Red onion jam / Raudonųjų svogūnų 'džemas'


Grinch inside of me is threatening to take away my \Christmas spirit and the snow in Istanbul is making it worse. People in here are just not ready for snow. At least kids are having fun as today it's so called 'snow holiday' and  they don't have to go to school, instead, I can see many of theym playing outside.
The same Grinch is telling me not to prapare those 12 dishes that are traditiponally prepared on Lithuanian Christmas Eve dinner. He keeps telling, that some easy snacks would be enough with a glass of wine. And here I am making red onion jam inspired by a TV chef Nora Singley who served thos jam with chicken liver mousse ( I'm definitely going to make that too).

Red onion and raisin jam


( makes 500ml jar)

What we need:


5 medium red onions
1/2 glass of yellow raisins
1/3 glass of balsamic vinegar
salt and black pepper
1/2 tsp dried thyme
5 tbsp olive oil

What we have to do:


Peel and slice the onions in half-moon slices. Preheat a saucepan with some olive oil and add the onions. Season with salt and pepper, add thyme and raisins. Cook over medium-low heat for 15 min stirring occasionally.
Add the vinegar and cook over the medium heat for 5 more minutes until the liquids get thick. Transfer in a jar and close it.
Store the jam in a fridge for a week if you want. Serve it on a toasted slice of bread with chicken liver pate or mousse, it goes well with cheese and wine as well. Enjoy!


Kaži ar koks Grinčas manyje apsigyveno ar kas, tačiau manęs visai nežavi mintis apie sniegą, nevalytus kelius ir visą apmirusį Stambulą. Na bent jau vaikai girdžiu smagiai žaidžia su sniegu, mat mokyklos uždarytos, nes keliai kaikur tikrai nepravažiuojami su vasarinėm padangom. O argi čia kas pasirūpins kelių valymu, greičiausiai net neturi specialios technikos, o ir kam tos žieminės padangos, kai sninga tik 2-4 dienas per metus? 
Žodžiu net vyrukas paprastai atvežantis geriamojo vandens didžiulį butelį per max 5 min šiandin užtruko visą pusvalandį. O nuo jo biuro tai aš jau būčiau ir  kelis kartus nuėjus ir parėjus. Bet ką jau čia... Sniegas rimtas dalykas ir dėja, Stambulas tam nepasiruošęs. Kažkaip man įdomu, kaip gyvena tuose miestuose, kur sniego būna daug daugiau ir ilgai, netgi minusinė temperatūra daugiau nei mėnesį užtrunka. Taip aš čia vis apie Turkiją, nes Šiaurės rytinėje Turkijoje būna kaip reikiant šalta su daug sniego. Ar jie ten moka gyventi su šalčiu, ar taip pat apsta, kaip ir Stambuliečiai.
O tas Grinčas atsėlino ir į mano virtuvę, kuris vis sako, negamink tų mišrainių, kurių vistiek iki galo nesuvalgysi, negamink tų milijono patiekalų, gal tik vieną kitą užkandėlę, nes vakaras vistiek bus su vyno taure ir žvakių šviesoje, klausant šventinių dainų arba bent jau su daug plepalų. Kažkaip vis dar ruošiu tuos 12 patiekalų, bet greičiausiai kažką pakeisiu. Gal... galbūt...
O šis džemas aišku bus, nes jis labai gardus, kaip ir tie apelsininiai cukatai, kuriuos paragauji, mintyse pasakai, 'hm' ir vėl tiesi ranką, nes tikrai gardu. Aišku tai ne džemas tinkantis valgyti su šeima susėdus su batonu ir pieno stikline, bet puikia tiks su draugėmis ir vyno taure. Kažkodėl man atrodo vyrai to nesuprastu arba bent jau neįvertintu. O gal vistik klystu.
Šis receptas yra nusižiūrėtas iš TV šefės Nora Singley, kuri neseniai Turkijoje rodytoje Martha Stewart laidoje gamino valgomas dovanas, tai kartu su vištienos kepenėlių musu ( būtinai gaminsiu šiandien arba rytoj) ji pateikė šį raudonųjų svogūnų džemą Na mėgstu kepintus svogūnus, tai būtinai būtinai turėjau juos pasigaminti. Ir gerai padariau. Stiklainiuką vieną užsukau šventėm, o likusis dubenėlis bus šiandien vakarienei pasmaguriauti.

Raudonųjų svogūnų ir razinų džemas


( 500ml stiklainis)

Reikia:


5 vidutinio dydžio raudonųjų svogūnų
1/2 st geltonųjų razinų
1/3 st balzamiko acto
druskos ir juodųjų pipirų
1/2 a.š. džiovintų čiobrelių
5 v.š. alyvuogių aliejaus

Gaminam:


Svogūnus nulupame ir supjaustome plonais pusžiedžiais. Puodą su storu dugnu įkaitiname ir supilame aliejų. Jam įkaitus sudedame svogūnus.Pagardiname druska ir pipirais, sudedame čiobrelį ir razinas. Kepiname ant nedidelės ugnies 15 min retkarčiais pamaišant, kol svogūnai suminštės.
Tada supilame balzamiko actą ir dar kaitiname apie 5 minutes ant vidutinės ugnies kol actas sutirštės ir beveik neliks jokio skysčio.
Sudėkite džemą į stiklainiuką ir uždengus galite laikyti apie savaitę šaldytuve.  Pateikite kartu su skrudinta duona, ypač tiks pagardinti kepenėių užtepus ar musus. Skanaus!
 
 
Posted by Picasa

Comments

Popular Posts