Christmas morning muffins / Kalėdų ryto keksiukai
Merry Christmas to everyone!I wish your hearts were fılled with love and life with people that you could share your love with. Love and peace to all of you!
The recipe of these muffins originally come from Nigella Lawson ( with a few changes) book „Domestic Muse“. I liked the idea of all those Christmas flavours. However, I believe that in Lithuania no one bakes muffins on Christmas morning, and most people end up eating whatever is left from Christmas Eve‘s dinner ( there is always plenty of leftover after a 12-dish-feast). Even I started my day with a rye bread slice topped with herring and some fried carrot and onion relish ( thanks to some friends who came to have Christmas dinner with us and brought loads of presents).  Still I made some muffins to bring to another friend as we planned to have some coffee together.  And they turned out brilliant, soft, fruity with some cinnamon and nutmeg flavour.  You can prepare your dry ingredients in advance so in the morning you would have just to add the zest and the liquids.

Christmas morning muffins

( makes 6)

What we need:

100g four
2 tbsp oats
50g sugar
1 tsp baking powder
1/3 tsp baking soda
½ tsp ground cinnamon
1/3 tsp grated nutmeg
1 tangerine, zest and juice
80ml full fat milk
50ml oil
80g dried cranberries
2 tbsp brown sugar for topping

What we have to do:

Preheat the oven upto 200C and line a muffin tray with paper or silicon cups.
In a large bowl mix flour, sugar, oats, baking soda, baking powder, cinnamon, nutmeg, tangerine zest and juice.
Squeeze the juice of tangerine in a measuring cup and pour in some milk, so you would end up with 100ml liquids. Add beaten egg and oil. Mix it all together. Pour into the dry ingredients and stir just to combine ( do not overmix the batter as you‘ll end up with hard muffins, as Nigella says - the less work, the better muffins).
Add the cranberries  and stir a few times. Divide the muffins between the baking cups and sprinkle with some brown sugar.
Bake the muffins for 18-20 minutes.
Let them cool a bit before serving. Enjoy!
 
Su gražiausiom metų šventėm, Mielieji! Tikiuosi, Kūčias praleidote šiltame artimųjų ar draugų apsupty ir visi kartu pasidalinote ar Kūčių plotkele, ar tai kūčiukais. Linkiu Jums daug šilumos širdyse ir, kad visada būtų su kuo ta šiluma dalintis.
Nors greičiausiai Kalėdų rytą pasitikote pakuodami dovanas ir valgydami tai, kas liko nuo Kūčių stalo ( na mano šeimoje visada tokie Kalėdiniai pusryčiai būdavo plius dar su kokiu gabalėliu viniotinio ar balta mišraine, net ir Stambule šiandien pradėjau rytą su ruginės duonos riekele apdėta silkute su svogūnais ir morkom. Čia labiausiai dė to esu dėkinga draugėm atvažiavusiom iš Lietuvos ir gausiai atvežusiom dovanų), aš vistiek siūlau keksiukų receptą, na gal ne šiandien dienai, tai gal rytoj, arba bent jau šiai paskutinei metų savaitei, juk ji visa tokia Kalėdiškai šventiška su cinamonu, spanguolėm ir vienu kitu mandarinu. Originalus receptas yra Nigella Lawson ( nors ir su keliais pakeitimais), tai ji siūlo iš vakaro pasiruošti sausuosius ingridientus, kad ryte teliktų nutarkuoti mandarinų žievelę, išspausti sultis ir sudėti likusius skystuosius ingridientus, ir iškept apie 20 min. Dar puodelis kavos ar arbatos, ar net karšto šokolado, su keliom Kalėdinėm dainom, bei šiltom margom kojinem,  štai ir gražus šventinis rytas!

Kalėdų ryto keksiukai

( 6 keksiukai)

Reikia:

100g miltų
2 v.š. avižinių dribsnių
50 g cukraus
1 arb.š. kepimo miltelių
1/3 arb.š. kepimo sodos
½ arb.š. malto cinamono
1/3 arb.š. tarkuoto muskato riešuto
1 mandarino, tarkuotos žieveės ir sulčių
80ml riebaus pieno
50ml aliejaus
80g džiovintų spanguolių
2 valg.š. rudojo cukraus apibarstymui

Gaminam:

Įkaitinkite orkaitę iki 200C ir išklokite keksiukų formas popieriniais ar silikoniniais krepšeliais.
Dideliame inde sumaišykite miltus, cukrų, avižinius dribsnius, kepimo mitelius ir sodą.
Nutarkuokite mandarino žievelę ir taip pat įmaišykite į sausus ingridientus. Išspauskite mandarino sultis į matuojamąjį puodelį, tada pilkite pieną, kad gautumėte 100ml skysčio. Į pieno ir sulčių mišinį įdėkite kiaušinį ir aliejų. Išmaišykite ir supilkite į sausuosius ingridientus. Šiek tiek pamaišykite, tik nepermaišykite, tešla neturi būti tobulai vientisa. ( Kaip Nigella sako, kuo mažiau maišymo, tuo geresni keksiukai).
Įmaišykite džiovintas spanguoles.
Sudėkite tešlą į keksiukų formeles. Apibarstykite ruduoju cukrumi.  Dėkite į orkaitę ir kepkite 18-20 min. Prieš pateikdami leiskite truputį atvėsti. Skanaus!


 
 
Posted by Picasa

Comments

Popular Posts