Pickled young bluefish / Marinuoti melsvieji ešeriai


Now it is the  season for one more fish of Turkish seas, that is Çinekop or young bluefish. In Turkey it is usually grilled or coated in cornflour and deep fried and served with arugola, some pickled onions and lemon. This time I decided to update our family recipe which originaly comes from my aunt and when everyone liked it so much, now it is prepared almost by everyone. Usualy we use any kind of small fish that are available in the stores or markets. As Christmas Eve is in a week, I am more and more into fish meals.
 

Pickled  bluefish


( seves 4-5)

What we need:


1 kg of young bluefish
salt and pepper
1/2 glass of flour
1 lemon juice and zest
olive oil for frying

marinate:

2 glasses of water
2 lemon juice
2 tsp salt
1 1/2 tsp sugar
5 black peppercorns
2 allspice
2 bay leaves
1 carrot
1 large onion ( red or yellow)
1 tbsp olive oil

What we have to do:


Clean the fish carefully. Cut off the fins.  Season with salt and pepper, add lemon zest. In a plate pour the flour and roll each fish into it. Preheat the pan with some olive oil and fry the fish for 2 minutes on each side. The skin shoud be golden brown.
Peel the carrot and the onion. Slice them. In a pot add the water and the carrot. Cook the carrot for about 10 min until soft, then add the onions together with peppercorns, allspice, bay leaves, salt, sugar and lemon juice. Bring it to boil and remove from the heat.
Arrange the fish into a bowl and pour the marinate over the fish together with carrots and onions. Pour some olive oil on the top. Let it cool completely and then serve. If you want to keep the fish for a few days, you can put it into jars and as soon as you add the marinate, close with a lid.

 
Jau nuo spalio pabaigos prasidėjęs jaunųjų mėlynųjų ešerių  ( tr. Çinekop) sezonas vis dar sėkmingai tęsiasi Turkijoje, tik dabar jų galima nusipirkti įvairesnių dydžių.  Taigi vakar anksčiau pabaigusi darbą dar spėjau nulėkti į turgų ir nusipirkti gerą kilogramą šių gardžių žuvyčių. Jos skanios, nes galima sakyti nėra daug mažų kaulų, tik pagrindinis, taigi valgant lenvai atsiskiria ir nereikia per daug rankomis rakinėti.
Parsinešus namo, galvojau vėl tradiciškai turkiškai ją ruošiu tik apvoliojus kukurūzų miltuose apkepsiu ir pateiksiu su grąžgrastėm, marinuotais svogūnais ir citrina. Bet juk artėja Kūčios ir norėjosi pabandyti, ar tiks mano giminėje gana populiarus žuvies pateikimo būdas. Šiaip pirmą kartą taip žuvį pagamino lyg tai mano teta iš Klaipėdos, kaip žinia ten jūra arti ir jei vyras mėgsta žvejoti, tai žuvies tikrai būna. O paskui kai visiems giminaičiams patiko, tai ir visi taip gamina. Na ypač gerai tai, kad taip žuvis puikiai išsilaiko kelias dienas, nebūna sausa, o jei reikia kur į svečius nusivežti, tai tik užmarinuoji stiklainyje, užsuki ir vežiesi. Taigi truputį actą pakeičiau citrinos sultimis, panaudojau raudonuosius svogūnus ir alyvuogių aliejų ir truputį patobulintas receptas, bet juk esmė nesikeičia.

Marinuoti melsvieji ešeriai


( 4-5 valgytojams)

Reikia:

1 kg nedidelių mėlynųjų ešerių ( arba kitų mažų žuvyčių)
druskos ir pipirų
1 citrinos tarkuotos žievelės
1/2 st miltų
alyvuogių aliejaus kepimui

Marinatui:

2 st vandens
2 citrinų sulčių
2 arb.š. druskos
1 1/2 cukraus
5 juodųjų pipirų žirnelius
2 kvapniųjų pipirų žirnelius
2 lauro lapus
2 v.š. alyvuogių aliejaus
1 didelės morkos
1 didelio svogūno

Gaminam:


Žuvį gerai nuvalykite ir nuplaukite, nukirpkite pelekus. Sudėkite į dubenį ir apiverkite druska ir pipirais, bei tarkuota citrinos žievele. Į lėkštę supikite miltus ir kiekvieną žuvį juose apvoliokite.
Įkaitinkite keptuvę su aliejumi ir iškepkite žuvį po 2 min ant abiejų pusių, kol išorė bus rusva.
Į puodą supilkite vandenį. Nulupkite ir riekelėm supjaustykite morką ir svogūną. Į puodą su vandeniu sudėkite morkas ir virkite apie 10 min kol suminkštės. Tada sudėkite svogūnus kartu su druską, cukrumi, pipirais, kvapniaisiais pipirias, lauro lapu, citrinos sultimis. Leiskite užvirti ir nuimkite nuo ugnies.
Žuvį sudėkite į dubenį ir užpilkite karštu marinatu. Dar ant viršaus užpilkite šiek tiek alyvuogių aliejaus. Leiskite atvėsti ir skanaukite. Jei norite žuvį išlaikyti kelias dienas, galite j sudėti į stiklainius ir užpilus karštu marinatu greitai ir sandariai uždengti dangteiliu. Skanaus!
 
Posted by Picasa

Comments

  1. oi, koks geras senas receptas! aciu, kad priminei; as stintas sitaip marinuodavau;

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts