Hasanpaşa köfte - Meatballs with potato puree/ Maltinukai su bulvių košės kepurėleThis is one more traditional Turkish meatball recipe, though it reminds me more of Lithuanian cuisine where meat and potato meals are a must!

Hasanpaşa köfte


 ( makes 6 meatballs)

What we need:

500gr ground beef
1 medium onion
1 egg
2 tbsp chopped parsley
salt and pepper to taste
2 tbsp bread crumbs
1 tbsp water
1 tsp dried thyme

for the potato puree:

5 medium sized potatoes
1 tbsp butter
salt
30gr melting cheese
1 egg
100ml hot milk

for the sauce:

1 tbsp tomato paste
250ml water
salt and pepper

What we have to do:


Prepare the meatballs by mixing ground beef, chopped onion, parsley, salt, pepper, breadcrumbs, thyme, milk and egg in a big bowl. Then divide the meat into 6 parts and chape round and flat meatballs. I usaully make the sides of the meatballs higher and the middle shallow, just like burger pattie. Put the meatballs in the fridge for 20 minutes.
Prepare potato puree. Peel the potatoes, put them in a pot with water and boil for 15-20 minutes until  they are soft. Pour the remaining water away, add some butter and use a potato masher to make the puree. Then pour hot milk and mix it well. When it cools a bit, add the egg and cheese. Mix it well together.
Preheat the oven up to 180C. Brush a big baking dish with oil and arrange the meatballs. Then add a big tablespoon of potato puree on the top. Put the dish into the oven for 20 minutes.
Mix tomato paste with water, add some salt and pepper to taste. Pout the sauce into the baking dish. It should cover the bottom of the dish. Continue baking for 15-20 more minutes.
Eat the meatballs warm with your favourite salad. Enjoy!


Jau ne kartą rašiau, kad 'kofte' arba kotletai ar maltinukai yra rimtas dalykas Turkijoje. Mano vyras turi vieną draugą, kuris tikrąja to žodžio prasme juos valgo kas diena. Kai vasarą važiuojam į jo vasarnamį Bodrume, ir jei jis tuo metu ten būna, tai kas vakarą kepam kotletus. Žinoma, jis juos pats ruošia, maišo, formuoja ir kepa. Kadangi žino, jog man gaminti taip pat patinka, tai kartą jis sako, kad reikia sugalvoti prieskonių mišinį tobuliems kotletams ir užpatentuoti. :DDDD Žinoma šie planai greitai užsimiršo jo užimtoje dienotvarkėje, bet įdėjų jam netrūksta. Taigi naujas planas yra vakarėlis pas jį namie gaminant tik kofte. Jis gamins savo receptą, aš gaminsiu savo. Bus visai įdomu. Tik ar rasime laiko?
Šis receptas tai vienas iš gausybės Turkišų kofte receptų. Aš netgi manau, kad labai jau primenantis lietuvišką virtuvę, nes kas nėra valgęs kotletų su bulvių koše? Kažkaip labai jau primenantis namus, nors jau ir atpratau nuo bulvių košės skonio. Bet kartais galima...

Hasanpasa kofte


( 6 dideli kotletai)

Reikia:


500gr maltos jautienos
1 svogūno
1kiaušinio
2 v.š. smulkintų petražolių
druskos ir pipirų pagal skonį
2 v.š. duonos trupinėlių
1 v..š. vandens
1 a.š. džiovinto čiobrelio

bulvių košei:

5 vidutinio dydžio bulvės
1 v.š. sviesto
druskos
30gr fermentinio sūrio
1kiaušinio
100ml karšto pieno

padažui:

1 v.š. pomidorų pastos
250mlvandens
druskos ir pipirų

Gaminam:


Paruošiame maltinukus. Jautienos faršą, smulkiai pjaustytą svogūną, druską ir pipirus, petražoles, džiuvesėlius, vandenį, čiobrelį, kiaušinį gerai sumaišome. Faršą padaliname į 6 dalis ir suformuojame apvalius plokščius maltinukus. Paprastai aš darau kraštus aukštesnius, o viduje lyg tokią duobutę, na lyg būtų mėsainio paplotėlis. Maltinukus sudedame į šaldytuvą 20 minučių.
Bulves nuskutame ir sudedame į puodą su vandeniu. Verdame apie 15-20 minučių kol bulvės tampa minštos. Nupilame likusį vandenį ir įdedame druskos ir sviestą. Su grustuvu sutriname iki košės, tada įpilame karštą pieną ir gerai išmaišome. Kai bulvių košė atvėsta, įmušame kiaušinį ir sudedame tarkuotą sūrį. Gerai išmaišome.
Įkaitiname orkaitę iki 180C ir kepimo indą ištepame aliejumi. Sudedame maltinukus į indą ir uždedame po šaukštą bulvių košės. Dedame į orkaitę ir kepame apie 20 minučių.
Sumaišome pomidorų pastą su vandeniu, pagardiname druska ir pipirais. Supilame padažą į kepimo indą. Padažas turėtų tik apsemti indą ir šiek tiek mėsą. Toliau kepame apie 15-20 minučių.
Pateikiame šiltus su daugybe salotų. Skanaus!
Posted by Picasa

Comments

Popular Posts