarstymui ( aš naudojau saulėgražas, garstyčių, kmynų sėklas)

kopūstų įdarui:

500gr šviežaus kopūsto
1 svogūno
1 a.š. kmynų
1 a.š. smulkintų krapų
druskos ir pipirų
aliejaus
1 lauro lapo

Gaminam:


Pasigaminame tešlą. Mieles sumaišome su druska, žiupsneliu cukraus, 2 st miltų ir šiltu pienu. Gerai išmaišome ir uždengiame plėvele. Paliekame pusvalandžiui pakilti. Tada įmaišome likusius miltus ir aliejų. Minkome apie 10 minučių. Vėl uždengiame ir leidžiame pakilti 1 valandą. 

Pasiruošiame kopūstų įdarą. Svogūną nulupame ir supjaustome mažais gabaliukais, susmulkiname kopūstą. Keptuvėje įkaitiname šiek tiek aliejaus ir apkepiname kelias minutes svogūną, tada sudedame kopūstą kartu su druska, pipirais, lauro lapu ir kmynais. Retkarčiais pamaišydami kepiname kopūstus apie 15 minučių. Pabaigoje sudedame smulkintus krapus ir išimame lauro lapą. Leidžiame įdarui atvėsti. 

Tešlą padaliname į 10 dalių. Suformuojame bandeles ir įdarome kopūstų įdaru. Man patinka jas daryti ovalias ir gana ploksčias. Tačiau galite daryti tokias, kokios jums patinka. Aptepame plaktu kiaušiniu ir apibarstome sėklyčių mišiniu. Sudedame ant kepimo popieriaus. 

Įkaitiname orkaitę iki 180C ir kepame bandeles apie 30 minučių. Šiek tiek atvėsiname ir skanaujame!Comments

Popular Posts