Turkey and pumpkin stew / Kalakutienos ir moliūgo troškinys


 It's clouded today and even the weather tells me to make a stew. As yesterday a pumpkin arrived into my home, I was more than happy to cut it in half and roast it in the oven for about 40 minutes. After that I scooped out all the lovely orange flesh and pureed it in a blender. Finally, the pumpkin ended up as a big bowl of puree. A tiny bowl of it was eaten by my little one, the rest I keep for cooking. Pumpkin cake or pie can wait, so today it was time for turkey and pumpkin stew, which really reminds me of chilli. A great meal for clouded autumn days.

Turkey and pumpkin stew


What we need:


500 gr turkey
1 big onion
oil
3 cloves of garlic
2 green peppers
250gr boiled red beans
salt and pepper
1 tsp red pepper powder
1 tsp chili pepper flakes
1 tsp red pepper paste
1 glass of pumpkin puree
5 big tomatoes
1/2 tsp ground cumin
1/2 tsp ground corriander
a handful or fresh parsley
1 lemon juice

What we have to do:


Peel and chop the onion. Preheat a pot with some oil and add the onion. Stir a bit.
Cut turkey into small pieces. You can also use ground turkey if you want. Put the turkey into the pot. Season with salt and pepper.
Peel and chop the garlic, green peppers. Put them into the pot, together with red pepper powder, chili pepper flakes. Stir it to combine. Reduce the heat.
Pour the tomatoes with boiling water. Let it stay for about 5 minutes. Then take out of water and peel. Cut the tomatoes into small pieces and transfer into the pot together with pumpkin puree and beans. Add the cumin and corriander and red pepper paste. Simmer the stew for about 20 minutes. If it dries out a bit, add some water.
Finally add some chopped parsley and lemon juice. Serve and enjoy!


Taip, pas mus šiandien net saulės beveik nematyti, tai laikas troškiniui. Tiesa namuose atsiradusį moliūgą aš dar vakar perpjovus per pusę sudėjau į orkaitę 40 minučių, o tada su šaukštu išskobiau visą minkštimą ir sudėjau į smulkintuvą, taip gavau puikią tyrę arba košę, kurios dalį mano 10mėn mergytė puikiai suvalgė. O kitą dalį pasilikau. Na juk taip paruoštą moliūgą daug kur galima dėti, netgi į pyragus. Bet pirmiausia viriau troškinį, tokį truputį primentantį čili. Gavosi labai skanus, tai būtinai išbandykit, jei netyčia pas jus užklydo per daug moliūgo.


Kalakutienos troškinys su moliūgu


Reikia:


500gr kalakutienos filė
1 didelio svogūno
3 skiltelių česnako
2 žaliųjų paprikų
250gr virtų raudonųjų pupelių
druskos ir pipirų
aliejaus
1 a.š. saldžios paprikos miltelių
1 a.š. džiovinto čili pipiro gabalėlių
1 a.š. raudonosios paprikos pastos
1 st moliūgų tyrės
5 didelių pomidorų
1/2 a.š. malto kumino
1/2 a.š. maltos kalendros
saujelės petražolių
1 citrinos sulčių

Gaminam:


Svogūną nulupkite ir supjaustykite. Puode įkaitinkite šiek tiek aliejaus ir sudėkite svogūną.
Tuo metu supjaustykite kalakutieną smulkiais gabaliukais ( jei norite, tai galite naudoti faršą). Ir iš karto dėkite į puodą kartu su svogūnais. Nepamirškite vis pamaišyti.
Nulupkite ir susmulkinkite česnaką, paprikas. Juos taip pat sudėkite į troškinį. Pagardinkite druska ir pipirais, paprikos milteliais, čili, kuminu ir kalendra.
Pomidorus truputį įpjaukite ir užplikykite verdančiu vandeniu. Palaukite apie 5 minutes, tada išgraibykite ir nulupkite odą. Susmulkinkite pomidorus ir supilkite į troškinį ( šiaip jei norite greičiau, tai galite naudoti skardinėse konservuotus pomidorus, aš tiesiog anytos dėka turėjau daug pomidorų namie).  Kartu su pomidorais sudėkite raudonąsias pupeles ir paprikų pastą bei moliūgų tyrę. Ant nedidelės ugnies troškinkite apie 20 minučių. Kartais vis pamaišykite. Jei netyčia pradėtų per daug sausėti, įpilkite truputį vandens. Pabaigoje sudėkite smulkintas petražoles ir pagardinkite citrinos sultimis. Skanaus!
 
Posted by Picasa

Comments

 1. Aš moliūgą tiesiog suopjausčiau juostelėmis, apibarsčiau prieskoniais bei aliejumi. Kepiau 30 minučių...ir nieko daugiau nereikia:) Bet tai buvo Prancūzijoje. O tavasis patiekaliukas nerealus...aš labai mėgstu moliūgus. Būtinai gaminsiu ir tikiu, kad nekartą:)

  ReplyDelete
 2. Iš ties nieko nereikia, tik druskos, pipirų ir aliejaus, bet moliūgą pas mane dar ir mano dukrytė valgo, o jai dar per anksti su druska prasidėti. Beto, be nieko pasidarius moliūgo tyrės galima ir saldų patiekalą pagaminti. Tuo pačiu kaip sakant.

  O šis patiekalas tikrai skanus, vyras netgi pakomentavo 'That's my kind of dinner!' Vadinasi tikrai gardu, nors moliūgus jis tik desertuose pripažįsta.

  ReplyDelete
 3. Ar tikrų konservuotos pupelės iš skardinės?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Žinoma, kad tiks, o kodėl netiktų! Tik nupilčiau tą skystį ir nuplaučiau, nes raudonos pupelėsverdant labai nuspalvina vandenį, tai tas marinuotas vanduo skardinėje šiek tiek ne kaip atrodo.

   Delete
 4. Praeitais metais paklausiau apie pupeles, o šiemet pagaliau pagaminau šitą troškinį :) Jis nuostabus - spalva, skonis, o kalakutiena tiesiog tirpsta burnoje. Pasaka!

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts