Chicken with roasted autumn vegetables / Vištiena su orkaitėje keptom rudens daržovėm


We just love roasted vegetables now matter what season it is. Sometimes my husband asks me just for roasted onions on a toast and that can make a great dinner with a lovely bowl of soup. But this time I made chicken dinner with the vegetables that are the best at this time of the year in Turkey - cauliflower, celeriac root, carrots, potatoes, garlic and onions.

Chicken with roasted vegetables

( serves 4)

What we need:


8 chicken thighs
salt and pepper
olive oil
5 cloves of garlic
2 large onions
3 carrots
1 small cauliflower head
1 celeriac root
2 medium potatoes
1 lemon
1 tsp dried oregano
1 tsp dried thyme

What we have to do:


Take chicken thighs and cut the meat on one side up to the bone. Season well with salt and pepper. Preheat a pan with some olive oil and fry the thighs on skin side first until crispy for about 5 minutes, then turn and continue frying for 3-4 minutes. The skin should be crispy but the meat is only half-cooked.
Preheat the oven up to 180C. Take a large baking tray and generously brush it with olive oil.
Peel and cut into sticks carrots, celeriac root and potatoes. Peel onions and cut them into 8 pieces. Arrange the vegetables on a baking tray, add the cauliflower and peeled garlic cloves. Season with salt and pepper, add some thyme and oregano. Drizzle with lemon juice. Mix the vegetables and put the tray into the oven. Bake them for 50 minutes. Mix them several times. When 20 minutes are left to the end of the cooking time, arrange the chicken on top and finish cooking.
Divide the vegetabes between bowls and add 1-2 pieces of chicken. You can also serve it with some fresh salad.


 Mūsų šeima be galo mėgsta orkaitėje keptas daržoves ir tikrai nesvarbu koks metų laikas, nes visada galima rasti tinkančių gražuolių. Mano vyras kartais paprašo paprasčiausiai orkaitėje keptų svogūnų ant skrebučio, nes jie puikia tinka su karštu dubenėliu sriubos. Šį kartą vakarienė su vištiena ir daržovės, kurios yra pačiame gerume šiuo metu Turkijoje.

Vištiena su orkaitėje keptomis daržovėmis


( 4 porcijos)

Reikia:

8 vištienos šlaunelės
druska ir pipirai
alyvuogių aliejus
5 česnako skiltelės
2 dideli svogūnai ( naudojau 1 raudonąjį, kitą geltonąjį)
3 morkos
1 maža kalafijoro galva
1 saliero šaknis
2 vidutinio dydžio bulvės
1citrina
1 a.š. džiovinto raudonėlio
1 a.š. džiovino čiobrelio


Gaminam:


Vištienos šlauneles vienoje pusėje įpjauname iki kaulo, na kad taip prasiskėstų ir taip greičiau iškeptų. Apibarstome druska ir pipirais. Įkaitiname keptuvę ir sudedame šlauneles, pirmiausia apkepame odelės pusę kol apskrus ir bus traški apie 5 minutes, tada apverčiame ir apkepiname 3-4 minutes kitą pusę.

Įkaitiname orkaitę iki 180C. Kepimo indą dosniai ištepame alyvuogių aliejumi.
Nulupame morkas, saliero šaknį, bulvę. Supjaustome jas šiaudeliais. Svogūnus nulupame ir supjaustome į 8 dalis. Sudedame daržoves į kepimo indą, apdedame česnako skiltelėm ir kalafijoru. Apibarstome druska ir pipirais, čiobreliu ir raudonėliu. Išspaudžiame citrinos sultis. Gerai pamaišome ir dedame į orkaitę 50 min. Kelis kartus kepant pamaišome. Kai liks 20 min iki kepimo pabaigos, ant viršaus sudėkite vištienos gabaliukus ir baikite kepti.
Pateikite daržoves su 1-2 gabalėliais vištienos. Taip pat galite paruošti šviežių salotų. Skanaus!

Posted by Picasa

Comments

  1. Jolita, ir patiekalas liuks, ir nuotraukos liuks; labai labai patiko sitas irasas; ypac tas faktas apie tavo vyra, kad valgo skrebuti su keptu svogunu; turetu buti skanu; ypac prie sirubos;

    ReplyDelete
    Replies
    1. Na mano vyras tai sako, kad galetu buti vegetaru, bet as kadangi megstu mesa laiks nuo laiko, tai ir vedu ji is kelio. :D O siaip tai manau, kad darbe per pietus mesos prisivalgo, tai namie ir skrebutis su svogunu gerai. :D Va vakar visa maiseli raudonuju parnese, tai galiu vel juos kepti.

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts