Russian Korean carrot salad / Rusiškos Korėjietiškos morkų salotos


This Russian Korean salad originates from Russia and has a history coming from Stalin times when a lot of Koreans were brought to certain areas of Russia. The recipe was adopted to Russian taste and here we have a great salad for any meal.
I remember eating similar carrot salad in Lithuania bouhgt on the way form my work almost every evening. It was a kind of addiction. A delicious one. So a bit of surfing on the net and pinterest, I have the recipe I was looking for.

Russian Korean carrot salad

( inspired by  shesimmers)

What we need:


5 big carrots
3 cloves of garlic
1 small onion
1 tbsp crushed corriander seeds
3 tbsp oil
2 tbsp white vinegar
1 tsp salt
1 tsp pepper
1 tbsp honey
2 tbsp sesame seeds
a handful of parsley or fresh corriander
 

What we have to do:

 
Slice the carrots into sticks or use a special grater to grate them into sticks. 
Peel and chop the onion and garlic.
Put the carrots, onion and garlic into a big bowl. 
In another bowl mix coriander seeds, vinegar, oil, salt, pepper, honey. 
Pour them over the carrot, sprinkle with some sesame seeds and parsley. Mix it well and let it stay for 10 minutes. Then serve and enjoy!
 

Tiesiai nuo mūsų vakarienės stalo - Morkų salotos. Ir ne šiaip sau morkų, bet rusiškos korėjietiškos salotos. Taip taip, nors juokingai man toks pavadinimas skamba, bet tokį radau beieškodama recepto. Čia kažkurią dieną prisiminiau, kai dar gyvendama Lietuvoje, po darbų, prieš važiuodama namo dažnai autobusų stoties vienoje parduotuvėje nusipirkdavau morkų salotų, na tokių jau paruoštų, nes jos baisiai skanios būdavo. Atrodo taip ir pavadintos buvo 'Korėjietiškos salotos', tai paieškojusi internete nieko panašaus neradau Korėjiečių virtuvėje, kas primintų tas salotas, bet netyčia pinterest'e pamačiau, kad rusų virtuvėje yra Korėjietiškos salotos, kurios visai taip ir atrodė. Pasirodo dar Stalino laikais daug korėjiečiuų buvo ištremtą į kaikurias Rusijos apylinkes ir taip šios salotos prisitaikė ir prie rusiško skonio, taip ir pas;l;ko pas juos. Taigi išbandžiau ir štai puikiosios salotos. Dar gal pridėčiau juodųjų sezamo sėklų dėl spalvų kontrasto, gal dar daugiau petražolių ar kalendros smulkiai pripjaustyčiau ir būtinai čili pipiro, kad būtų dar skaniau. Nors jos ir taip skanios ir puikiai tinka, kai anyta turguje nuperka 5 kg morkų. :D

Rusiškos Kerėjietiškos morkų salotos

( Įkvėpta shesimmers)

Reikia:


5 didelių morkų
3 skiltelių česnako
1 mažo svogūno
1 v.š. grūstų kalendros sėklų
3 v.š. aliejaus
2 v.š. acto
1 a.š. druskos
1 a.š. pipirų
1 v.š. medaus
2 v.š. sezamo sėklų
saujelės petražolių ar šviežios kalendros

Gaminam:

Morkas sutarkuokite ar supjaustykite šiaudeliais. Geriausia naudoti specialią mandoliną, kuri pjausto šiaudeliais, nes taip morkos ilgiau išlieka traškios.
Svogūną ir česnaką labai smulkiai supjaustykite.
Dubenyje sumaišykite actą, medų, druską, pipirus, kalendros sėklas ir sezamo sėklas.
Morkas, svogūną ir česnakus sudėti į didelį dubenį ir užpilti padažu, apiberti smulkintom petražolėm. Gerai išmaišyti ir leisti bent jau 10 minučių pastovėti. O tada jau prašom skanauti!
 
Posted by Picasa

Comments

  1. Skaniai atrodo :) mėgstu morkas ir tikrai juodi sezamai čia turėtų tikt

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts