Barbari bread / duona


One more month is coming to an end and it's time to present November challange that was given by Kepėjai be Stabdžių ( Lithuanian version of Daring Bakers). This month we went more Arabic and baked Barbari bread, which is also common in Turkey. You can find them in any traditional bakery especialy in south-east or east parts of Turkey and they would call it simply lavash bread ( lavaş ekmek). It can be different length but most common are very long ones which can be even longer than a metre. This bread is best when baked in a traditional clay oven, but simple oven baked barbari is also good. Actually very good, for breakfast, for a snack with some olives or cheese or for dinner with grilled meat, kofte or a stew.

Barbari


( makes 4)

What we need:


1 tbsp runny honey
2 tbsp dry instant yeast
325 ml warm water
1 ½ tsp salt
500g flour
2 tbsp olive oil
some sesame seeds and an egg for glaze

What we have to do:


Mix honey, yeast, and water in a bowl and leave it to activate for 5 min.
Sieve the four and salt in a large bowl, make a well in the middle and pour in the yeast mixture. Use a spoon to mix some yeast with flour just to make a paste. Don't mix it all. Cover the bowl with a clean towel and leave it to prove for 20 min. Then finish mixing the dough. Transfer on a clean working surface and knead the dough for 10 min. You'll end up with soft and elastic dough. Put it in a bowl and leave it to prove for 1-2 hours until doubles in size.
Then divide the dough into 4 pieces and shape the bread. Put it on a parchment paper. Leave it to prove again.
Preheat the oven up to 220C and add baking tray in it. You can make some holes with a fork or your finger on the bread. Brush it with beaten egg and sprinkle with some sesame seeds. Transfer the bread with parchment on a hot baking tray and bake the bread for 20 min until golden brown. Let it cool a bit and serve. Enjoy!


Lapkritis jau visai baigiasi ir metas šio mėnesio Kepėjų be stabdžių iššūkiui. Šį kartą iššūkį metė Vilma pasiūliusi kepti arabišką barbari duoną. Perskaičius pavadinimą pagalvojau, kas čia per stebūklas, bet pagooglinus ir pasižiūrėjus į šios duonos nuotraukas, kelias video supratau, kad ji visiškai man nėra naujiena, nes kiekviena tradiciškesnė Turkijos kepyklėlė tokią duoną parduoda, tik ji vadinasi lavas ekmek arba lavašo duona, taip pat ji paprastai buna ilga, netgi ilgesnė nei metras, taip pat skirtingų pločių. Žinoma skaniausia tokia duona būna kepta molio krosnyje, bet iš kur 16aukštyje pas mane bus tokia krosnis, tai ir kepiau paprastutėje senutėje orkaitėje. Ir ką? Tikrai puiki duona, tiek šilta, tiek atvėsusi, puikia tinka ir tradiciškiems pusryčiams su kiaušiniais, pomidorais ir agurkais, tiek užkandžiui su alyvuogėm ar sūriu, ar vakarienei su kokiu troškiniu. Tiesa man kažkodėl nesigavo tinkamai padaryti įspaudus, tiek bandžiau su pirštais, tiek su šakute, bet pakilus ir iškepus jų tiesiog neliko. Greičiausiai visgi kaltas paprastoje orkaitėje kepimas, nes moliniame pečiuje kepa tik kelias minutes, tai viskas ten būna taip kaip ir turi būti ( na man teko kelis kartus Iskenderune ( Hatay) stebėti vyro pusbrolių kepykloje gaminant tokias duonas). Na bet yra tie pagražinimai ar ne, tai visiškai nekeičia skonio. Taigi jei yra įkvėpimas ar arabiškas įkvėpimas atėjo, tai tikrai puikus receptas tradiciškai duonai.

Barbari duona


( 4 duonelės)


1 v.š. skysto medaus
325 ml vandens
2 a.š. sausų mielių
500 g pimos rūšies miltų
1,5 a.š. druskos
2 v.š. aliejaus
aptepimui 1 kiaušinio ir  2 a.š. sezamo sėklų.

Gaminam:

Medų ištirpinti  vandenyje, suberti mieles, išmaišyti ir palaikyti 5 minutes. Miltus ir druską sumaišyti dideliame dubenyje, viduryje padaryti kraterį ir supilti vandenį su mielėmis.
Medinio šaukšto kotu į skystį įmaišyti truputį miltų - tiek, kad gautųsi minkšta pastos konsistencijos tešla. Uždengti dubenį rankšluosčiu ir palikti 20 min. "paburbuliuoti" ir kilti.
Į vidurį supilti alyvuogių aliejų, įmaišyti likusius miltus. Užminkyti tvirtą, drėgną tešlą.
Išimti tešlą ir dubens ant lengvai miltais pabarstyto stalo ir minkyti kol gausis vienalytė, blizgi ir elastinga tešla - apie 10 min.
Įdėti tešlą į švarų aliejumi pateptą dubenį ir pasukioti, kad visas paviršius pasidengtų aliejumi, uždengti rankšluosčiu ir palikti kilti kol padvigubės - apie 1,5 - 2 val.
Kai pakils, kelis kartus paspausti ir palikti 10 min. Tešlą padalinti į 4 lygias dalis, iš kiekvienos suformuoti 12 cm skersmens ir 2,5 cm storio skritulius. Uždengti rankšluosčiu ir palikti kilti kol padvigubės - apie 45 min.
Dvi kepimo skardas pabarstyti miltais ir pakaitinti orkaitėje kol bus labai karštos - apie 15 min.
Pirštų galiukais kiekviename skritulyje padaryti po devynis, maždaug 2 cm gylio, įspaudus. Aptepti aliejumi ir pabarstyti sezamo sėklomis. Duoneles sudėti ant įkaitintų skardų ir kepti karštoje - 220 laipsnių orkaitėje 20 minučių, kol gražiai pagels. Ataušinti ant grotelių.
 
 
 
 
Posted by Picasa

Comments

  1. Kviečiu pažaisti. Užsuk į svečius ir sužinosi visas taisykles http://www.laselismedaus.blogspot.com/2012/11/vienuolika.html

    ReplyDelete
  2. Replies
    1. Prašom :D http://surfingtheworldcuisine.blogspot.com/2012/11/rugulach-suvynioti-sausainiukai-ir.html

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts