Mozaik pasta - Turkish biscuit cake or Tinginys TurkiškaiMozaik Pasta is said to originate from Italy and was one of the most popular desserts a decade ago. It got the name in Turkey, its simplicity and everyday ingedients made it stay up to now. In Lithuania this kind of cake is made in many homes as well, usually with condensed milk, butter and cacao. I went generous and added some shelled pistachios and dried cranberries.

Mozaik pasta


What we need:


500gr petit beurre biscuits
250ml milk
 120gr butter
200ml sugar
 2 tbsp cacao
 80gr dark chocolate
 2 big handfulls of pistachios ( Turkish usually use walnuts)
1 handful of dried cranberries (optional)

You also need some cacao and chocolate for decoration

What we have to do:


Put the milk, butter, sugar, chocolate in a pot and when the butter melts add cacao. Stir it to combine.
Break the biscuits into smaller pieces. Put them in a big bowl. Pour the cacao sauce and stir to coat the biscuits. Then add the pistachios and cranberries. Stir again.
Use some cling film to coat the cake tray and put the biscuit mix into it. Press it a bit. Then cover with the cling film again. Let it cool and put it in the fridge for at least 3 hours. You can leave it overnight.
Remove from the tray and sprinkle with some cacao and use a potato peeler to make some chocolate shavings.
Slice the cake and enjoy!

Have a wonderful weekend!


Gal šį savaitgalį tiesiog pasigaminam tinginį arba kaip turkai pasakytų MOZAIK PASTA. Taip taip, Turkijoje taip pat gamina ir bent prieš kokius 10 metų buvo vienas iš populiariausių desertų. Nors sako, kad atkeliavo iš Italijos, bet čia gavo savo pavadinimą, o ir vietiniai ingridientai bei paprastas gaminimo būdas sugundė, tai ir pasiliko. Nors dažniausiai TR dar aptepa šokoladiniu kremu, tačiau man užtenka ir kakavos bei šokolado drožlių.

Mozaik Pasta arba Turkiškas Tinginys

Reikia:


500gr trapių sausainiu ( petit beurre)
250ml pieno
120gr sviesto
200ml cukraus
2 v.š kakavos
80gr juodo šokolado
2 didokų saujų gvaldytų pistacijų ( nors turkės dažniausiai deda graikinius riešutus)
1 saujos džiovintų spanguolių ( nebūtina)

Papuošimui kakavos ir šokolado

Gaminam:


Sviestą, pieną, cukrų ir šokoladą sudedame į puodą ir kaitiname kol sviestas ir šokoladas ištirpsta. Sudedame kakavą ir gerai išmaišome.
Sausainius šiek tiek sulaužome, sudedame į didelį dubenį ir užpilame kakavinių padažu. Išmaišome, tada suberiame pistacijas, bei džiovintas spanguoles. Vėl truputį pamaišome.
Pailgą kepimo formą ištiesiame maistine plėvele ir supilame sausainių mišinį. Gerai užspaudžiame. Ant viršaus vėl uždedame plevelę. Atvėsiname ir dedame į šaldytuvą mažiausiai 3 valandom, geriausia netgi per naktį.
Kai sustingsta, išimame iš formos, nuimame plėvelę, apibarstome kakavos milteliais ir su skutikliu paskutam keletą šokolado drožlių. Pjauname ir skanaujame!

Gražaus savaitgalio!

Posted by Picasa

Comments

  1. Puikus vaizdas! Labai gundo seno recepto nauja improvizacija, tik siam momentui labiau noretusi ragaut nei gamint :)

    ReplyDelete
  2. A gorgeous mosaico, easy and delish!

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts