Pizza Frizza / Saldūs kepti mieliniai spurgiukai


I guess Italians are famous not just for pizza and pasta but also for their sweet teeth. Who else could have thought to make some pizza and set aside some pizza dough and later fry it and roll it into sugar. Actually they remind me Lithuanian style yeast doughnuts, which I used to make with my mum as a kid. I guess everyone has a kind of kitchen story... So some pizza dough, sugar and cinnamon and here we have a perfect treat with your evening cacao or hot chocolate. 

Pizza Frizza


( adapted from MAD HUNGRY)

What we need:


basic pizza dough:


½ glass of water
½ tsp sugar
½ tsp salt
2½ glasses flour
2 tbsp olive oil


½ glass of milk
10 g instant yeast

oil for frying
2 tbsp sugar
1 tsp cinnamon

What we have to do:


Prepare pizza dough.  Heat the water and milk until warm but not hot. In a bowl mix yeast, sugar and salt, pour over the milk and water. Leave to activate for 5 minutes.
Add olive oil and flour into the yeast mixture and stir to combine. Knead for 10 min until you get a smooth dough.
Transfer it into an oiled bowl and cover with a clingfilm. Let it raise for 1 hour. You can make 5 individual pizzas with this amount of dough. Or you can divide the dough into half, freeze one or make pizza and the other half ( or less) leave to make these pizza balls.
In a saucepan preheat some oil. It should be enough to cover the balls completely. When the oil is very hot ( never start frying in a warm oil as the dough will absorb too much oil) start adding small pieces of dough. You can make any shape you want. Fry each piece for a few minutes until golden brown. 
Take the balls out and spread on the paper towel to get rid if access oil. When they cool a bit, mix sugar with cinnamon and sprinkle on the doughnuts. They are the best when warm! Enjoy!


Italai tikrai garsėja ne tik piza ir makaronais, bet ir tai, kad mėgsta saldumynus, nes kasgi kitas jei ne mokia Italė mama sugalvotų tokį dalyką, kaip apkepinti picos tešlą ir paversti tai desertu. Šie rutuliukai labai primena Lietuviškas mielines spurgas, kurias mes su mama kepdamom dar vaikystėje, na greičiausiai kiekvienas turime istoriją apie spurgas ar žagarėlius. O šie su truputėliu cukraus ir cinamonu tampa puikiu gardėsiu su vakarinė kakava ar karštu šokoladu.

Saldūs kepti mieliniai spurgiukai a.k.a. Pizza Frizza

( adaptuota pagal MAD HUNGRY laidą)

Reikia


picos tešlos:
½ st vandens
½ st pieno
10 g sausų mielių
½ a.š. cukraus
½ a.š. druskos
2½ st miltų
2 v.š. alyvuogių aliejaus


aliejaus kepimui
2 v.š. cukraus
1 a.š. malto cinamono

Gaminam:


Pasiruošiam picos pagrindą. Pašildome vandenį ir pieną apie 1 minutę, kol bus šiltas, bet ne karštas. Dubenyje sumaišome cukrų, druską ir mieles, užpilame pienu ir vandeniu. Išmaišome ir leidžiame aktyvuotis apie 5 min.
Į mielių mišinį įpilame alyvuogių aliejų ir sudedame miltus. Pamaišome ir tada minkome ant švaraus paviršiaus apie 10 min. Didelį dubenį ištepame aliejumi ir dedame tešlą. Uždengiame maistine plėvele, bei leidžiame tešlai pakilti apie 1 val. Šios tešlos užteks 5 nedidelėm picom, arba 2 didelėm picom. Taigi galite tešlą padalinti per pus, o tada vieną dalį panaudoti kepant picą arbą taip pat galite užšaldyti ( tik kitą kartą kepant atšildykite tešlą ir leiskite dar kartą pakilti), kitą pusę ar net mažiau panaudoti kepant šias spurgiukes.

Įkaitinkite aliejų puodelyje. Jo turi būti tikrai nemažai, kad pilnai apsemtų spurgas. Nedėkite tešlos, jei aliejus dar nėra gerai įkaitęs, nes kitaip valgysite aliejumi prisigėrusias spurgas. Taigi dedam mažus rutuliukus arba kitokios formos tešlą į aliejų ir kepame kelias minutes kol išsipūs ir gražiai apskrus.
Išimkite ir leiskite pagulinėti ant popierinio rankšluosčio, o kai truputį pravės, sumaišykite cukrų su cinamonu ir tada jau apibarstykite spurgytes. Štai dabar jau skanaujam! Žinoma jos skaniausios, kai vis dar šiltos. Skanaus!
 
Posted by Picasa

Comments

Popular Posts