Brownie / Kakavinis pyragas


Just a few days ago I spoke to my friend and told her that I wasn't doing anything that day! She asked me if I  wasn't making anything for dinner. 'Oh no, I've made dinner, done the dishes, collected the toys, vacuumed, ironed daughter's clothes...' That was the time I stopped and thought  since when that long list of chores means 'nothing'. Have I really become that desperate housewife? No, not like ones on TV show who were always with perfect make-up and skinny though only a few times they were shown working out. But the one who remembers to brush her hair just in the late afternoon. So today I really haven't done anything... just the dishes and tiny meals for my little one. And I also made a cake and an easy afternoon treat when the house gets quiet and I can enjoy my cup of coffee just by myself.
This brownie is so easy to make and you don't even need chocolate to make it moist. It's easy, delicious, just the way brownies are...

Brownie

( adapted from Dona Hay)

22X22 cm baking tray

What we need:150g butter
275g sugar
75g cacao powder
1 tsp vanilla extract
3 eggs
75g flour
a pinch of salt
16 hazelnuts
some powdered sugar ( optional)

What we have to do:


Preheat the oven up to 160C. Line the baking tray with parchment paper.
In a saucepan add butter, sugar and cacao. Put it on the medium heat and stir until butter melts. Remove from the heat and transfer into a bowl. Leave it to cool a bit and mix in the eggs, vanilla, salt, and flour. Pour the batter into the baking tray and arrange the hazelnuts on the top.
Bake for 30-35 minutes. Then remove from the oven and let it cool. Cut into squares and sprinkle with powdered sugar. Enjoy!

Kurią čia dieną kalbėjau su viena drauge ir sakau, na "šiandien tai tikrai nieko neveikiau", o ji man "tai ką ir valgyt negaminai?" Na aš sakau, valgyt gaminau, dar indus suploviau, žaislus surinkau, išsiurbiau kilimus, dar išlyginau dukros drabužėlius,... ir čia sustojau mastydama ar tikrai tas ilgas sąrašas yra "nieko nedarymas"? Ar jau tapau ta tikra namų šeimininke? Na ne ta iš serialo, kurios tik vyną geria, žaidžia pokerį ir visada tobulai atrodo, nors beveik niekada nerodė jų sportuojančių. Bet ta, kuri neturi laiko sau ir plaukus susišukuoja ir pasidažo tik prieš vyrui grįžtant iš darbo... Taigi šiandien tikrai nieko neveikiau, na beveik... tiesa žaislus surinkau ir indus suploviau ( sudėjau į indaplovę), bet tik tiek... na dar pyragą išsikepiau... Nes kažkaip tinginiauti geriant gardžią kavą ir neskanaujant kažko tokio gardaus kažkaip nekaip skamba... Ir pyragas yra 'brownie', rudučiu ar šokoladainiu kartais vadinamu. Tiesa šokolado čia nėra, kad ir kaip bebūtų keista, bet jis vistiek drėgnas, sodraus skonio ir lengvai pasigamina. Tikras brownis... O kad kas dar sugalvotų brownie be sviesto ir cukraus... na tokį, kuris būtų gardus, bet neturėtų kalorijų... Juk taip norėtųsi atrodyti, kaip nors viena šeimininkėlė iš to serialo... ar ne? Marš ant treniruoklio!!!

Kakavinis pyragas ( brownie)


( adaptuota pagal Dona Hay)

20cm kvadratiniai kepimo formai

Reikia:


150g sviesto
275g cukraus
75g kakavos
1 a.š. vanilės ekstrakto
3 kiaušiniai
75g miltų
žiubsnelis druskos
16 lazdyno riešutų
cukraus pudros apibarstymui ( nebūtina)

Gaminam:


Įkaitinkite orkaitę iki 160C. Kepimo indą ištieskite kepimo popieriumi.
Į puodą sudėkite sviestą, cukrų ir kakavą, kaitinkite kol ištirps sviestas. Maišykite. Gausis tiršta masė.
Nuimkite nuo ugnies ir perdėkite į dubenį. Sudėkite kiaušinius ir išmaišykite, galiausiai sudėkite vanilę ir miltus, bei žiubsnelį druskos.
Supilkite tešlą į kepimo indą ir ant viršaus išdėliokite lazdyno riešutus. Kepkite orkaitėje apie 30-35 minutes. Išimkite, leiskite atvėsti ir tada supjaustykite į 16 kvadratėlių. Jei norite apibarstykite cukraus pudra. Skanaus!
 
 
Posted by Picasa

Comments

 1. Ech myliu braunius :) visokius, reiks pabandyt kada be sokolado.

  ReplyDelete
 2. Bet tavo braunis tai labai nekaltas atrodo - sviesto santykinai nedaug, nėra šokolado - praktiškai virgin versija.
  Aš kepu kakavinį pyragą į kurio sudėtį įeina... vanduo. Ir sviesto nėra. Tavo svajonių pyragas! :D
  O kalbant apie "nieko nedariau" labai suprantu... Jaučiuosi kažką nuveikusi, jei tai buvo veikla sielai ir savo malonumui. Jei tik siurbiu, kepu, žaislus renku - diena veltui nuėjo...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na cukraus tai daug! Tai ne toks jau jis ir nekaltas! Bet tavo tą su vandeniu tai norėčiau pabandyti. Šiaip tai jei daug valgančių namie turėčiau, tai galėčiau nors ir kas dien pyragus kepti...

   Delete
 3. Ar nereikia kaitinti, kol cukrus ištirps? Užtenka kaitinti kol sviestas ištirps?

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts