Gözleme - Stuffed Turkish flatbread / Turkiški blynai


Gözleme is one of many street foods that Turkey has to offer. However, it takes some time to make them but you can find women rolling gözleme dough in many traditional Turkish restaurants which are close to most places of interest. I remember eating them in Ephesus, in Bodrum, Çanakale Antakya, and of course, in many places of Istanbul. These flat breads became so popular not only that they are really tasty but also they remind us of village or grandma's cooking. What could be better than that?
 
Women making gözleme in the middle of the supermarket, Beylikdüzü, Istanbul.
Gözleme


What we need:


3 glasses of flour
   1½ glasses of luke warm water
2 tsp instant yeast
a pinch of salt and sugar

 for the fılling:
a good handfull of spinach
1 onion
100g feta cheese, crumbled
50gr any melting cheese, grated
salt and pepper
Olive oil for frying


What we have to do:


Mix the flour, water, salt and sugar in a big bowl. Knead the dough until it gets soft for about 5 minutes. Let it stay in a covered bowl for 1 hour.
Prepare the filling. Peel and chop the onion. Preheat the pan with some olive oil and fry the onion for about 10 minutes, then add the spinach. Fry them for 1 minute. Season with salt and pepper. Let them cool. Then mix with the cheese.
Divide the dough into 4-6 pieces. Make round balls and cover with a clean cloth. Roll out each piece of dough and add some filling. Fold the dough to make a rectangualar.

Then roll it a bit more to make it flat.

Preheat a pan with a little bit of olive oil and fry each gözleme on each side.
It's usually served with some vegetables and yogurt drink ayran.
Gozleme yra vienas iš patiekalų, kurių galite nusipirkti tiesiog gatvėje ypač prie beveik visų turistinių vietų ir ne tik. Aš jas valgiau ne tik Ephesus apžiūrinėdama, bet ir Canakalėje, Antakijoje, Bodrume, ir žinoma daugelyje Stambulo vietų. Kad ir kiekvieną sekmadienį prie namų esančiame turguje net keliose vietose moteriškės čia pat jas kočioja ir kepa. Manau, kad gozleme populiarumą lemia tai, kad tie 'blynai' ( kaip mano mama juos pavadino)  visiems primena kaimišką naminį močiučių maistą. O ar gali būti kas skaniau nei močiutės blynai?

Gozleme


Reikia:


3 st miltų
1½   st šilto vandens
2 a.š. sausų mielių
po žiupsnelį cukraus ir druskos

įdarui:

1 svogūno
didelės saujos špinatų
100gr fetos  sūrio
50gr fermentinio sūrio ar kito gerai besilydančio
druskos ir pipirų
alyvuogių aliejaus

Gaminam:


Dubenyje sumaišome miltus, vandenį, mieles, cukrų ir druską. Maišome ir paskui minkome tešlą apie 5 minutes, kol gausis vientisa minkšta tešlą. Paliekame uždengtame dubenyje apie 1 valandą.

Pasigaminame įdarą.Nulupame ir keptuvėje apkepiname smulkintą svogūną apie 5 minutes, tada sudedame špinatus. Juos pakepiname tik apie 1 minutę, tada pagardiname druska ir pipirais. Atvėsiname ir sumaišome su trupinta feta ir tarkuotu fermentiniu sūriu.

Tešlą padaliname į 4 arba 6 gabalėlius. Suformuojame apvalius rutuliukus ir uždengiame švariu rankšluostuku. Kiekvieną tešlos gabalėlį iškočiojame ir ant jo krašto dedame įdarą. Tada sulankstome, kad gautųsi stačiakampis ( na kaip lietinius blynus, žiūrėkite į nuotrauką aukščiau). Tada tą stačiakampį su įdaru dar truputį pakočioti, tik kad gautųsi plokščias blynas.
Apkepiname kiekvieną gozleme keptuvėje su nedaug aliejaus iš abiejų pusių.
Paprastai gozleme pateikiama su daržovėm, petražolėm ir jogurto gėrimu ayran. Skanaus!
Posted by Picasa

Comments

 1. gozleme, drauge su lahmacun, man visą laiką buvo patys pačiausi turkiški gardėsiai! :) taviškiai "blynai" atrodo tiesiog pasakiškai! taip norėčiau dabar vieno kito vakarienei :)

  ReplyDelete
 2. Nice post and I know I'd love this dish because yesterday I stopped in a Turkish restaurant and had a Turkish pizza for the first time - maybe the same dough. It was absolutely delicious!

  ReplyDelete
 3. Sveiki, o čia su mielių kiekiu viskas ok? Ne 2 a.š. turi būti?

  ReplyDelete
 4. Taip, kaip ir parašyta angliškam varijante. Ačiū už pastabą, tuoj pat ištaisau.

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts