Tomato and chickpea salad/ Pomidorų ir avinžirnių salotosI absolutely love salad but sometimes I'm just too lazy get into cutting slicing and mixing. But when I saw so many of my new colleagues eating salads during their lunch breaks, I thought I'm definitely not in Turkey. Where are the burgers, simits ir doners? It turns out that an American colleague Chris is a trend setter over there who just loves salad and the turkish colleagues tend to copy him. Anyway, a good example is a good thing. So everyone's eating salad in the office. A good reason to make a new bowl of salad. What do you eat for lunch in your office?

Tomato and chickpea salad


What we need:


2 tomatoes
1/2 glass boiled chickpeas
a big handful of parsley
a few spring onions
about 10 green olives
1 lemon juice
3 tbsp olive oil
salt and pepper
40gr feta cheese

What we have to do:


Cut the tomatoes into cubes. Chop the parsley and spring onions. Take the stones out of the olives.  Put all the vegetables into a big bowl, add the chickpeas and season with salt and pepper. Squeeze some lemon juice and add the olive oil. Mix the salad.
Add some crumbled feta on the top.
Serve and enjoy!


Aš labai mėgstu salotas, tik dažnai tingiu jas pjaustyti ir maišyti, bet dažniausiai vistiek jas maišau. Bet va kai pradėjau šiek tiek savaitgaliais dirbti, tai mano naujajame darbe visiška salotų manija. Vieną savaitgalį stebėjau, kaip visi valgo salotas. Tik stebėjau. Antra savaitgalį vėl žiūriu, tai vienas kolega, tai kitas vaikšto nešinas salotų dubeniu, tai ir paklausiau kolegos iš JAV Chris, kad čia per salotų manija, nes čia juk Turkija, visi valgo simitus, ar donerius, na dar burgerius iš greito maisto restoranų, o čia va sveikuoliai su salotom. Tai teko išklausyti ilgą istoriją apie 'trend-setter Chris', kurį visi turkai kolegos mėgdžioja. Pasirodo prieš kelis metus jis eidavo į netoliese esantį restoraną valgyti pietų ir jis paprasčiausiai mėgsta salotas ir jas valgo, tai pamatę, kad jis ten eina, pusė kolegų irgi pradėjo ten eiti ar užsisakyti salotas į ofisą. Sako, o aš taip norėjau pabūti vienas kelias akimirkas, o  kai visas būrys eidavo, tai nepavykdavo, todėl nustojau valgyt salotas tame restorane, na ir ką, visi irgi nustojo. Tada pradėjo ofiso virtuvėlėje moteriškės salotas gaminti, tai Chrisas ten pradėjo valgyti, na ir kartu su juo visas ofisas pradėjo salotas valgyti ofise. Tai taip ir tęsiasi Chriso ir visų mano kolegų meilė salotom. Taip ir nešiojasi visi dubenėlius didžiausius ir greičiausiai tai vienas iš sveikiausių biurų, kuriuos aš esu mačiusi Turkijoje. Nei burgeriu, nei doneriu... nuobodu... Bet ne, salotos tikrai geros, su įvairių salotų lapais, pomidorais, agurkais, sūriu, kukurūzais, sakė, kad kartais netgi padažą įdomų sugalvoja. Na argi ne puiki vieta dirbti ir pietauti. O ką jūs valgote savo biure?
Šiandien kol mano mažoji miega, aš valgau štai tokias salotas.

Pomidorų ir avinžirnių salotos

Reikia:


2 didelių pomidorų
1/2 st virtų avinžirnių
didelės saujelės petražolių
keleta svogūno laiškų šakelių
apie 10 žalių alyvuogių
40gr fetos sūrio
druskos ir pipirų
1 citrinos sulčių
3 v.š. alyvuogių aliejaus

Gaminam:


Pomidorus supjaustome nedideliais gabalėliais. Petražoles ir svogūnų laiškus smulkiai supjaustome. Iš alyvuogių išimame kauliukus. Viską dedame į dubenį, supilame virtus avinžirnius. Pagardiname druska ir pipirais. Apšlakstome citrinos sultimis ir aliejumi. Gerai išmaišome.
Ant viršaus apiberiame trupintu fetos sūriu.
Skanaus!
 
Posted by Picasa

Comments

Popular Posts