Salmon with onion rings / Lašiša su keptais svogūnų žiedais


You say people are strange, I say they are interesting. Everyone has his/her own story and that makes them interesting. You say people are VERY strange, I say you haven't listened to their story. Living in Turkey led me to meeting a lot of different people from different walks of life and I tried to listen to all of them, if they didn't speak, I kept observing. And that's when you learn most. Does a smile always reveal happiness? Is a tear a sign of misery? Not at all. Even me, I smiled when my heart was breaking into pieces, I cried when I was looking at my little miracle. And that doesn't make my story... one day, I'll tell you mine... if you listen.
 And the recipe for today is salmon with deepfried onion rings and a beer on the side. That might be STRANGE but so delicious, with a movie on your TV, and that makes a great weekend night!

Salmon with onion rings


( serves 4)

What we need:


about 1kg of salmon fillet
1/2 tsp turmeric powder
1/2 tsp ground corriander seeds
1/2 tsp chilli powder
1/2 tsp finely grated garlic
1 tsp finely grated onion
a good pinch of salt and black pepper
1 lemon zest and juice
2 tbsp olive oil

for onion rings

3 large onions
1/2 glass of flour
1/3 glass of milk ( you can use beer as well for a different flavour)
1 egg
1 tsp baking powder
salt and black pepper
olive oil for frying

What we have to do:


Mix all the spices with lemon juice, zest, grated onion, garlic, and olive oil. Rub salmon fillet with the paste and leave it for a few minutes. Then preheat the skillet with only a little of olive oil and fry the fish, skin side first, 4-5 min on each side.

Mix the flour, milk, egg, baking powder, salt and black pepper. You'll end up with a batter. Slice the onions, seperate each layer so you'll end up with onion rings.
Preheat the oil in a pan or pot. Dip the onions in the batter and then fry for 1-2 min until golden brown.
You should serve them immediately as later they are not rispy anymore. So salmon, some onion rings, a salad on the side with a glass of beer. Why not?


Jus sakote žmonės yra keisti, aš sakau jie yra įdomūs, nes kiekvienas turi savo istoriją. Jūs sakote jie LABAI keisti, o aš sakau, tiesiog neišklausei jų istorijos. Gyvenimas Turkijoje privertė mane pažinti įvairiausių žmonių. Ar tai būtų turtuolis neapsisprendžiantis dėl kelinto vasarnamio Bodrume ar Antalijoje, verslininkas ruošiantis prezentacijas tarptautinėje kompanijoje,  ar paprasta moterėlė su 3 vaikais ir vyru auginantys pulką kalakutų savo kieme, bei kas vakarą geriantys arbatą po figmedžiu bei motociklu vežanti savo vyrą į darbą, ar studentė vis bandanti išlaikyti egzaminą, kad gautų darbą valstybinėje institucijoje. Žmonės yra visokie, tik juos reikia išklausyti. Jei jie nekalba, juos stebėti, nes tada gali daugiausia išmokti. Ar visada šypsena pasako, kad žmogus laimingas? Ar nubėgusi ašara atskleidžia tik širdgėlą? Aš taip pat ne kartą šypsojausi, nors širdis dūžo į gabalėlius, taip pat ne viena ašara nubėgo žiūrint į savo mažąją stebūkliukę. Tačiau tai dar ne visa mano istorija... Gal vieną dieną papasakosiu, jei klausysi...
O receptas šiandien juodosios jūros lašiša su aliejuje keptais svogūnų žiedais. Ir alus šalia. Gal tai ir yra KEISTA, bet juk taip gardu, ypač žiūrint kokį filmą. Tai skamba lyk puikus ramus savaitgalio vakaras...

Lašiša su keptais svogūnų žiedais


( 4 asmenims)

Reikia:


apie 1 kg lašišos filė
1/2 a.š. ciberžolės
1/2 a.š. maltos kalendros
1/2 a.š. čili pipiro miltelių
1/2 a.š. smulkiai tarkuoto česnako
1 a.š. smulkiai tarkuoto svogūno
žiubsnelis druskos ir pipirų
1 citrinos tarkuotos žievelės ir sulčių
2 v.š. aliejaus
svogūnų žiedams:
3 didelių svogūnų
1/2 st miltų
1/3 st pieno ( galite pakeisti alumi, jei norite įdomesnio skonio)
1kiaušinio
1 a.š. kepimo miltelių
druskos ir juodųjų pipirų
aliejaus kepimui

Gaminam:


Lašišos filė supjaustome dideliais gabaliukais, na kiekvienai porcijai, ar du gabaliukai asmeniui. Dubenėlyje sumaišykite prieskonius, tarkuotus svogūną ir česnaką, druską, pipirus, citrinos žievelę ir sultis, bei aliejų. Aptepkite lašišos gabaliukus ir paaikykite kelias minutes. Įkaitinkite keptuvę tik su trupučiu aliejaus, ir dėkite žuvį, pirmiausia skuros pusę. Kepkite iš abiejų pusių 4-5 minutes.
Dubenyje sumaišykite miltus, pieną, kepimo miltelius, kiaušinį, druską, pipirus. Išplakite iki vientisos masės. Svogūnus supjaustykite ir suskirstykite žiedais. Įkaitinkite keptuvę su aliejumi, kurio turi būti daugokai. Merkite svogūnų žiedus į tešlą ir tada dedam į aliejų. Apkepam iš abiejų pusių po 1-2 min. Nepalikite, nes tikrai greitai viskas kepasi.

Pateikite svogūnų žiedus iš karto, nes paskui jie jau nebus traškūs. Taigi lašiša, svogūnų žiedai, salotos - puiki vakarienė. Ir jei norisi alaus stiklinė, kodėl ne|


 
Posted by Picasa

Comments

Popular Posts