White chocolate with nuts and dried fruit / Baltasis šokoladas su riešutais ir džiovintais vaisiaisIf you don't want to spend too much time in the kitchen or your oven is already doing overtime, these lovely white chocolate, nut and dried friut bites are what you need. Inspiration came from chocolate bar that seems to be so popular in the USA and UK.

White chocolate with nuts and dried fruit

  ( makes about 15)

What we need:


100g white chocolate
1 glass of mixed fruit and nuts ( I used a mix of cranberries, raisins, apricot, walnut, hazelnut, almond and coconut)

What we have to do:


Chop white chocolate into small chunks. Put in a heatproof bowl. Put the bowl over a pot with some boilin water and melt the chocolate. Stir it a few times until smooth.
Line a tray with some parchment paper. Take a tablespoon of the chocolate and pour it on the parchment. Put some nut and fruit mix on the top. Repeat with the remainin chocolate. leave in a cool place until hardens for 2-3 hours. Slowly peel off the parchment and store in a box or a jar 'in the fridge until serving. 

 

Gal tikrai Kalėdos atėja ir į Turkiją, kartu su sniegu ateina ir įkvėpimas gaminti mažus saldžius dalykėlius. Tam kad nereiktų per daug minkyt ir maišyt, aš tiesiog gaminu tai kas paprasta, bet tikrai ne prasta ir be galo skanu. Įdėja kilo iš JAV ir Didžiojoje Britanijoje populiarios 'šokolado žievės', kur didelis šokolado gabalas apdedamas vaisiais ir riešutais, tada pries valgant supjaustomas ar sulaužomas. O čia tas pats, tik mažučiai, kaip tik vienos akimirkos malonumui. :D

Baltas šokoladas su riešutais ir džiovintais vaisiais


( apie 15)

Reikia:


100g baltojo šokolado
1 st maišytų riešutų ir džiovintų vaisių ( naudojau graikiškus, migdolo, lazdyno ir kokoso riešutus, džiovintas spanguoles, razinas, smulkintus abrikosus)

Gaminam:


Šokoladą susmukinkite  ir sudėkite į karščiui atsparų indą. Indą dėkite virš puodo su verdančiu vandeniu. Maišykite kol šokoladas ištirps ir gausis vientisa masė.
Padėklą ištieskite kepimo popieriumi. Imkite šaukštą šokolado ir išliekite ant kepimo popieriaus rutuliuką. Jį apdėkite riešutais ir vaisiais. Pakartokite su likusiu šokoladu.
Padėkite padėklą į vėsesnę vietą kol sustings, apie 2-3 val. Tada atsargiai kepimo popierių nulupkite ir laikykite šokoladą dėžutėje ar stiklainyje šaldytuve iki tol kol valgysit. Skanaus!
 
 
Posted by Picasa

Comments

Popular Posts