Chicken and mushroom stew / Vištienos ir grybų troškinys


 Holiday season is over together with all the leftovers and it's time to go back to the kitchen and cook some comfort food and that is a stew in my home. It's easy to make, it doesn't take much attention, just chopping, a few stirrings and a suculent stew is on the table, with a bowl of rice or potato and celeriac mash, or even a bow of pasta, and all that makes a nice dinner. Just don't forget to light the candles... even if it's just for yourself...

Chicken and mushroom stew


What we need:


2 pieces of chicken breast
1 large onion
2 carrots
2 cloves of garlic
10 olives
300g mushrooms
300 ml tomato puree or 2 tbsp of tomato paste
250ml water
a good pinch of thyme
a good pinch of dried basil
salt and back pepper
some olive oil

for rice pilaf:

1/2 glass of risotini pasta
2 glasses of baldo rice
4 glasses of water
3 tbsp olive oil
salt to taste

What we have to do:


Cut chicken into small cubes. Season with salt and pepper. Peel and chop onion. Preheat a pot with some olive oil and add the onions and chicken. Stir and cook over a medium heat for 5 min.
Wash and cut the mushrooms in halves or quarters. Peel and slice the carrots. Add them to the pot. Season with salt and pepper. Continue cooking for 5 minutes.
Add thyme and basil, peeled and chopped garlic, olives, and tomato puree. Stir it and cook for 2-3 minutes, then add the water and reduce the heat. Cook for 5-7 minutes until the sause thickens. Remove from the heat and serve warm with rice pilaf.
To make rice pilaf, wash the rice a few times in cold water. Preheat a pot with some olive oil and add risotini pasta. Keep stiring it and cook unti they start changing colour and start turning brownish for 2-3 min, then add the rice and stir for 1-2 minutes. Most of the rice will get bright white colour. Then pour the water, and season with salt. Stir a few times and half close the pot with a lid. Cook over a low-medium heat for 10 minutes until all the water is absorbed, then cover with a lid completely and remove from the heat. Let the rice stand for 10 more minutes. Then they are ready to serve. Enjoy!Šventės jau baigėsi, kartu su jomis ir baigiasi šventinis maistas perpildytas keptom vištom ar kalakutais, viniotiniais ar silke. Tai jau laikas grįžti į virtuvę ir išsivirti kažko šilto ir jaukaus. Mano namuose jaukumas susijęs su troškiniais, na ne taip prancūziškais, kurios reikia kelias valandas troškinti, bet greitais, kurie neužima daug laiko ir neriekalauja per daug dėmėsio, supjaustai, pakepini, pamaišai, užpili skysčiu ir truputį patroškini. Viskas, jauki vakarienė paruošta! Tik reik nepamiršti uždegti žvakių... net jei tik dėl savęs...

Vištienos ir grybų troškinys

Reikia:


2 gabalėlių  vištienos krūtinėlės
1 didelio svogūno
2 morkų
300g grybų
2 skiltelių česnako
10 alyvuogių ( žalių, be kauliukų)
300ml pomidorų pure arba 2 v.š. pomidorų pastos
250ml vandens
didokas žiubsnelis džiovinto čiobrelio
didokas žiubsnelis džiovinto baziliko
alyvuogių aliejaus

Ryžių plovui:

1/2 st risotini makaronų ( tai ryžių formos makaronai, jei neturite, tai naudokite vermišėlius)
2 st baldo ryžių
4 st vandens
alyvuogių aliejaus
druskos

Gaminam:


Vištieną supjaustome gabaliukais. Nulupame ir susmulkiname svogūną. Puodą įkaitiname kartu su alyvuogių aliejumi. Sudedame vištieną ir svogūną. Pamaišome ir pakepiname apie 5 min.
Nuplauname ir supjaustome per pus ar ketvirtimis grybus. Nulupame ir riekelėmis supjaustome morkas. Sudedame į puodą ir pamaišius pakepiname dar 5 minutes. Pagardiname druska ir pipirais.
Dabar sudedame čiobrelį, baziliką, smulkintą česnaką, alyvuoges ir pomidorų pure. Pamaišome ir patroškiname apie 2 minutes. Tada įpilame vandenį ir sumažinus ugnį patroškiname apie 5-7 min kol padažas sutirštės. Pateikiame karštą kartu su ryžių plovu.
Norint pagaminti ryžių plovą, ryžius kelis kartus perplauname šaltame vandenyje. Puode įkaitiname aliejų. Jis turi beveik dengti dugną. Sudedame risotini makaroniukus ir maišant kepiname apie 2-3 min, jie pradės keisti spalvą ir taps rudi, bet ne sudegę. Tada sudėkite ryžius ir vėl maišant kepinkite kol dauguma taps ryškiai balti, apie 2 min. Supilkite vandenį ir pusiau uždengtame puode virkite apie 10 min kol vanduo susigers ir išgaruos. Tada uždenkite puodą ir nuimkite nuo ugnies. Palikite ryžius pastovėti apie 10 min ir tada jie jau paruošti, garuojantys ir birūs. Skanaus!
 
Posted by Picasa

Comments

  1. megstu tokius greitus ir skanius troskinius :) kartais labai pasiilgstu kokiu nors ivairesniu grybu nei pievagrybiai, deja nera pasirinkimo

    ReplyDelete
    Replies
    1. Na taip, pas mus tai taip pat tik pievagrybiai, kartais galima dar kreivabudžių rasti ir tų kinietiškų, bet čia ne visur ir retai. Tai todė vasarą LT nuvažiavus kas antrą dieną voveraites pirkau ir valgiau. :D

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts