Onion soup / Svogūnų sriuba – Kepėjai be stabdžių


This onion soup was made for Lithuanian version of Daring Baker’s October challenge. There even 4 recipes were offered, one of them was traditional onion and herring soup. It was the first time I heard about ‘cibulinė’ and I can’t imagine putting herring into soup. Therefore, I went for traditional French version and that was a good choice. I made it even twice this month, well, actually this week. It’s surprisingly easy to make and taste wonderful. My minor ( or not) change was to make a cheesy toast and then add it to the soup instead of putting the whole bowl into the oven ( well, who likes scrubbing burned cheese from the bowls!).

Onion soup

(Inspired by Manger and  Kepėjai be stabžių)
( serves 4)

What we need:

6 big onions
salt and pepper
1 bay leaf
a pinch of dried thyme
2l chicken stock
olive oil
4 slices of bread
40gr of sharp cheese
1 clove of garlic

What we have to do:

Slice the onions. Preheat a pot with some olive oil ( or butter) and add your onion together with salt, pepper, bay leaf, thyme. Cook the onion stirring from time to time for about 10 minutes.
Then pour the chicken stock and continue cooking the soup for 30 more minutes.
Meanwhile, slice the bread, arrange it on a baking sheet, drizzle with some olive oil and put it in a preheated oven (200C) for 4-5 minutes until crispy. Then quickly scrub it with the garlic and add some grated cheese of each slice. Continue baking until the cheese is melted.
When soup looks ready, pour half of the soup into a deep bowl and puree it until smooth. Then combine the soup again. You should end up with smooth  soup and some bits of onion inside.
Pour the soup into bowls and add a cheesy toast on top. Serve immediately. Enjoy!

Šį mėnesį “Kepėjai be stabdžių” kartu su Egle metė iššūkį svogūnų sriubai – tiksliau žemaitiškai ‘Cibulinei’, kurią su deginta silke reikėtų virti. Sakykit, ką norit, bet jau labai ‘egzotiškai’  man tai skamba. Tikrai norėčiau paragauti, tik vargu, ar norėčiau pati tą cibulinę virti. Gerai, kad buvo pateikti alternatyvūs receptai, nuo tradicinės Prancūziškos iki šiuolaikiškos Itališkos ar net Jamie Oliver. Kadangi esu girdėjusi daug geriausių dalykų apie Prancūziškąją sriubą, tai net nedvėjojau, ką gaminsiu. Tiesą sakant šį mėnesį (tiksliau šią savaitę) jau du kartus gaminau, nes tikrai labai skani ir tikrai nesudėtinga sriuba su labai mažai ingridinetų, o tas skrebutis ant viršaus tai kaip kokia maloni dovanėlė. Tradiciškai sriuba yra užkepama su skrebučių ir gausybe sūrių, tačiau aš nusižiūrėjau neseniai atrastame labai gražiame Manger bloge, kad ten ‘sūriuotą’ skrebutį tiesiog įdėjo į sriubą prieš pateikiant. Na juk tai daug praktiškiau, o ir kam patinka gramdyti apkepusį sūrį nuo dubenėlio…

Svogūnų sriuba

(įkvėpta Manger ir Kepėjai be stabdžių recepto)
(4 porcijos)

Reikia:

6 svogūnai
druska ir pipirai
1 lauro lapas
žiubsnelis džiovinto čiobrelio
2 l vištienos sultinio
4 riekelių duonos
apie 50g aštraus skonio sūrio
1 skiltelės česnako
alyvuogių aliejaus

Gaminam

Nulupkite ir supjaustykite pusžiedžiais svogūnus.
Puode įkaitinkite šiek tiek aliejaus ( arba sviesto) ir sudėkite svogūnus kartu su druska, pipirais, lauro lapu, čiobreliu. Pamaišant kepinkite apie 10 minučių ant nedidelės ugnies. Svogūnai turi tapti šviesiai rusvi.
Užpilkite vištienos sultiniu ir toliau virkite apie 30 minučių.
Tuo metu, supjaustykite duoną į riekeles. Reikės 4 riekėlių. Jas apšlakstykite aliejumi ir sudėkite ant kepimo skardos ir į įkaitintą orkaitę (200C) 4-5 minutėm, kol gražiai apskrus. Tada greitai ištrinkite česnaku ir uždėkite tarkuotu sūriu. Vėl dėkite į orkaitę kol sūris gražiai išsilydys.
Kai sriuba jau bus išvirus. Pusę sriubos supilkite į dubenį ir sutrinkite rankiniu smulkintuvu. Vėl supilkite atgal į puodą. Turite gauti kreminė sriubą su keliais svogūnų gabalėliais.
Pateikiant į stalą, supilkite į dubenėlius ir į kiekvieną dubenėlį dėkite skrebutį su sūriu. Pateikite iš kart. Skanaus!

Comments

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts