Spiced apple cake / Obuolių pyragas su karamelės padažu ir prieskoniais


 I quite often start my blog posts that the weather is this or that and that's why I'm cooking this or that. It's riduculously ironic but there's so much truth. I really want to cook something warming when the sky gets cloudy. I could make a cup of Indian marsala chai or stir up some kind of stew, but the number 1 thing in my house is an apple cake. The smell of cinnamon mixed together with baking apples is something divine and warms not just my home. So just one more slice...

Spiced apple cake with caramel sauce


What we need:


170gr flour
1 tsp baking powder
1 tsp cinnamon
1/4 tsp allspice
1/4 tsp salt
100gr butter
200gr brown sugar
2 eggs
1 tsp vanilla sugar
1 large apple
a handful of raisins

for the caramel sauce:

 3 tbsp cream, 70 gr brown sugar, 2-3 tbsp butter.

What we have to do:


Mix the flour, spices, baking powder and salt in a bowl.
Melt the butter, then mix it with sugar. Then add vanilla sugar and eggs. Whisk it well. Pour in the dry ingredients together with peeled and chopped apple and raisins.
Preheat the oven 180C. Put some baking paper in a baking tray and butter it. Pour the dough and bake for 20-25 minutes.

Prepare the caramel sauce by mixing sugar and butter. Melt them in a pot. Then add the cream. When it starts bubbling, cook for 2-3 minutes and remove from the heat.
Pour the sauce on a cool cake. Let it stay for 15 minutes and then serve. Enjoy!

Kartais pradėdama rašyti ar šiaip skaitydama kitų bloggerių įrašus, randu, kad va oras toks ir anoks, tai tik sėdėt namuose ir pyragus kepti ar troškinius virti. Bet kad ir kaip ironiškai tai beskambėtų, tačiau tame tiek daug tiesos. Kai oras tik apsiniaukia, taip ir norisi cinamono kvapo namuose. Žinoma galėčiau išsivirti Indiškos masala chai ar kokių blynų su cinamonu, galų gale troškinį sumaišyti. Bet ne, būtent obuolių pyragas yra tas numeris 1, kuris padeda jaustis geriau. Gal ir nevertėtų man pjautis dar vieno gabaliuko ( juk Kalėdos artėja per greitai, o 'pre-baby' rūbai dar per daug susitraukę), bet ai, šiandien namai tegul kvepia šiluma, o rytoj lipsim ant dviračio ir minsim dvigubai greičiau.


Obuolių pyragas su karamelės padažu


Reikia:170 gr miltų,
1 arb.š. kepimo miltelių,
1 arb.š. malto cinamono,
1/4 arb. š. kvapniųjų pipirų,
1/4 arb.š. druskos,
100gr sviesto,
200gr rudojo cukraus,
2 kiaušinių,
1 arb.š. vanilinio cukraus,
1 didelis obuolys,
saujelės razinų,
  
Karameliniam padažui reikės 
 3 v.š. grietinėlės, 70 gr rudojo cukraus, 2-3 v.š. sviesto.

Gaminam:


 Miltus, prieskonius, kepimo miltelius, druską sumaišyti dubenyje. Tada ištirpinti sviestą ir sumaišyti su ruduoju cukrumi ir vaniliniu cukrumi, įmušti kiaušinius, viską gerai išplakti. Supilti sausuosius ingridientus bei razinas, nuluptą gabalėliais pjaustytą obuolį. Skardą iškloti kepimo popieriumi, ištepti sviestu ir sudėti masę. Kepti 20-25 minutes 180C orkaiteje.

Gaminam karamelinį padažą:

Ištirpinti sviestą su cukrumi, tada supilti grietinėlę ir kai pradės kilti burbuliukai pavirti 2-3 minutes. Užpilti ant atvėsusio pyrago, palaukti apie 15 minučių ir pateikti! Skanaus!!!
 
Posted by Picasa

Comments

 1. Kepus ir as toki, tik obuoliu skilteles ne imaisau i tesla, o isdelioju ant dugno (up-side-down style); tavasis labai grazus!

  ReplyDelete
 2. Išbandžiau šio pyrago receptą ir galiu pasakyti tai vienas skananiausių kada nors mano valgytų obuolių pyragų. Ačiū už receptą:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Labai džiaugiuosi, kad patiko! Išties obuoliai ir karamėlė yra puikus derinys!

   Delete
 3. Dar vienas puikus desertas, lb greit paruosiamas ir lb skanus, karamele ir obuoliai puikus derinys:) tik nedidukas piragiukas iseina... greit isgaruoja:))

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts