Red cabbage and apples / Troškinti raudonieji kopūstai su obuoliais


Lithuanian blogger's new issue of "CLOUDS" has just been released and I wanted to share one of my recipes from it. While taking the photos for the magazine I was constantly disturbed by my little girl's hands. She was so eager to grab either the apple or the cabbage. As one of my aquaintances has said - let those little hands show that it was really delicious. And the dish is really wonderful! 

Red cabbage and apples


(serves 4)

What we need:


1 onion
2 sour apples
1 kg of red cabbage
olive oil
2 tbsp brown sugar
salt and pepper
250 ml fresh apple juice
about 250 ml water
1 tbsp butter
a handful of parsley

What we have to do:


Peel and chop the onion and the apples. Chop the red cabbage.
In a saucepan, add 4-5 tablespoons of olive oil and then add the onion. Put a lid on and cook until it gets soft, for 4-5 minutes.
Add the cabbage, brown sugar, apples and apple juice. Put a lid on and continue cooking on a low heat for an hour. Don't forget to check it every now and again. You may need to add some water when the cabbage gets dry.
Finally add the butter and chopped parsley. Stir it and serve. Enjoy!


Pagaliau dienos šviesą išvydo Lietuvos tinklaraštininkų žurnalas "Debesys". Tarp daugybės gardžių patiekalų nuotraukų ir receptų, yra ir keli mano receptai bei nuotraukos. Vienas iš mano mėgstamiausių yra būtent šis raudonųjų kopūstų ir obuolių troškinys, kuris netik, kad puikiai tinka kaip pagardas prie kokio kepsnio, bet ir yra pats skanus gardus patiekalas.
Žinoma, norint pateikti nuotrauką žurnalui, tenka daug fotografuoti patiekalą, tai iš vienos, tai iš kitos pusės. Kol kas dar tik mokinuosi tinkamai nustatyti fotoaparatą, o kur dar visokie kiti techniniai dalykai, o dar ir su "food styling" reik išmokti susidraugauti. Nepaisant visų gaminimo ir fotografavimo malonumų, mano darbą vis bandė trugdyti mažos rankytės. :) Kaip viena pažystama pasakė, kad na ir tegul būna tos rankytės, bent jau tikrai matysis, kad buvo skanu. :D

Troškinti raudonieji kopūstai su obuoliais


( 4 porcijom)

Reikia:


1 svogūnas
2 rūgštūs obuoliai
1 kg raudonųjų kopūstų
alyvuogių aliejus
2 valg. š. rudojo cukraus
druska, juodieji pipirai
250 ml obuolių sulčių
apie 250 ml vandens
1 valg. š. sviesto
saujelė petražolių

Gaminam:


Svogūną ir obuolius nulupkite ir supjaustykite gabaliukais. Raudonąjį kopūstą susmulkinkite. Gilioje keptuvėje įkaitinkite 4−5 šaukštus alyvuogių aliejaus.
Sudėkite svogūnus ir, uždengę keptuvę dangčiu, kepkite apie 4−5 minutes, kol suminkštės.
Į keptuvę sudėkite supjaustytus obuolius, raudonąjį kopūstą, suberkite rudąjį cukrų, pagal skonį pagardinkite druska ir juodaisiais pipirais. Supilkite obuolių sultis ir gerai viską išmaišykite. Troškinkite ant nedidelės ugnies apie 1 valandą. Nepamirškite retkarčiais pamaišyti. Kai kopūstai išsausės, įpilkite šiek tiek
vandens ir išmaišykite.
Baigdami troškinti, įmaišykite sviestą ir apibarstykite smulkintomis petražolėmis. Išmaišykite ir skanaus!
 
 
Posted by Picasa

Comments

 1. Na pameginau as sita misraine pasidaryt ir likau nei patenkinta, nei nepatenkinta. Kazkas ne taip gavos, visgi per saldu buvo. Obuoliai matyt buvo ne tokie, tai cukrus viska dar labiau pagadino. Valgyt galima zinoma, bet blynas siek tiek prisviles.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Gaila, kad nepatiko, gal tiesiog ne jusu skonis ir tiek arba reikejo vis ragauti, kad nebutu per saldu. Nes turi gautis saldziarugsciai, o tada man troskinti raudonieji kopustai buna patys skaniausi.

   Delete
 2. O aš jau kelis kartus dariau ir man be galo patinka :)

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts