Lamingtons - Australian delight/ Australiškas gardumasEven though Australia is not famous for its desserts still they have some that are worth trying. As I just love coconut and chocolate combinations ( Yes, BOUNTY is my all time favourite thing!), I just had to make these great lamingtons. They are really easy to make  if you don't mind messy chocolate dipping and coconut all over your kitchen counter.
I made lamingtons for my husband's birthday. Of course we had a cake and some snacks, but as I work long hours during the weekend, the table was very modest and very Hatay style with potato and bulgur köfte with fried onions and red pepper paste ( made by my mother-in-law), roasted chicken (made to order in our neıghbourhood restaurant) and rice pilaf ( cooked by my husband's sister), a huge tray of seasonal fruit ( tangerines, pomegranates, apples, pears and bananas) and my part was these lamingtons and a bottle of wine. :D It was a pity that after 12 hours of teaching, all I could was just make some tea and have a glass of wine with some cake ( bought in a local cafe). And it was just great to bring my little one to bed and go to seep myself. Anyway, today I've invited my husband to a restaurant to have a traditional kebab and maybe some rakı. :D

Lamingtons


( adapted from eatlittlebird)
 Makes about 24 lamingtons

What we need:

 for the cake:
185g flour
2 tsp baking powder
40g cornflour
185g butter
230g sugar
2 tsp vanilla extract
3 eggs
125ml milk

for the coating:

240g chocolate
80g butter
50ml cream
 300g dessicated coconut

What we have to do:


In a large bowl with the flour, baking powder and corn flour. In another bowl mix soft butter, sugar and eggs until fluffy, then add milk. Combine dry ingredients with wet ones and add vanilla extract. Mix it well together.
Butter your baking tray (17cm x 27cm), line with parchment paper.
Preheat the oven upto 180C. Pour the cake batter into a baking tray and bake for 30-35 min. Then let the cake cool completely.
Melt the chocolate and butter in a bowl over a pot of simmering water. Then mix in the cream.
Cut the cake into even squares. Take each cube, dip into chocolate sauce, turn it to coat each side, then roll it in coconut until fuy coated. Let the cakes dry before serving.
Lamingtons can be stored in a fridge for about a week as they don't get dry very quickly. Enjoy!

 Nors Australija ir negarsėja savo desertais, tačiau pasakyti, kad nieko savo jie neturi tikrai būtų klaidinga. Pavyliota savo meilės kokosui ir šokoladui, atradau australiškuosius lamingtons. Dėja, vyro giminaičiai mums jų nei karto iš Melburno neatvežė, bet tiek jau to, 24 valandų skydis gal ir ne geriausia patirtis šiems garduoliams.
Aš juos kepiau savo vyro gimtadieniui, kuris yra šiandien, bet valgėm vakar, nes ir šventimas buvo vakar. Kadangi savaitgaliais abi dienas aš dirbu apie 12 valandų, tai tikrai nieko ir neruošiau vakarėliui, o tuo pasirūpino mano anyta pagamindama bulguro ir bulvių kofte su kepintais svogūnais ir paprikų pasta ( beja, čia mano vyro vaikystės vienas iš mėgstamiausių patiekalų), keptą vištą užsakėm kaiminystėje esančiame restorane, o ryžių plovą išvirė vyro sesuo, dar aišku didžiulis padėklas šio meto vaisiu ( mandarinų, granatų, bananų, obuoių ir kriaušių). Tortą jau pats vyras nupirko papuoštą profiteroliais ir paskandintą šokoladiniame padaže, na tradiciškai Turkiškai. Ir aišku nuo manęs buvo lamingtons ir vyno butelis.
O jau šiandien pailsėjusi ir šviežia galva, pakviečiau vyrą pašvęsti jo gimtadienio restorane su iskender kebabu ir gal būt raki. Bus skanu!

Grįžtant prie lamingtons, tai tikrai lengvas desertas ir kažkaip labai tinka prasidėjusiai žiemai. Gal vienintelė bėda, ta, kad truputėį yra terlionės mirkant pyrago gabaėlius, kurie yra gana trapūs, šokolado padaže ir paskui jų voliojimas kokose.

Lamingtons


( receptas adaptuotas pagal eatlittlebird)

( apie 24 pyragėliai)

Reikia:


pyragui:
185g miltų
2 a.š. kepimo miltelių
40g kukurūzų miltų
185g sviesto
230g cukraus
2 a.š. vanilės ekstrakto
3 kiaušiniai
125ml pieno

kremui:

240g šokolado
80g sviesto
50ml grietinėlės
300g kokoso drožlių

Gaminam:


Dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius, kukurūzų miltus. Kitame dubenyje sumaišykite minkštą sviestą, cukrų ir kiaušinius iki purios masės, tada supilkite pieną ir išmiašykite. Dideleme dubenyje sumaišykite miltų mišinį su kiaušinių mišiniu, supilkite vanilės ekstraktą. Gerai išmaišykite.
Įkaitinkite orkaitę iki 180C. Kepimo skardą ( 17cm x 27cm) ištieskite kepimo popieriumi ir ištepkite sviestu. Supilkite tešlą ir kepkite 30-35 minutes. Iškepus leiskite atvėsti.
Dubenyje virš verdančio vandens ištirpinkyte šokoladą su sviestu, tada įmaišykite grietinėlę.
Supjaustykite biskvitą į vienodo dydžio kubelius. Kiekvieną kubelį merkite į šokoladą. Pasukinėkite, kad pasidengtų visos pusės. Tada apvoliokite kokoso drožėse. Leiskite pyragėliams padžiūti prieš valgant.
Beja, jie puikiai išsilaiko šaldytuve apie savaitę, nes šokoladas neleidžia biskvitui greitai sudžiūti. Skanaus!Posted by Picasa

Comments

  1. Kaip laiku idejai recepta su kokosais, turiu maiseli drozliu, bet ne ideju, ka su jom daryt:) Reiks tikrai ismegint , skaniai atrodo:)

    ReplyDelete
  2. Kviečiu pažaisti blogerių žaidimą, plačiau čia
    http://tingiojikiaulyte.blogspot.com/2012/12/blogeriu-zaidimas-11.html

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts