Broccoli salad / Brokolių salotosMost of the time simple things are just the best. The same is with this salad. There's just broccoli and the dressing with some roasted nuts on the top, but it's just so good. I made it for the New Year's Eve for the first time and since then it seems that all I eat is broccoli. I keep changing the almonds with toasted pumpkin seeds or sunflower seeds, sometimes I even add some chicken or pasta, and feta cheese. A lot of possibilities... and the dressing is so addictive! A similar dressing is usually used with fried eggplant, zucchini, potatoes or peppers in Turkey, so the same old thing just better!

Broccoli salad

( inspired by Neringa)

( serves 2)

What we need:

1 head of broccoli ( about 500-600 g)
50 g almonds ( also use pumpkin or sunflower seeds)

dressing:
4 tbsp mayonnaise (  or mix it with natural yogurt)
4 tbsp lemon juice
3 cloves of garlic
salt and black pepper

What we have to do:


Bring a pot of water to boil. Add some salt. Break broccoli into florets and put them into the boiling water. Boil for 4-5 minutes until soft and then quickly drain them and put into a bowl of cold water. This will stop them cooking and they will remain green. Then drain the broccoli.
Preheat a dry pan and add the almonds. You can remove their skin if you want or use almond flakes. Toast until they start getting light brown.
In a bowl mix the mayonnaise, lemon juice, grated garlic, salt and pepper. Use a whisk to mix it properly.
Arrange broccoli florets on a large plate, pour the dressing, sprinkle with the nuts.
Enjoy!


 Kartais paprati dalykai yra tiesiog geriausia kas gali būti. Taip ir šios salotos, kurios susiteda tik iš brokolių, padažo ir migdolų. Tiesiog negaliu atsivalgyt! Pirmą kartą jas gaminau dar Naujųjų Metų išvakarėse, tai nuo to laiko atrodo, kad tik jas ir tevalgau. Kitaip sakant per šias kelias savaites aš brokolių valgiau tiek, kiek spėju per kokius 5 metus nesu valgius. Ir vistiek labai labai skanu. Kartais galima su jomis paimprovizuoti pridedant keptos ar virtos vištienos, ar makaronų, migdolus pakeičiant moliūgo ar saulėgražos sėklom. Turkijoje panašiai pateikiamos kepintos daržovės, t.y. cukinijos, baklažanai, paprikos, bulvės ir pan. Gal labiau naudojamas jogurtas nei majonezas., bet būtent majonezas su česnaku šias salotas padaro nuostabiai gardžias. Būtina išbandyti!

Brokolių salotos

( įkvėpė Neringos blogas)


( 2 asmenims)

Reikia:

1 brokolio guželės ( apie 500-600g)
50 g migdolų ( arba moliūgo, saulėgražų sėklų)

padažui:
4 v.š. majonezo ( galite pamaišyti su naturaliu jogurtu)
4 v.š. citrinos sulčių
3 skiltelių česnako
druskos ir pipirų

Gaminam:


Užvirinkite didelį puodą vandens ir gerai pasūdykite. Sulaužykite brokolį į nedidelius gabalėlius ir sumeskite į verdantį vandenį. Virkite apie 4-5 minutes ir tada nupilkite vandenį ir greitai brokolius sudėkite į dubenį su šaldu vandeniu, kad jie nustotų virti ir išliktų ryškiai žali. Kai atvės ( max 5 min), nupilkite vandenį ir leiskite brokoliams nuvarvėti.
Įkaitinkite sausą keptuvę ir apskrudinkite migdolus ( galite juos nulupti arba naudoti plokšteles, bet man patinka taip). Pakepinkite tik tol kol pradės šviesiai ruduoti.
Dubenėlyje šluotele išplakite majonezą, citrinos sultis, smulkiai tarkuotą česnaką, druską ir pipirus.
Didelėje lėkštėje sudėkite brokolius, apšlakstykite padažu ir apibarstykite riešutais.
Skanaus!

 
Posted by Picasa

Comments

  1. I have broccoli and mayonaise, thank you for the idea. I would add some mustards as well :)

    ReplyDelete
  2. Nuostabios! Pritariu, kol brokoliams bus akcija, tikiu bus vienos einamiausių! Tik nutarėm majonezą keisti jogurtu, kad nebūtų taip kaloringa, tai bus kiek švelniau, bet tikiu reikalo neturėtų pagadint. :)
    Rekomenduoju visiems dar neišbandžiusiems!

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts