Cinnamon bread / Cinamono pyragasWhen Ana from Just Love Cooking posted a recipe a gorgeous looking braided bread also called Estonian Kringel, the whole blogphere just buzzzzed. Everyone wanted to make it as it's not just because most people love cinnamon rolls but just because it's so beautiful. If you want to impress, that's the cinnamon bread you should make. I've made rolls using the same technique a few times myself, just used different fillings each time.
Anyway, cinnamon is still my favourite autumn or winter flavour and it's my little guilty pleasure in the morning while my little girl is still sleeping, I put on my furry slippers, make a cup of coffee, get a slice of cinnamon bread and log in the facebook. Yes, that's what makes my morning...

Cinnamon bread


( inspired by Just Love Cooking)

What we need:


300g flour
120 ml lukewarm water
15 gr active dry yeast
30 g butter
1 egg yok
1 tbsp sugar
½ tsp salt

fılling:

50g butter
5 tbsp sugar
3 tbsp ground cinnamon
2 tbsp poppy seeds

What we have to do:


Mix yeast, sugar and water in a bowl and leave it to prove.
In a large bowl sieve the flour, add melted and cooled butter, egg yok, yeast mixture and salt. Mix it all together and knead for a few minutes until dough becomes soft and elastic. Put it in a bowl, cover with a clingfilm and leave it until it doubles in size for at least 40 minutes.
Prepare the fılling by mixing room temperature butter with sugar, cinnamon and poppy seeds until paste.
 Dust some flat surface with flour and roll the dough into a rectangle. Spread the filling evenly and roll the dough into a log. Cut the log in half lenthwise and twist the two parts and give a round shape. Leave to dough for 30 more minutes.
Preheat the oven until 200C and line the baking tray with parchment. Put the bread on the parchment and bake for 30 minutes, then reduce the heat to 180C and bake for 10 more minutes. Let it cool a bit and serve.
 
 Kai pernai Ana iš Just Love Cooking įdėjo receptą ir daugybę nuotraukų Cinamoninės duonos arba kaip ji pavadino Estiško Kringelio receptą, visi tinklarašlininkai tik ir apie tai šnekėjo ir visi bandė taip sukti pinti tą duoną. Nežinau ar tikrai Estijoje taip gražiai suka pyragus, bet va Švedijoje pasirodo gražiai suka bandeles, kaip kad Asta iš Villa Alps kažkada seniai buvo aprašiusi. O aš pati taip pat daug kartų kepiau tokiu būdu, nes tikrai pasiutusiai gražiai atrodo, tik pakeisdama vis įdarus.
Nepaisant pačio pyrago grožio, cinamonas tikrai yra mano mėgstamiausias prieskonis rudens ir žiemos metu, o ir kartais tampa dalimi mano mažyte rytine nuomėme kartu su kava, ir Facebooku. Na nieko negaliu padaryti, baisiai man patinka ryte atsikelti, apsiauti šiltas tapkes, pasidaryti puodelį kavos ir kol mažylė dar miega, pasimėgauti cinamono pyragu. Ne dažnai tai būna, bet jei jau būna, tai būna tikrai puiku...

Cinamono pyragas


( įkvėpė Just Love Cooking)

Reikia:


300g miltų
120ml šilto vandens
1 v.š. cukraus
15g sausų mielių
30g sviesto
1 kiaušinio trynys
½ a.š. druskos 

įdarui:

50g sviesto
5 v.š. cukraus
3 v.š. malto cinamono
2 v.š. aguonų 

Gaminam:


Dubenėlyje sumaišykite vandenį, cukrų ir mieles. Leiskite pastovėti kol suburbuliuos.
Dideleme dubenyje išsijokite miltus, supilkite ištirpdytą ir šiek tiek atvėsintą sviestą, kiaušinio trynį, druską ir mielių mišinį. Minkykite kelias minutes kol gausis minkšta ir elastinga tešla. Dėkite tešlą į dubenį ir uždengus maistine plėvele leiskite pakilti šiltoje vietoje mažiausiai 40 min. Tešla turi padvigubėti.
Tuo metu dubenyje sumaišykite  kambario temperatūros sviestą, cukrų ir aguonas.
Tešlą perkelkite ant miltais apibarstyto lygaus paviršiaus ir iškočiokite į stačiakampį. Aptepkite įdaru ir susukite į suktinuką. Tada peiliu perpjaukite per pus, ir tas dvi dalis susukite tarpusavyje. Suformuokite apskritimą. Leiskite pyragui pakilti 30min.
Įkaitinkite orkaitę iki 200C ir kepimo skardą ištieskite kepimo popieriumi. Dėkite pyragą ant kepimo popieriaus ir kepkite 30 min, tada sumažinkite temperatūrą iki 180C ir dar pakepkite 10 min.
Šiek tiek atvėsinkite ir skanaukite.

Posted by Picasa

Comments

  1. estiskas kringelis ... mmm ... labai skanus , vakar ji irgi kepiau ;)

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts