Tahini buns / Bandelės su tahini pastaI'm back with one more bun recipe. It would be wrong to say that it's a traditional Turkish bun as it's so popular all around Middle East. While looking for a great recipe, I found many people claiming that it's Armenian or even Persian. But the fact is that you can find tahini buns in every bakery or supermarket, and especially Ramadan fair. The size of it can differ. If it's big, than it's called 'tahini ekmek' - tahini bread, if small, then it's 'tahini corek'. If the buns are small, very often they are sprinkled with some sesame seeds to get more crunch. Anyway, they are very delicious and a good bun next to a cup of coffee or tea.

Tahini buns 


( makes 8 buns)

What we need:


200ml warm milk
15 gr yeast
500ml flour
a pinch of salt and sugar

for the filling:

1 glass of tahini
1 glass of sugar

1 egg for brushing
sesame seeds ( optional)

What we have to do:


Mix the yeast with milk, salt and sugar, then add half of your flour. When it's combined, cover the bowl with a clingfilm and let it rest for 15 minutes. Then add the rest of the flour and knead for 5 minutes. The dough will be quite wet and a bit sticky. You can use some oil for your hands to make your work easier. Cover the dough with a clingfilm and leave it for at least 1
hour. It can stay up to 3 hours.
Then mix the tahini with sugar in a bowl.
Divide the dough into 8 pieces. Take each piece and roll out an oval shape. Spread a tablespoon of the filling and roll the dough into a string. Then roll the string to make a spiral bun. Then use a rolling pin to flatten the bun a bit. Place it on a baking paper and brush with a beaten egg. You can also sprinkle with some sesame seeds if you want.
Preheat the oven until 180C and bake the buns for 20-30 minutes until they are golden brown. Let them cool a bit and you can eat them warm. Though they are tasty cool as well. Enjoy!

P.S. You can also find similar recipes here, here, and here.

 Aš vėl su bandelėm, tačiau šį kartą iš Turkijos. Paskutinę savaitę kur beeičiau aš vis mačiau jas parduodamas, tai galų gale buvo įdomu pabandyti jas išsikepti namie. Nors tiesą sakant ieškant įdėjų, kaip jas tinkamiau pagaminti radau, kad tahini bandelės yra kilę iš Armėnijos ar net iš Persijos. Bet faktas tas, kad daugelyje Artimųjų rytų šalyse jos kepamos ir mėgstamos. Kadangi jau ir Lietuvoje galima nusipirkti sezamų pastos ( jei nežinote kur, tai tik parašykite google narsyklėje 'tahini pasta' ir bus daug nuorodų, o ir Vilniaus Akropolyje vienoje parduotuvėlėje mačiau), tai manau laikas jus supažindinti su dar viena bandele, nes juk turkai tikrai ne vien pogaca ar simit bandeles valgo. Tahini bandeles galima rasti tikrai kiekvienoje Turkijos kepyklėlėje ar prekybos centre ( Stambule tai tikrai), o ir Ramadano metu rengiamose mugėse jų būna. Kartais jos buna didelės, tai vadinamos tahini ekmek arba tahini duona, mažesnės tampa bandelėm arba corek. Labai dažnai tahini bandelės būna apibarstytos sezamo sėklos, tai čia jau kaip jūsų širdis geidžia, dėti ar ne.

Bandelės su tahini pasta


( 8 bandelės)

Reikia:


200ml šilto pieno
15gr šviežių mielių
žiupsnelio druskos ir cukraus
500ml miltų

tahini įdarui:

1 st tahini pastos
1 st cukraus

dar reikės 1 kiaušinio aptepimui ir jei norite sezamo sėklų

Gaminam:


Mieles sumaišome su pienu, druska, cukrumi ir 250ml miltų. Uždengiame dubenį maistine plėvele ir leidžiame pastovėti apie 15 minučių.
Tada supilame likusius 250 ml miltų ir minkome tešlą mažiausiai 5 minutes. Tešla gausis gana minkšta ir gali lipti prie pirštų, tai paprasčiausiai pasitepkite rankas aliejumi. Išminkius sudėkite tešlą į dubenį ir uždenkite, leiskite tešlai pakilti mažiausiai 1 valandą, galite netigi iki 3 valandų kildinti.
Sumaišykite tahini pastą su cukrumi.
Pakilusią tešlą padalinkite į 8 dalis. Kiekvieną dalį  kuo ploniau iškočiokite į ovalo formą ( reikės truputį pabarstyti miltais, kad lengviau kočiotųsi) ir aptepkite tahini pasta. Susukite į ritinėlį ir tą ritinėlį susukitę į apvalią bandelę. Pačia bandelę dar kartą pakočiokite, kad būtų kuo plokštesnė. Dėkite bandeles ant kepimo popieriaus ir aptepkite plaktu kiaušiniu. Galite apiberti sezamo sėklom, jei norite.
Įkaitinkit orkaitę iki 180C ir kepkite bandeles apie 25-30 minučių, kol viršus bus gražiai apkepęs. Iškepusias bandeles atvėsinkite ir skanaukite. Jos valgomos tiek šiltos, tiek šaltos. Skanaus!

P.S. Dar kelias šių bandelių varijacijas galite rasti čia, čia ir dar čia.Comments

  1. Sveiki.Jus nesuklydote su 500 gr miltu?Man vos 300 gr"sutilpo"ir tesla sausa patapo...Kazkaip pasimeciau...Gal lietuviski miltai kitokie?:)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Miltų reikia ne gramais, o mililitrais arba kitaip sakant dvi stiklinės ar puodeliai.

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts