Borscht - beetroot soup with dried mushrooms / Burokėlių sriuba su džiovintais grybais

Beetroot is one of my favorite vegetables and I'm happy that my husband likes it too so I can cook anything with beetroot and whenever I like. This soup  I actually call my 'selfish soup' and I usually cook it when I start thinking about my home in Lithuania which leads to missing my mum and my friends. Then I usually open a jar of dried mushrooms, which are always picked, dried and given me by my wonderful friend Renata, leave them soaking in boiling water and start cutting and grating the vegetables the way my mum always make. Well almost the same way. My mum though always uses some meat for the soup stock, and even Renata has told me once that she couldn't imagine Borscht without a piece of meat. But I cook it just with vegetables and I just like it this way. A lovely flavor of mustard seeds and bay leaf and the redness of beetroot is all I need for a perfect bowl of my Borscht. So this is the recipe of the borscht my way...

Borscht with dried mushrooms


( serves 6-8)

What we need:


6-7 dried mushrooms ( a handful)
1 large onion
2 carrots
2 large potatoes
3 cloves of garlic
2 bay leaves
1 tsp mustard seeds
salt and black pepper
a tiny pinch of chili pepper
½ tsp oregano
3 l water
3 tomatoes
2-3 large boiled or roasted beetroots
2 tbsp of white vinegar or 4 tbsp of lemon juice
a few branches of dill or parsley
olive oil

What we have to do:


Put dried mushrooms into a bowl and pour over some boiling water and let them soak for min 10 min. Then drain and chop into small pieces.
Peel the onion, carrots, garlic and potatoes. Chop the onion and garlic, grate the carrot. Cut potatoes into cubes. 
Pour some olive oil into a pot and add chopped onion and grated carrot. Season with salt and pepper and cook for about 5 minutes over a medium heat. Then chop the tomatoes and add into a pot. Cook for 3 more minutes. Add cubed potatoes, dried mushrooms, oregano, bay leaves and mustard seeds and pour over the water. Bring it to boil and cook for 15 minutes. 
Peel and grate the beetroot. 
While the soup is cooking, add the chili and vinegar together with beetroot. Bring it to boil and cook for 5 minutes. Finally add finely chopped dill. Also adjust the seasoning and remove from the heat. 
Traditionally it is served with a tablespoon of sour cream but I prefer without it. Enjoy!
Barščiai arba burokėlių sriuba ir ypač su džiovintais grybais yra mano mėgstamiausia ir aš tai paprastai vadinu 'savanaudiška sriuba', tai gerai, kad mano vyras mėgsta burokėlius, tai įtinku ir jam. Nes kartais, būtent tada, kai užeina kokios nors pamastymų apie mamą, draugus ir šiaip apie savo gyvenimą Lietuvoje akimirkos, tai žiūriu imu aš ir atidarau stiklainėlį su džiovintais grybais, kuriuos visada man prirenka, pridžiovina ir netgi padovanoja nerealiausia draugė Renata, ir tuoj pat pradedu pjaustyti ar tarkuoti daržoves taip, kaip mano mama visada daro. Na beveik, nes aš paprastai nededu jokios mėsos, nei jokių ten kubelių, tiesiog tokia visiškai daržovinė sriuba. Aišku mano mama su tuo nesutiktų, o ir Renata ne kartą yra sakiusi, kad Barščiai tiesiog reikalauja mėsos. Bet aš gal pabūsiu kaip viena skaitytoja iš Facebook'o puslapio, kuri sakė, kad irgi daržovinius barščius verda, ir paprastai tirštus, kad antro patiekalo nereikėtų, jei pilvas plokščias, tai kartais grietinės užsideda, o jei geras draugas į svečius ateina, tai dar ir šoninės įpjausto. :) Taigi mano mieliausioji burokėlių sriuba...

Burokėlių sriuba su džiovintais grybais


( 6 - 8 asmenims)

Reikia:


6-7 džiovintų grybų ( saujelės)
1 didelio svogūno
2 morkų
2 didelių bulvių
3 skiltelių česnako
2 lauro lapų
1 a.š. garstyčių sėklų
druskos ir pipirų
mažas žiubsnelis čili paprikos
½ a.š. raudonėlio
3 l vandens
3 pomidorų
2-3 dideli virti arba orkaitėje kepti burokėliai
2 v.š. acto arba 4 v.š. citrinos sulčių
a few branches of dill or parsley
alyvuigių aliejaus

Gaminam:


Džiovntus grybus sudėkite į dubenėlį ir užpilkite virintu vandeniu. Leiskite pastovėti bent jau 15 min ir tada nupilkite vandenį ir supjaustykite nedideliais gabalėliais.
Nulupkite svogūną, česnakus, morkas, bulves. Svogūną ir česnakus supjaustykite nedideliais gabalėliais. Morkas sutarkuokite. Bulves supjaustykite kubeliais. 
Puode įkaitinkite šiek tiek aliejaus ir sudėkite svogūnus, česnakus ir morkas, bei pakepinkite kartais pamaišant apie 5 min. Pagardinkite druska ir pipirais. Smulkiai supjaustykite pomidorus ir sudėkite į puodą, pakepinkite dar 3 minutes. Tada sudėkite bulves, smulkintus džiovintus grybus, lauro lapus, raudonėlį, garstyčių sėklas, čili. Supilkite vandenį. Užvirinkite ir pavirkite ant vidutinės ugnies 15 min. 
Nulupkite ir sutarkuokite burokėlius. 
Į sriubą supilkite actą ir sudėkite burokėlius. Jei reikia dar pagardinkite druska. Užvirinkite ir pavirkite dar 5 min. Pabaigoje pagardinkite smulkintais krapais ar petražolėm.
Pateikite jei norite su grietine, tačiau man patinka be, taigi SKANAUS!Comments

Popular Posts